Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia
Wyniki 1 do 20 z 23

Temat: Online classes

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    15

Domyślny Online classes

Postanowiłam założyć nowy wątek, żeby to, co chcę tu umieścić nie umknęło. Nauka online zaczyna również dotyczyć tańca brzucha. Jak pewnie wiecie, Ansuya oferuje tego typu zajęcia.
    Drugą znakomitą tancerką, która wprowadza tę metodę nauczania, jest Suhaila Salimpour. Filmiki promujące to przedsięwzięcie możecie obejrzeć tu: http://www.youtube.com/user/therealSSSBD
    Kiedy pojawi się więcej konkretnych informacji, np. ceny, zamieszczę je tutaj.

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    15

Domyślny

Pozwalam sobie odświeżyć wątek, bo pojawiły się nowe informacji dot. online classes Suhaili. Będzie można wykupywać subskrypcje. Im dłuższa, tym miesięczny koszt będzie mniejszy. I tak np.: roczna za $39.95 miesięcznie. W ramach subskrypcji będzie można oglądać różne zajęcia, które prowadzi w szkole ona i Jamila. Dostęp do wszystkiego będzie nieograniczony.
    Strona wciąż w budowie, ale meritum już jest: http://suhailaonlineclasses.com

Miasto
    gdzie tribe mój, tam miejsce moje ;-P
    Siła Reputacji
    14

Domyślny

ech, tylko dlaczego dolar tak poszedł ww górę W cenie takiej miesięcznej subskrypcji masz tu w Polsce porządne warsztaty, na których instruktorka może rzucić na ciebie okiem i poprawić błędy, a przy kursie on-line zdana jesteś na siebie, ale mimo to ciekawe, ciekawe...

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    15

Domyślny

Prawda, ale normalne zajęcia z Suhailą kosztują o wiele wiele więcej. Nie stać mnie na lot do USA. Dzięki tego typu zajęciom będzie można poznać jej format, jej metodę za niewielkie pieniądze jak na cennik w jej studio. Oczywiście, nie będzie jej przy Tobie, więc będzie trochę ciężej. Ale tak czy siak, moim zdaniem warto. Tym bardziej, że ona ma w swojej ofercie nie tylko ćwiczenia techniki BD, ale też wprowadzenie do baletu, jazzu i modernu, zajęcia poświęcone nauce gry na saggatach do różnych rytmów i w dziwnych kombinacjach kroków. Do tego wszystkiego będzie się mieć dostęp za jedynie 150 zł/m-c. W Warszawie jeden kurs tańca raz w tygodniu waha się w przedziale 100-120 zł.

Miasto
    Siła Reputacji
    14

Domyślny

Właśnie dlatego napisałam, że mimo to ciekawe to bardzo - dokładnie z tych względów, jakie opisałaś - cóż, może dolar jeszcze nieco spadnie. I mam nadzieję, że to, czego uczę się na miejscu wystarczy, żeby mieć dobre podstawy do samodzielnej nauki u Suhailii. Czyli teraz przebieramy nóżkami i czekamy na ukonkretnienie strony

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    15

Domyślny

Tak! Jestem bardzo ciekawa, jak to będzie.

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    15

Domyślny

Odświeżam, bo strona Suhaili ruszyła: http://suhailaonlineclasses.com
    Można się rejestrować, jest tylko problem... Kiedy chce się zapisać na roczną subskrypcję, trzeba opłacić całość z góry Czyli $470. Dziewczyny na tribe.net piszą, że zgłosiły ten problem do biura Suhaili. Zobaczymy, co będzie dalej. Na razie zajęcia nie ruszyły, strona jest w pełni funkcjonalna od wczoraj.

Miasto
    Poznań
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

Maju, wielkie dzięki za te wszystkie informacje.
    Choć takie zajęcia to zapewne tylko namiastka tego, czego można doświadczyć i nauczyć się "na żywo" od Suhaili to i tak czuję, że prędzej z nich skorzystam niż wybiorę się za ocean.
    Jeśli się zapiszesz podziel się z nami ogólnymi wrażeniami, jestem bardzo ciekawa. ja muszę podreperować budżet na razie...

Miasto
    Siła Reputacji
    14

Domyślny

Ups, to spory wydatek - trzeba zachować cierpliwość i obserwować rozwój sytuacja
    http://www.oulednail.com

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    15

Domyślny

Na stronie Suhaili wszystko się wyjaśniło. Niestety, jeśli chce się mieć roczną/półroczną/kwartalną subskrypcję, trzeba za nią z góry zapłacić. Kiedy kwotę podzieli się na 12/6/3, wyjdzie miesięczny koszt, który jest najkorzystniejszy. Im dłuższa subskrypcja, tym teoretyczna opłata miesięczna niższa.
    Pozostaje jeszcze subskrypcja miesięczna - $69.95, która na przestrzeni czasu wychodzi na najdroższą. Oczywiście te, które wykupią od razu pakiet większy niż 1 m-c, będą mieć bonusy [Level 1 study guide, a nawet 2 DVD do ściągnięcia]. "Miesięczniaki" zaś dostaną darmowy 3-dniowy membership.
    Napaliłam się na to. Ale jak to było do przewidzenia, marketing marketingiem. O zajęciach z Suhailą za $40 można pomarzyć, bo niewielu będzie stać na wydanie za jednym zamachem $500 na roczną subskrypcję. Wykupię miesięczny pakiet, bo na razie mogę sobie na to pozwolić. Napiszę Wam potem, jak to wygląda.

Miasto
    Siła Reputacji
    14

Domyślny

Dzięki Maju za bycie "królikiem doświadczalnym". Ja się jeszcze wstrzymam - marzec i kwiecień są tak zapchane warsztatami i zajęciami, że będę się i tak musiała mocno skupić, żeby w domu to wszystko przetrawić, przećwiczyć i rzeczywiście "zinternalizować" - w końcu nie sztuka zapisać się na milion zajęć, lecz faktycznie z tego korzystać i się rozwijać. Ale adres zapamiętam i na pewno prędzej czy później wykorzystam.

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    15

Domyślny

Po wczorajszych warsztatach z Yolandą postanowiłam zamieścić w końcu swoją opinię o tej formie nauki.
    Zacznę od tego, że nie polecam tych zajęć osobom, które są początkujące i nie umieją poprawnie wykonywać podstawowych ruchów i osobom, które niepewnie wykonują te podstawy. Polecam osobom, które mają doświadczenie taneczne, instruktorkom itp. One nie potrzebują kontroli ze strony nauczyciela. Wskazówki, które są udzielane podczas zajęć w zupełności wystarczą, żeby wszystko zrozumieć.
    Jestem zachwycona tą metodą! Chcę się jej uczyć, więc online classes to jedyne rozsądne wyjście. Jestem zdeterminowana, więc pewne niedogodności mi nie przeszkadzają. Generalnie sprowadzają się do braku miejsca w domu na ćwiczenie kroków, obrotów i arabesek.
    Korzystam najczęściej z level 1 i dance movement. Próbowałam folkloric fusion [saggaty w połączeniu z krokami], ale nie idzie mi to, bo troszkę inaczej uczę się gry. Jamila też gra na saggatach, więc trochę się boję spróbować, bo wiem, że nie podołam [na razie ćwiczę rytm trójkowy, gallop, w różnych połączeniach].
    Podoba mi się to, że Suhaila opracowała swój schemat rozgrzewki, do którego się przyzwyczajam, uczę się terminów i już nie muszę co chwila zerkać w monitor, żeby zobaczyć, co robi instruktorka. Bardzo dopracowana jest forma oralna Prowadząca zawsze odlicza ilość powtórzeń, więc wiem, kiedy skończę. Zawsze informuje, co należy spiąć. W tej metodzie jest dużo terminologii baletowej, z którą też się oswajam.
    Świetnym dodatkiem jest study guide, czyli podręcznik, w którym rozpisana jest rozgrzewka, ruchy obowiązujące na level 1, sposób rozliczania muzyki, ruchy z baletu, kroki, obroty, podstawy gry na saggatach i słowniczek.
    Suhaila wprowadziła również możliwość miesięcznych opłat za roczną subskrypcję.

Miasto
    Anglia :/
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

A jak to wyglada jezeli chodzi o ilosc klas jezeli zapisze sie na miesiac? Jak czesto sa dodawane? I sa rozne rodzaje (tak wynika z tego co mowisz).
    Chcialabym dokladnie wiedziec zanim wydam tyle pieniedzy
    Shoot for the moon. Even if you miss you'll land among the stars! ~ Les Brown

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    15

Domyślny

Masz nieograniczony dostęp do wszystkich lekcji. O typach zajęć pisałam wcześniej, na stronie www możesz sobie przeczytać opisy. Lekcje trwają od miesiąca i raz w miesiącu mają być zmieniane. Dziś lub jutro zostaną pierwszy raz zmienione. To nie jest rzadko, bo lekcji jest bardzo dużo, są bardzo wymagające i żeby wszystko to opanować, to miesiąc na pewno nie wystarczy. Więc ja się nie spieszę i robię niektóre lekcje po kilka razy.
    Przejrzyj sobie stronę, np. FAQ, zanim zapłacisz.
    Polecam, ja się bawię świetnie.

Miasto
    Kraków
    Siła Reputacji
    0

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Melody Zobacz wiadomość
    A jak to wyglada jezeli chodzi o ilosc klas
    "classes" to nie "klasy", tylko "lekcje" w tym znaczeniu.

Miasto
    Anglia :/
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

Dzieki Maju Chyba je wykupie.

Wiem ze classes to lekcje, po prostu przez to ze mieszkam w Anglii robie czasem glupie bledy jezykowe.
    Shoot for the moon. Even if you miss you'll land among the stars! ~ Les Brown

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    15

Domyślny

Chcę się z Wami podzielić wrażeniami z nauki formatu Jamili. Ona uczy gry na saggatach w połączeniu ze swoimi krokami. Ja dużo uwagi poświęcam właśnie tym kroczkom. W mojej dotychczasowej nauce tańca orientalnego brakowało mi ciekawych przejść między ruchami, but not anymore...
    Jamila i Suhaila są mistrzyniami jeśli chodzi o to zagadnienie. Ale do rzeczy.
    Obie mówią, że te kroki są folkloric [na ile tak jest, a na ile są inwencją Jamili - nie wiem]. Tak czy siak, są proste, efektowne i niespotykane u nas. Moja nauka wygląda tak, że do każdej lekcji siadam z zeszytem i ołówkiem i notuję każdy nieznany mi krok, który się pojawia. Taka posiadówka zajmuje mi mniej więcej tyle, ile trwa sama lekcja [ok. 70 min.]. Później dopiero biorę saggaty i - na ile to możliwe - ćwiczę te kroki wraz z grą na saggatach. Głównym rytmem, który na razie przewija się najczęściej to trójkowy gallop [w ich nazewnictwie: longa], na każdych zajęciach Jamila wprowadza nowe rytmy, które potem pojawiają się przy konkretnych krokach.
    Zajęcia odbywają się wg następującego schematu: na początku grupa stoi w miejscu i rozgrzewa palce, grając proste rytmy. Potem Jamila zagrywa nowy, grupa zaczyna chodzić w kółku. Tak mniej więcej przez 15 min. Następnie przechodzi już do kroków i gry jednocześnie. Każdy krok jest zawsze tłumaczony i pokazywany przez dziewczyny, które pomagają Jamili [np. jedna z chyba bardziej utalentowanych tancerek od Suhaili - Kitiera, http://www.kitiera.us/].
    Co ciekawe, Jamila ma niesamowicie wielkie saggaty, które wydają charakterystyczny dźwięk. Doskonale go słychać również przez internet. W ogóle nie mogę narzekać na jakość dźwiękową tych filmów.
    Czym te zajęcia różnią się od folkloric fusion? Ano chyba tym, że u Jamili gra się łatwiejsze rytmy - to wynika z mojego pobieżnego przelecenia filmów z FF. Tymi zajęciami [FF] nie zajmowałam się jeszcze dokładnie. Tam też ćwiczy się kroki, których uczy Suhaila.
    I od Jamili i z FF wyciągam i będę wyciągać przede wszystkim kroki. Gry na saggatach uczę się u Dominiki i postanowiłam, że jej systemem pójdę. Kiedy będę umieć grać na tyle, że będę się czuć swobodnie, to spróbuję systemu Jamili i Suhaili.

Miasto
    Siła Reputacji
    14

Domyślny

O dzięki Maju - coraz bardziej mnie to interesuje. A powiedz jeszcze jak radzisz sobie organizacyjnie? To znaczy, wiem, że to zależy od indywidualnych predyspozycji, ale obawiam się, że jeśli nie będę miała "bata" w postaci wyznaczonych godzin zajęć, to zawsze znajdzie się coś "pilniejszego" do zrobienia. Czy też wciągnęło cie to na tyle, że w ogóle nie masz problemów ze zmotywowaniem się do samodzielnej pracy.

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    15

Domyślny

Mój bat to te 150 zł miesięcznie, które piechotą nie chodzi [tyle płacę za subskrypcję]. A poważniej, to ta metoda mi po prostu odpowiada najbardziej. Nie dość że wzmacniam mięśnie na tych dzikich Suhailowych rozgrzewkach, które trwają połowę zajęć [u Jamili nie ma tej rozgrzewki, na FF jest ograniczona, ale na level 1 i dance movement jest pełna], to jeszcze poprawiam koordynację ruchową. Połknęłam bakcyla. Te dwie kobiety to moje guru, tak jak Twoim guru jest Carolena.
    Ćwiczę wtedy, kiedy mam czas, a mam go.
    Wszystko zależy od tego jak jesteś zdeterminowana i jak bardzo te ćwiczenia przypadną Ci do gustu. Jeśli bardzo bardzo + świadomość 150 zł/m-c - to znajdziesz czas.

Miasto
    Siła Reputacji
    14

Domyślny

Po pierwszych warsztatach z Yolandą, która przybliżyła nam technikę Salimpourek, to przyznam, że bardzo mi to do gustu przypadło (co nie oznacza, że przychodziło mi łatwo Chcę odczekać do zimy dlatego, że właśnie chcę być pewna, że znajdę czas na to, więc najpierw trzeba na nowo zorganizować zajęcia ATSowe i klasycznego belly, a później jakoś sobie to tak poukładać, żeby znaleźć też stałe pory na Suhailę i Jamilę - inaczej niepotrzebnie wyrzucę pieniądze i się zdemotywuję. Dzięki za podzielenie się wrażeniami i mam nadzieję, że jeszcze się pochwalisz swoimi postępami tutaj

Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia

Reguły pisania

• Publikować nowe tematy: nie możesz
  • Pisać wiadomości: nie możesz
  • Dodawać załączniki: nie możesz
  • Edytować swoje wiadomości: nie możesz
  •