Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Jak zacz nauk taca brzucha? - Strona 14
Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 411121314
Wyniki 261 do 275 z 275

Temat: Jak zacz nauk taca brzucha?

Doczy
    08-12-2011
    Wiadomoci
    103
    Sia Reputacji
    8

Domylny

No wanie, obz to wspaniay pomys, ale czy osoby ZUPENIE zielone te mog jecha? Kiedy przegldaam oferty obozw tanecznych (ale nie bd, tylko np. salsa) i niestety wymagana bya siaka tam znajomo podstaw...
    A druga sprawa- ile taki obz kosztowa (tak mniej-wicej) w zeszym roku? Chyba musz zacz zbiera

Doczy
    03-03-2008
    Miasto
    Pozna
    Wiadomoci
    5 508
    Sia Reputacji
    19

Domylny

Obozy s na rnym poziomie, szukaj tych dla pocztkujcych, gdzie zajcia bd od podstaw.

Koszt zaley czy pacisz za same zajcia czy razem z zakwaterowaniem i wyywieniem. Zdaje si taki all inclusiv nie przekracza 1500z za tydzie. Zwykle jest to zakwaterowanie w ciekawym orodku, a cena obejmuje noclegi, wyywienie, kilka godzin taca dziennie i czsto dodatkowe atrakcje (wycieczki, albo inne zajcia ruchowe, albo jakie spa - zaley od organizatora), wieczorne imprezy itp

Widziaam te obozy zagraniczne, organizowane przez tancerki we wsppracy z biurami podry: w Turcji, w Egipcie. Rwnie z grup dla pocztkujcych. Tylko cena jest ju wysza. W przypadku takiego obozu wane jest, eby zajcia prowadzia dobra instruktorka z prawdziwego zdarzenia i byo tych zaj co najmniej 2 godziny dziennie (to absolutne minimum dla pocztkujcych, na wyszych poziomach oczekuje si wicej godzin) - tak zwracam uwag, bo czsto same biura podry robi orientalne wakacje, ale taniec brzucha moe wtedy okaza si radosnym plsaniem z animatork, ktra belly dance zna z YouTube.
    Ostatnio edytowane przez Blancari ; 13-12-2011 o 16:47

Doczy
    05-09-2007
    Miasto
    Kalisz
    Wiadomoci
    320
    Sia Reputacji
    12

Domylny

Cytat Pierwotnie wysane przez Blancari Zobacz wiadomo
    tak zwracam uwag, bo czsto same biura podry robi orientalne wakacje, ale taniec brzucha moe wtedy okaza si radosnym plsaniem z animatork, ktra belly dance zna z YouTube.
    Znam te przykad takiego "obozu tanecznego" w Polsce z "instruktork", ktrej wiedza bazuje na filmikach z YouTube, i wg ktrej s trzy odmiany TB: arabska, turecka i indyjska Wic na miejscu w Polsce te naley uwaa. Tak jak Miranda pisaa, warto ledzi forum, bo ogoszenia jakie tu znajdziesz bd godne uwagi.
    The dance is a poem of which each movement is a word. ~Mata Hari

www.nuriyah.com

Doczy
    08-12-2011
    Wiadomoci
    103
    Sia Reputacji
    8

Domylny

Patrz i patrz, ale wyjazdy, ktre mnie chwyciy za serce, s dla zaawansiakw Czyli moe za rok, jeli dobrze pjdzie
    Powiedzcie mi, bo np. Vasanta pisze o obozie z Naim i jest wzmianka - "Warsztaty dla osb zaawansowanych (1 - 1,5 roku regularnej nauki)". Co to znaczy 'regularna nauka'? Ja na przykad chodz do dwch szk, a kada oferuje zajcia tylko raz w tygodniu... Czy w zwizku z tym poziom zaawansowany mog utosamia z 'regularn nauk przez 1-1,5 roku, raz w tygodniu'?
    Utosamia oczywicie w duym uproszczeniu; tyle, eby miec jaki punkt odniesienia

Doczy
    18-09-2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiadomoci
    4 337
    Sia Reputacji
    17

Domylny

Tak, wydaje mi si, e zajcia raz w tygodniu (uzupenione przez wasne wiczenia w domu raz na jaki czas) s zazwyczaj przez organizatorw uznawane za regularn nauk Z mojej instruktorskiej perspektywy - regularn nauk nie nazwaabym wszelkiego chodzenia w kratk, do ktrego wiele osb jest przez rne yciowe sprawy zmuszone, tylko wanie chodzenie na taniec co tydzie

Doczy
    08-12-2011
    Wiadomoci
    103
    Sia Reputacji
    8

Domylny

Ja, co prawda od niedawna , chodz co tydzie Sprawia mi to wielk frajd, chocia mj poziom na razie... no c i do tego te seksi legginsy

Doczy
    13-12-2008
    Miasto
    Toru
    Wiadomoci
    375
    Sia Reputacji
    11

Domylny

jeli sprawia ci frajd to najwaniejsze;a jak pjdziesz na pierwsze warsztaty to wpadniesz po uszy, czyli bdziesz czciej ni raz w tygodniu na zajciach

Przeklci niech bd ci, ktrzy nie tacz i przeszkadzaj taczy innym!
    Paulo Coelho

dawniej Lailana

Doczy
    05-01-2012
    Miasto
    Poudnie
    Wiadomoci
    79
    Sia Reputacji
    8

Domylny

no jest jeszcze kwestia - mona regularnie uczcza na zajcia, a jednak poziom podnosi si bardzo powoli....

Doczy
    03-03-2008
    Miasto
    Pozna
    Wiadomoci
    5 508
    Sia Reputacji
    19

Domylny

Erka - podnoszenie poziomu zaley od bardzo wielu kwestii i jest bardzo indywidualne.

Wpyw na to maj:

- moliwoci "wyjciowe" kursantki: inaczej bdzie rozwija si kto kto od lat si rusza, inaczej kto, kto na zajcia przyszed po latach siedzenia przy komputerze i uciekania z WF-u

- moliwoci "wrodzone" - czyli zdolnoci koordynacyjne, podatno na rozcignicie, wszystko, co nazywamy talentem. Wiadomo, e osoba o lepszych predyspozycjach bdzie rozwija si szybciej, a inna wolniej.

- program nauczania i zdolnoci pedagogiczne instruktorki: czy potrafi dobrze wytumaczy i dopilnowac poprawnoci wykonania ruchu itp

- sytuacja grupy:
    a) grupa o ustalonym zamknitym skadzie rozwija si szybciej ni taka, gdzie jest dua rotacja i trzeba wraca do pocztkw
    b) grupa, w ktrej skadzie jest wicej osb "roztaczonych" rozwija si rownie szybciej, bo sabsze osoby rwnaj w gr, a nie odwrotnie

- trening domowy: wiczc regularnie w domu to, co byo na zajciach uczysz si o wiele szybciej ni taczc tylko raz w tygodniu

Dlatego na zajciach nie ma co si oglda na koleanki tylko zajmowa wasnym rozwojem, bo kada z nas jest inna i bdzie si uczy w swoim tempie.

Doczy
    05-01-2012
    Miasto
    Poudnie
    Wiadomoci
    79
    Sia Reputacji
    8

Domylny

Blancari - wite sowa, jak mawia mj nauczyciel - w kwestii zupenie innej - sukces to 20%talentu i 80% cikiej pracy. U mnie na razie cika praca, ale nic to, wane, ze jest pozytywnie...

Doczy
    13-12-2008
    Miasto
    Toru
    Wiadomoci
    375
    Sia Reputacji
    11

Domylny

Cytat Pierwotnie wysane przez Blancari Zobacz wiadomo

Dlatego na zajciach nie ma co si oglda na koleanki tylko zajmowa wasnym rozwojem, bo kada z nas jest inna i bdzie si uczy w swoim tempie.
    w tej kwestii nie bardzo bym si z Tob zgodzia, wanie spogldanie i porwnywania z koleankami moe byc mobilizujce; to dziaa na tej zasadzie: "ona to umie a mnie to nie wychodzi, ale ja chce to umiec bo to fajnie wyglda, czyli musz wzic sie do roboty"; bd z drugiej strony: "ona tego nie umie a mnie wychodzi" daje pewno siebie, "kocu nie jest ze mn tak le" - nie popadamy w kompleksy i wiczymy dalej. Uczymy si poprzez naladownictwo. Tak przynajmniej ja to widz

Paulo Coelho

dawniej Lailana

Doczy
    03-03-2008
    Miasto
    Pozna
    Wiadomoci
    5 508
    Sia Reputacji
    19

Domylny

lailana - niekoniecznie o to mi chodzio. Na zajciach kursantki ucz si w rnym tempie. Kadej inne figury wychodz od razu, a z innymi walczy miesicami. Z moich obserwacji wynika, e w wikszoci wypadkw o wiele wicej poytku przynosi skupienie si na zajciach na sobie ni na porwnywaniu z koleankami, kosztem wasnego treningu. Nie chodzi tu, aby w ogle nie patrze na inne osoby, ale eby jak najwicej czasu powici sobie i obserwowaniu wasnego ciaa w lustrze i doskonaleniu ruchu.

Nie kady reaguje tak jak Ty. Bywaj kursantki, dla ktrych zdolniejsza osoba obok jest tak frustrujca, e prbuj przesta wiczy, bo si wstydz, e idzie im gorzej. Tutaj najwiksz rol ma do odegrania instruktor, by takie osoby wycign z tego stanu, bo do niczego nie prowadzi.

Ja jestem zwolenniczk teorii, e kady ma wasne tempo nauki i rol instruktora jest indywidualne traktowanie kadej kursantki, aby kada moga rozwija si zgodnie ze swoimi predyspozycjami i widzie swj postp. To czasem nawet oznacza zaproponowanie pojedynczym uczcym si innego wiczenia, ktre pomoe jej rozrusza problematyczn cz ciaa, albo odwrotnie - doda co nowego w przypadku uczennicy, ktra sobie ju bardzo dobrze z czym radzi i troch si niecierpliwi

Oczywicie, w grupach wyszych, gdzie kursantki maja ju podstawy opanowane - obserwacja koleanek moe by inspirujca. Ale na poziomie pocztkujcym- zaley co kogo mobilizuje

Doczy
    13-12-2008
    Miasto
    Toru
    Wiadomoci
    375
    Sia Reputacji
    11

Domylny

faktycznie masz racje, bo wanie skupiam si ju na poziomie bardziej zaawansowanym, zgadzam si z Tob e kada uczy si w swoim tempie, w kocu jestemy zupenie rne ale nie wykluczajmy tego zupenie na poziomie pocztkujcym;

Paulo Coelho

dawniej Lailana

Doczy
    03-03-2008
    Miasto
    Pozna
    Wiadomoci
    5 508
    Sia Reputacji
    19

Doczy
    13-12-2008
    Miasto
    Toru
    Wiadomoci
    375
    Sia Reputacji
    11

Domylny

czyli si zrozumiaymy

Paulo Coelho

dawniej Lailana

Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 411121314

Reguy pisania

• Publikowa nowe tematy: nie moesz
  • Pisa wiadomoci: nie moesz
  • Dodawa zaczniki: nie moesz
  • Edytowa swoje wiadomoci: nie moesz
  •