Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Mam cukrzyc, zbieram na pomp, potrzebuj waszej porady i pomocy:)
Strona 1 z 9 1234 ... OstatniaOstatnia
Wyniki 1 do 20 z 167

Temat: Mam cukrzyc, zbieram na pomp, potrzebuj waszej porady i pomocy:)

Doczy
    12-10-2008
    Miasto
    Pozna
    Wiadomoci
    423
    Sia Reputacji
    12

Domylny Mam cukrzyc, zbieram na pomp, potrzebuj waszej porady i pomocy:)

No to jad
    Od sierpnia 2008 choruj na cukrzyc typu I (Dla niewtajemniczonych - choroba polegajca na zaniku zdolnoci trzuski do produkcji insuliny. Trzeba podawa j penami do kadego posiku bo inaczej ma si wysoki tzw. "cukier"- stenie glukozy we krwi. Wysoki cukier >160 np. 300,600 prowadzi do zakwaszenia organizmu, piczki i zgonu. Typ I cukrzycy cechuje si te nagymi spadkami poziomu cukru <65 o prowadzi do utraty przytomnoci i w przypadku niepodania glukozy prowadzi do mierci).
    Prawd mwic moje ycie obrcio si o 180 stopni a w torebce pojawili si stali mali przyjaciele :
    glukometr
    pen
    i soczek.
    Jestem osobom mod (24 dynamiczn -moje ycie jest pene ruchu (taniec . Prawd mwic studia tez nie uatwiaj sprawy (regularne posiki etc.). Postanowiam zakupi zatem pomp insulinow, ktrej dziaanie jest bardziej zblione do naszego naturalnego wydzielania insuliny. Niestety pompa jest bardzo droga. Jestem z maej miejscowoci, rodzice daj mi na studia - nie sta mnie na zakup pompy.
    W wakacje wychodz za m.. planuj dziecko - do czego pompa mi jest niezbdna... (mona wypoyczyc ale chciaabym mie swoj).
    Przejd do kosztw
    Koszt mojej wymarzonej pompy paragidm 722 to niecae 18 ty z.
    ale niestety to marzenia. Co ma ta pompa czego nie maj inne? na takie specjalne wkucie, ktre mierzy poziom cukru ok. 300 razy na dob i jeli jest co nie tak to daje znak (rym
    ale 18 ty to bardzo duo... altenatyw s starsze siostry paradigm 715 i paradigm 712 (10 ty i 8,5 ty).

Wymylilimy z rodzin i znajomymi - nieorginalny ale skuteczny sposb na znalezienie funduszy na pomp... 1% podatku...
    i tu si zaczynaj schody bo nie mog znale fundacji/stowarzyszenia dla dorosych osb z cukrzyc, w ktrej zao sobie subkonto i gdzie dobrzy ludzie (moe i wy? mogliby mi przekaza 1 % podatku... zupenie si w tym gubi jest to dla mnie wszytsko nowe... czy kto mgby mi pomc??? moe ktra z was zna si na takich rzeczach??? prosz o pomoc. Dla mnie gra toczy si o bardzo wysok stawk
    z gry dziekuj
    pozdrawiam
    Boena

p.s jeli kto chce dowiedzie si wiecej o cukrzycy typu I ( w tym o pompach) zapraszam do poszukiwa. Ta choroba moe dotkn kadego i wczesne rozpoznanie ratuje ycie.

Doczy
    06-10-2008
    Miasto
    Krakw
    Wiadomoci
    1 845
    Sia Reputacji
    14

Domylny

Erykah ja niestety, nie umiem pomoc Ale powiedz - czytalas o diecie Monitgnaca, ktora reguluje wyrzuty insuliny i pomaga dobierac posilki zgodnie z ich indeksem glikemicznym? Jesli nie - to polecam, moze na cos Ci sie przyda.
    A moze by zrobic pokaz tb i dochod z wejsciowek przeznaczyc dla Ciebie? To takie dywagacje tylko, nie znam sie zupelnie, poza aukcjami Allegro, na ktorych opiera sie dzialanosc fundacji mojego Taty, nie mam pomyslow...
    Trzymam za Ciebie kciuki, na pewno Ci sie uda
    Tanecznie - Katia

http://www.carameldance.com

Doczy
    07-04-2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiadomoci
    3 899
    Sia Reputacji
    17

Domylny

Erykah, moja koleanka w tej chwili zbiera w ten sposb na pomp insulinow. Korzysta z konta Polskiego Stowarzyszenia Diabetykw.

Doczy
    09-03-2008
    Miasto
    Krakw
    Wiadomoci
    900
    Sia Reputacji
    12

Domylny

Erykho, mysle, ze zbieraniem przez fundacje moze nie byc tak latwo, ale probowac warto.
    Moze jakims pomyslem jest to o czym pisaly dziewczyny - zorganizowanie jakiejs imprezy, na ktorej beda zbierane pieniadze na ten cel. Mozesz porozmawiac ze znajomymi z uczelni - w srodowiskach akademickich przeciez czesto organizuje sie takie akcje. A skoro zbliza sie Twoj slub to moze warto wykorzystac okazje, nie wiem jaki planujesz, ale w tej sytuacji ja bym stawiala na skromny, a gosci poprosila by zamiast wydawac na kwiaty/kartki/posciel/czajnik itd itp przyniesli pieniadze, ktore przeznaczysz na zakup pompy. Mysle, ze moze sie uzbierac przyzwoita suma. No a sama pewnie powinnas mocno oszczedzac Zycze powodzenia.
    “Don’t take anything but photos, don’t kill anything but time and don’t leave anything but your imperceptible foot prints”

Doczy
    12-10-2008
    Miasto
    Pozna
    Wiadomoci
    423
    Sia Reputacji
    12

Domylny

oszczdzam (jeli mam z czego dziki dziewczyny. Zao konto w PSD - pisaam ju do nich. Wiem, e mona tak pozbiera przynajmniej cz i bd prosi znajomych o rozliczenie. Jeli to nie wystarczy moe co zorganizujemy na uczelni. jeli kto ma jeszcze jakie pomysy, propozycje zna si na takich "sprawach" prosz o kontakt. Fakt nie jest atwo gdy jest si dorosym i ma si powyej 18 lat (do 18 od tego roku refunduj pompy).

co do wesela to prawd mwic i tak prosimy goci o fundusze - tylko, e chcielimy to przeznaczy na mieszkanie - bo prawd mwic to te dla nas wane).

Doczy
    29-10-2008
    Miasto
    Kijw
    Wiadomoci
    5 949
    Sia Reputacji
    18

Domylny

Jakby co wymylia i potrzebowaa jakie pomocy, ulotek czy plakatw w Krakowie (UJ) to daj zna
    Przed lubem Ona myli, e On si zmieni.
    On ma nadziej, e Ona nigdy si nie zmieni.
    Po lubie On si nie zmienia, za to Ona tak.

Doczy
    05-09-2008
    Miasto
    Krakw
    Wiadomoci
    2 410
    Sia Reputacji
    14

Domylny

Mona by w trakcie jaki wikszych imprez, np. Juwenalii pochodzic troch z puszk- zawsze by si co zebrao. Jeli chodzi o Krakw to zgaszam si na ochotnika do puszek i wszelkich spraw organizacyjnych.

Doczy
    29-10-2008
    Miasto
    Kijw
    Wiadomoci
    5 949
    Sia Reputacji
    18

Domylny

No ot, to mamy ju dwa krakowskie uniwerki zjednoczone

Doczy
    16-10-2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiadomoci
    612
    Sia Reputacji
    13

Domylny

Lepiej podaj numer konta. Na pewno znajd si tu osoby ktre chtnie ci wspomog
    Kady dzie jest specjaln okazj...

Rodzisz si jako orygina. Nie umieraj jako czyja kopia.

Doczy
    03-03-2008
    Miasto
    Pozna
    Wiadomoci
    5 508
    Sia Reputacji
    19

Doczy
    27-02-2008
    Miasto
    Zamo
    Wiadomoci
    463
    Sia Reputacji
    12

Domylny

podanie numeru konta to dobra rzecz. sama bym Cie jakos wspomogla

Doczy
    06-10-2008
    Miasto
    Krakw
    Wiadomoci
    1 845
    Sia Reputacji
    14

Domylny

Zbieranie na ulicy odpada - trzeba miec na to pozwolenie, poza tym - malo kto rzuca do puszki, ludzie sa nieufni i ja ich rozumiem. Raczej widze jakas akcje, impreze czy cus.
    Tanecznie - Katia

http://www.carameldance.com

Doczy
    05-09-2008
    Miasto
    Krakw
    Wiadomoci
    2 410
    Sia Reputacji
    14

Domylny

Zbieraam ju na ulicy z PCK i wiem jak trudno namwic ludzi do wrzucenia do puszki, ja mylaam raczej o zbieraniu w trakcie jakiej imprezy.

Doczy
    14-07-2008
    Miasto
    Pozna
    Wiadomoci
    1 089
    Sia Reputacji
    13

Domylny

o wanie, Zahara dobrze mwi,zorganizujmy imprez charytatywn na rzecz kochanej Eryki z pokazami taca, henn, i w ogle
    "zamiast mnie w lustrze jeste ty..." Closterkeller

< mwi, e nadzieja jest matk gupich...jednak gdy jej brak czowiek dopiero gupieje >

Doczy
    28-08-2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiadomoci
    1 550
    Sia Reputacji
    15

Domylny

Cytat Pierwotnie wysane przez Azeeza Zobacz wiadomo
    podanie numeru konta to dobra rzecz. sama bym Cie jakos wspomogla
    Ja te czekam na nr jakiego konta.

Doczy
    12-10-2008
    Miasto
    Pozna
    Wiadomoci
    423
    Sia Reputacji
    12

Domylny

spokojnie dziewczyny!!!Bardzo mio z waszej strony pki co prosz o wstrzymanie si z wypenianiem pitw...ja szybko bd z tym 1% podatku kombinowa. Bd pisa na bieco co udao mi si zaatwi. Wiadomo im wicej osb przekae tym wiksza szansa, e starczy na pomp. Trzymajcie kciuki, eby ci z PTD nie robili problemw...
    buziaki
    a imprez orientalnych nigdy do sama henn malowa bd ot co!

BTW zbieranie na ulicy to nie jest dobry pomys - sama nigdy nie rzucam...za duo ludzi niestety oszukuje

Doczy
    06-11-2008
    Miasto
    Czelad,Katowice, Sosnowiec
    Wiadomoci
    1 612
    Sia Reputacji
    12

Domylny

Ja te czekam na nr konta... wprawdzie duo nie moge wpaci, ale zawsze co
    ycze powodzenia w zbieraniu :*

Doczy
    29-10-2008
    Miasto
    Kijw
    Wiadomoci
    5 949
    Sia Reputacji
    18

Domylny

1% podatku to jest spoko pomys, ja mog swoich rodzicw namwi, eby w tym roku wyjtkowo nie wspierali Rodzi po ludzku

Doczy
    28-08-2007
    Miasto
    Wrocaw
    Wiadomoci
    296
    Sia Reputacji
    13

Domylny

Erykah moe sprbuj skontaktowa si z jak fundacj. Napisz do fundacji ze swoim pomysem. Albo po prostu id do Urzdu Skarbowego i niech Ci powiedz jak masz to zrobi?

W wietle naszych przepisw trzeba by bardzo "kreatywnym". Koleanka, ktra pracuje w banku, twierdzi, e nie wolno przesya pienidzy na konto na zasadzie: koleanka koleance oddaje kask za co tam. Dla mnie to oczywiste kretystwo, ale to s podobno najnowsze przepisy.

Wierz, e uda Ci si zaoy konto.
    Pozdrawiam i ycz zdrowia.

Kiedy tacz nie zajmuje mnie nic poza taczeniem,
    trwam w teraniejszoci stajc si szczliw kobiet
    .

Mona Monne

Doczy
    29-10-2008
    Miasto
    Kijw
    Wiadomoci
    5 949
    Sia Reputacji
    18

Domylny

Jak to nie wolno? Nie wolno w ten sposb zbiera pienidzy, powiedzmy, wrd znajomych?

Strona 1 z 9 1234 ... OstatniaOstatnia

Reguy pisania

• Publikowa nowe tematy: nie moesz
  • Pisa wiadomoci: nie moesz
  • Dodawa zaczniki: nie moesz
  • Edytowa swoje wiadomoci: nie moesz
  •