Strona 73 z 98 PierwszyPierwszy ... 23637071727374757683 ... OstatniaOstatnia
Wyniki 1 441 do 1 460 z 1952

Temat: Strój do tańca brzucha

Miasto
    Poznań
    Siła Reputacji
    7

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez DżalaMadija Zobacz wiadomość
    Ta spódnica jest taka sama co na wcześniejszym filmie, z tym, ze rozcięcia ma tylko wierzchnia warstwa i materiał jest cięższy - pewnie szyfon(sama teraz szyje spódnice szyfonowa z warstw)
    Mówisz, że to szyfon. Muszę pochodzić po sklepach z tkaninami i pomacać szyfony. A ile może mieć warstw? Powiem głupio, ale wygląda grubo tzn. wygląda na wiele warstw.
    ... Słyszę szum spienionej wody i czuję, jak w mojej piersi delikatnie uderza najczulszy z wszystkich odmierzających czas instrumentów - serce... (H.P.)

Tato...

Miasto
    Wrocław
    Siła Reputacji
    6

Domyślny

3 warstwy, tak przynajmniej wyglaga... Wyślę Ci pw aukcji gdzie kupywałm szyfon (bardzo tani i układa sie jak ten na filmie).
    ...dojrzewam...

Miasto
    Poznań
    Siła Reputacji
    7

Domyślny

3 warstwy, tak przynajmniej wyglaga... Wyślę Ci pw aukcji gdzie kupywałm szyfon (bardzo tani i układa sie jak ten na filmie).
    Dzięki, dzięki, punkcik dla Ciebie Jak myślisz, ile materiału potrzebuję? No i czy to jest z koła czy z jego wieloktrotności?
    ... Słyszę szum spienionej wody i czuję, jak w mojej piersi delikatnie uderza najczulszy z wszystkich odmierzających czas instrumentów - serce... (H.P.)

Tato...

Miasto
    Wrocław
    Siła Reputacji
    6

Domyślny

3 warstwy razy 2 półkola= 6 połówek koła, masz pewnie około 170, wiec na dwa półkola potrzebujesz około 4,5 metra(Ktoś na forum mówił, ze można uszyć to z mniejszej ilości materiał, ale jak zrobiłam sobie mini model wykroju, to ni jak inaczej mi nie wychodził, a nikt nie chciał/ nie umiał mi wytłumaczyć) no i to razy 3- czyli nie całe 15 metrów. Dużo - nie?
    ...dojrzewam...

Miasto
    Poznań
    Siła Reputacji
    7

Domyślny

3 warstwy razy 2 półkola= 6 połówek koła, masz pewnie około 170, wiec na dwa półkola potrzebujesz około 4,5 metra(Ktoś na forum mówił, ze można uszyć to z mniejszej ilości materiał, ale jak zrobiłam sobie mini model wykroju, to ni jak inaczej mi nie wychodził, a nikt nie chciał/ nie umiał mi wytłumaczyć) no i to razy 3- czyli nie całe 15 metrów. Dużo - nie?
    15 metrów? O matko! Strasznie dużo! Chociaż na szczęście ten szyfon nie jest drogi. To może tak dużo nie wyjdzie. Tym bardziej, że jeszcze będę musiała zapłacić za jej uszycie No i mam 178 cm. No ale nie ma co się martwić na zapas

Tato...

Miasto
    Wrocław
    Siła Reputacji
    6

Domyślny

To idz do krawcowej i zapytaj sie ile materiału będzie trzeba, może ona tak to wykombinuje, ze nie będzie tak źle... Ja zamawiałam 15 metrów, wcale tak dużo nie zapłaciłam (biorąc pod uwagę ze we Wro ceny to około 10zł/metr i szyję sobie sama).
    ...dojrzewam...

Miasto
    Poznań
    Siła Reputacji
    7

Domyślny

I tak chyba zrobię Może nawet jutro, od razu po pracy pobiegnę do krawcowej Odbiło mi! Przecież ja nawet jeszcze tańczyć nie umiem.

Tato...

Miasto
    Poznań
    Siła Reputacji
    7

Domyślny

Na moje oko, to są dwie warstwy, ale każda jest szersza niż z koła.
    Akurat przymierzam się do takiej spódnicy :-)
    Szyfon można tanio kupić na Głogowskiej w hurtowni. Warto sie przejść, bo mają spory wybór kolorów.

Miasto
    Wrocław
    Siła Reputacji
    10

Domyślny

kochane
    a nie wiecie moze jak sie szyje taka spodnice?
    dopasowana w biodrach, rozszerzajaca sie na dole, z jednego kawalka materialu (ostatecznie z dwoch), bez zadnych wstawek, godetow, rozciec?
    mniej wiecej taka (sorry za wklejanie chinskiej masowki ale akurat ta kiecka najbardziej przypomina to, o co mi chodzi):

jakby ktos mial wykroj albo wiedzial gdzie znalezc to prosze o pomoc

Miasto
    Wrocław
    Siła Reputacji
    6

Domyślny

Wiemy wykroju nie posiadam, ale mogę wytłumaczyć

Cytat Pierwotnie wysłane przez Smecia Zobacz wiadomość
    każda jest szersza niż z koła.
    to już zależy jak się materiał układa... Generalnie na szyfonie mocno widać szwy, a tutaj(na filmie nic takiego mi nie mignęło), po za tym właśnie mam takową(przynajmniej podobną) i mniej więcej tak sie układa Spódnica z koła jest na prawdę hmmm... "zamaszysta"... chociaż to pewnie takie wrażenie dopóki nie ma się yardówki
    ...dojrzewam...

Miasto
    Kraków
    Siła Reputacji
    18

Domyślny

Pożalę się - bo już drugi raz szyłam u krawcowej spódnicę z koła i drugi raz wyszło zupełnie co innego niż chciałam... Czyżby określenie "spódnica z koła" było przez nas, tancerki, używane w innym znaczeniu niż przez krawcowe?
    Mój artykuł na temat tańca orientalnego - czytaj!

Zaznacz się na mapie tancerek orientalnych!

Trafiając na jeden z moich ponad 8 tys. postów na tym forum, ćwicz mięśnie Kegla.
    Kiedyś mi za to podziękujesz...

Siła Reputacji
    0

Domyślny

Wiatam bardzo potrzebuje pomocy: proszę powiedzieć mi czy gdzieś kupie bądź czy jest możliwe uszycie takiego stroju z góry dziękuje i pozdrawim

Miasto
    Poznań
    Siła Reputacji
    7

Domyślny

Na moje oko, to są dwie warstwy, ale każda jest szersza niż z koła.
    Akurat przymierzam się do takiej spódnicy :-)
    Szyfon można tanio kupić na Głogowskiej w hurtowni. Warto sie przejść, bo mają spory wybór kolorów.
    Smeciu kochana! A możesz mi powiedzieć jak się szyje spódnicę z więcej niż koła??? Bardzo mnie to nurtuje Masz może jakiś wykrój? Jeśli tak to ładnie proszę o przesłanie
    No i gdzie jest ta hurtownia na Głogowskiej? Jaki to jest numer?

Cytat Pierwotnie wysłane przez bkasia Zobacz wiadomość
    Wiatam bardzo potrzebuje pomocy: proszę powiedzieć mi czy gdzieś kupie bądź czy jest możliwe uszycie takiego stroju z góry dziękuje i pozdrawim
    Ale jakiego stroju?

Tato...

Miasto
    Poznań
    Siła Reputacji
    7

Domyślny

Taliko, ta hurtownia to Amstii. Sprawdź adres na ich stronie internetowej. Taka niewielka, ale dobrze wyposażona. Tylko jej nie przegap, tak jak ja na początku. Wchodzi się do niej po schodkach i jesteś na miejscu Mają tam takiego fajnego psa - jak tam byłam to był mały, teraz pewnie by mnie przeraził
    Dawniej kirkewrozka

Oczy ma, jeśli trzeba, raz modre, raz szare,
    czarne, wesołe, bez powodu pełne łez.
    Śpi z nim jak pierwsza z brzegu, jedyna na świecie.
    Urodzi mu czworo dzieci, żadnych dzieci, jedno.
    Naiwna, ale najlepiej doradzi.
    Słaba, ale udźwignie.
    Nie ma głowy na karku, to będzie ją miała.
    Czyta Jaspersa i pisma kobiece.

W. Szymborska, Portret kobiecy

Miasto
    Poznań
    Siła Reputacji
    7

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez kirkewrozka Zobacz wiadomość
    Taliko, ta hurtownia to Amstii. Sprawdź adres na ich stronie internetowej. Taka niewielka, ale dobrze wyposażona. Tylko jej nie przegap, tak jak ja na początku. Wchodzi się do niej po schodkach i jesteś na miejscu Mają tam takiego fajnego psa - jak tam byłam to był mały, teraz pewnie by mnie przeraził
    Aaaa, byłam tam jak kupowałam materiał na mój pierwszy dorosły kostium występowy Nie wiedziałam, że mówimy o tym samym. A pies faktycznie sympatyczny i baaardzo duży

Tato...

Siła Reputacji
    0

Domyślny

zdjęcie jest na moim profilu pozdrawiam

Miasto
    Poznań
    Siła Reputacji
    7

Domyślny

Talika, na dole spódnicy wykrawasz np 1/2 koła, a na górze dajesz np. 1/4 szerokości w pasie, jek zeszyjesz 4 takie panele, to masz spódnicę z 2 kół. Dobrze wychodzi z 3 paneli, czyli spódnica jest z 1,5 koła

A ta hurtownia to oczywiście ta o której piszecie, tylko mam sklerozę postępującą i nie pamiętałam nazwy

Miasto
    Poznań
    Siła Reputacji
    7

Domyślny

Talika, na dole spódnicy wykrawasz np 1/2 koła, a na górze dajesz np. 1/4 szerokości w pasie, jek zeszyjesz 4 takie panele, to masz spódnicę z 2 kół. Dobrze wychodzi z 3 paneli, czyli spódnica jest z 1,5 koła

A ta hurtownia to oczywiście ta o której piszecie, tylko mam sklerozę postępującą i nie pamiętałam nazwy
    Nie bardzo rozumiem o czym mówisz Muszę to przemyśleć spokojnie i powoli. Moja wyobraźnia chyba w tym przypadku nie działa jak powinna Nie masz może jakichś obrazków, dla łatwiejszego zrozumienia? Pomyślę o tym jeszcze. Dziękuję!

Tato...

Miasto
    Kraków
    Siła Reputacji
    18

Domyślny

Smeciu, a to nie tak, że się kroi 2 koła, zszywa krawędzie i wmarszcza do paska? Miałam kiedyś tak krojoną spódnicę, ale do chodzenia, nie do tańca. Była baaardzo szeroka Z tego, co Ty opisujesz, wychodzi mi w wyobraźni spódnica z trapezowych paneli - chyba że coś źle zrozumiałam
    Mój artykuł na temat tańca orientalnego - czytaj!

Zaznacz się na mapie tancerek orientalnych!

Trafiając na jeden z moich ponad 8 tys. postów na tym forum, ćwicz mięśnie Kegla.
    Kiedyś mi za to podziękujesz...

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

Vasanto, wydaje mi sie, ze wersja Smeci bedzie miala dolny obwod taki sam jak Twoja, za to troche mniej materialu do namarszczenia na gorze, a wiec mniejsza "bula" wokol bioder

Reguły pisania

• Publikować nowe tematy: nie możesz
  • Pisać wiadomości: nie możesz
  • Dodawać załączniki: nie możesz
  • Edytować swoje wiadomości: nie możesz
  •