Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Mam cukrzyc, zbieram na pomp, potrzebuj waszej porady i pomocy:) - Strona 9
Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789
Wyniki 161 do 167 z 167

Temat: Mam cukrzyc, zbieram na pomp, potrzebuj waszej porady i pomocy:)

Doczy
    30-07-2009
    Miasto
    Lublin
    Wiadomoci
    464
    Sia Reputacji
    11

Domylny

Tak, ale np. dopiero teraz staje si swiadoma co oznacza to,e mam cukrzyc mimo, e wczeniej tez wiedziaam o potencjalnych zagroeniach jakos nie dochodziy do mnie moe dlatego, e jestem ju starsza, mysl powaniej o yciu, wiem, e musze byc coraz bardziej samodzielna i musze dawa sobie rade sama i to, ze ja musz dba o cukry a nie rodzice to mi musi zalee a wczesniej troszeczk sobie olewaam wasnie moze dlatego, e tak naprawde do koca niebyam wiadoma.
    Ale wiadomo, e to zaley od czowieka od jego charakteru,od wychowania przez rodzicw
    Moje ciao jest wityni,a taniec jest moj modlitw

Doczy
    29-10-2008
    Miasto
    Kijw
    Wiadomoci
    5 949
    Sia Reputacji
    18

Domylny

Ale czasem mniejszy... lekkomylno daje o sobie zna
    Przed lubem Ona myli, e On si zmieni.
    On ma nadziej, e Ona nigdy si nie zmieni.
    Po lubie On si nie zmienia, za to Ona tak.

Doczy
    19-01-2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiadomoci
    807
    Sia Reputacji
    12

Domylny

Cytat Pierwotnie wysane przez Vasanta Zobacz wiadomo
    Nie wydaje mi si, nawet zbuntowany nastolatek ma instynkt samozachowawczy.
    Moje rodzestwo byo chore na celiaki, brat od urodzenia, siostra nabyt.
    Konieczne byo przestrzeganie diety bezglutenowej: adnej bueczki, ciasteczka, wafelka, paluszka, wielu cukierkw i batonikw, nawet zwykej kanapki...
    Mylicie, e to atwe dla maluszka powiedzie "nie" kiedy mama kolegi czstuje chopcw ciasteczkami? Kiedy nieswiadoma kobieta uznaje to za niemiao lub "dobre wychowanie" i nalega, a dziecku jzyk do ciasteczek ucieka? A may paka, ale sam diety pilnowa, wiedzia, e nie wolno, nie ruszy.
    Strasznie dumna wtedy z niego byam

I wiecie co? Dziki tak rygorystycznemu przestrzeganiu diety, obydwoje z tego wyszli.
    Ani sowa o wtku stanikowym
    Zobacz jak Vella taczy
    Jeli mylisz, e idzie dobrze, na pewno nie wiesz wszystkiego

Doczy
    30-07-2009
    Miasto
    Lublin
    Wiadomoci
    464
    Sia Reputacji
    11

Domylny

Podobnie te jest w cukrzycy niby mozna sodycze,ale nie powinno si je tym bardziej maemu dziecku,ktremu nie wiadomo ile zrobi insuliny, jest ustalona ilo wymiennikw(czyli ile mozna zje na sniadanie obiad itp itd) dlatego to nie jest takie proste i wasnie pompa jest bardzo pomocna w takich sytuacjach tym bardziej, e dziecko nie musi si wtedy ku kilka razy dziennie

I ja take podziwiam takie dzieci, ktre potrafi powiedzie nie mimo,e bardzo chciayby zje wiem ,e ja nie awsze umiaam tak postpi
    Moje ciao jest wityni,a taniec jest moj modlitw

Doczy
    04-11-2007
    Miasto
    Krakw
    Wiadomoci
    8 883
    Sia Reputacji
    0

Domylny

Vello, identyczny znam przypadek, ale z alergi. Mj Braciszek od wczesnego dziecistwa, w zasadzie odkd zacz je co innego ni mleko Mamy, mia paskudn wysypk na buzi, swdzc. Dochodzio do tego, e rozdrapywa sobie policzki do krwi. Okazao si, e ma alergi na kakao. Ciko byo: 3 lata patrzy, jak my jemy czekolad, ktr przynosili nam rni krewni i znajomi w prezencie, 3 lata studiowalimy skady (nie uwierzycie, jak duo "nieczekoladowych" sodyczy zawiera tuszcz kakaowy...). Rygor pomg: wyrs.

Ale co si napaka, to jego.

Cho szczerze mwic, jak widz teraz po dzieciach, to akceptuj bez mrugnicia okiem swoje alergie i inne diety eliminacyjne, i czasem same przypominaj, e tego im je nie wolno. Signum temporis

Doczy
    19-01-2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiadomoci
    807
    Sia Reputacji
    12

Domylny

ojj tak, studiowanie skadu, cae lata si w sklepach na nas dziwnie patrzyli bo byo "poprosz jeden cukierek" (czy tam na wag 10 deko kupione) rozwijanie na miejscu papierka i czytanie czy nie ma nic podejrzanego.
    Jakby kto nie wiedzia: trufle to pokruszony herbatnik

Siostra mi do dzi nie moe darowa. Rodzice dostali skd cay karton snickersw, w czasach gdy takiego luksusu w sklepach nie byo, no, moe w pewexie.
    Rodzicom z tego skadu badania, i z degustacji, wyszo, e zbyt niepewne to by dzieciom da, cae pudo zearam wic ja
    Dorosa juz siostra stwierdzia jaki czas temu, e jednak w tych batonikach glutenu nie byo, cigle mi to wypomina
    Ani sowa o wtku stanikowym
    Zobacz jak Vella taczy
    Jeli mylisz, e idzie dobrze, na pewno nie wiesz wszystkiego

Doczy
    03-03-2008
    Miasto
    Pozna
    Wiadomoci
    5 508
    Sia Reputacji
    19

Domylny

Cytat Pierwotnie wysane przez Vella Zobacz wiadomo
    Dorosa juz siostra stwierdzia jaki czas temu, e jednak w tych batonikach glutenu nie byo, cigle mi to wypomina
    To moe zrb jej teraz prezent i kup cay karton snickersw. A niech ma...

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789

Reguy pisania

• Publikowa nowe tematy: nie moesz
  • Pisa wiadomoci: nie moesz
  • Dodawa zaczniki: nie moesz
  • Edytowa swoje wiadomoci: nie moesz
  •