Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniaOstatnia
Wyniki 21 do 40 z 44

Temat: Czego się teraz uczycie?

Siła Reputacji
    11

Domyślny

Pierwotnie wysłane przez przez Nunah:
    dobry boże haha spróbowałam zrobić coś co mogłoby być shimmy góra-dół i w efekcie trzęsę się calutka jak w nagłym ataku konwulsji
    No tak, to Ci chyba nieźle wychodzi , bo to głównie na tym ma polegać. Stąd nazwa "eartquake" (trzęsienie ziemi) że się cała trzęsiesz. A jak Suraiya to wykonywała, to bardzo ładnie ten ruch się prezentował i przede wszstkim energetycznie Dobry na zakończenie drum solo. Miodzio
    Ostatnio edytowane przez Tadinanefer ; 09-05-2009 o 08:33

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    15

Domyślny

Ja teraz próbuję opanować shimmy przy chodzeniu (póki co wychodzi mi albo shimmy, albo chodzienie), w pracy przy biurku ćwiczę wypychanie i wciąganie brzucha (bo,że to fala to za dużo powiedziane heheh) no i jeszcze ruchy nadgarstków, bo jakieś takie sztywne mam. Zwlaszcza lewy. Tak w ogóle to calą stronę lewą mam jakąś taką...niedorozwiniętą. Jakbym tam niedowlad miala. I w kolanie i w biodrze i w brzuchu i w ręce. Czy wy też dziewczyny tak macie, że jedna część ciala musi się dlużej uczyć a i tak nie wygląda do końca tak jak powinna? Ja mialam kiedyś zlamaną prawą rękę i prawą nogę (prawie jednocześnie), więc musialam się bardziej skupiać na ich rehabilitacji jak już mi gipsy pozdejmowali. No i teraz prawa strona chodzi bez zarzutu. Może to dlatego?

Miasto
    Kraków
    Siła Reputacji
    0

Domyślny

Każdy tak ma - to konsekwencja prawo- lub leworęczności, - nożności, oczności itd. Choć czasem można się zdziwić - na przykład zawsze wszystko na prawo, a nagle na lewo coś lepiej idzie

Któraś z forumowiczek niedawno radziła, jak to pokonać: jeśli na dobrą stronę powtarzasz ruch 2 razy, to na złą - 20 razy. Ciało się przyzwyczai

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    15

Domyślny

No wlasnie moja instruktorka tak ma. Jest praworęczna i wszystko na co dzień robi prawą stroną (jeśli tak można rzec), ale w tańcu okazlo się, że to wlaśnie prawa nie nadąża za lewą Interesujące jest cialo czlowieka i jego niedoskonalości

Miasto
    Kraków
    Siła Reputacji
    11

Domyślny

A ja mogę napisać w imieniu swoim i kilku osób też, że uczymy się w arabskim kroku podstawowym akcentów biodrem w dół, a w czasie tego shimmy barków, odwrócony wielbłąd i do tego opanowanie wszystkich dwóch rąk, których nagle każdy ma za dużo (prawda, Vasanto? ;>)

Kosmos póki co

Miasto
    Kraków
    Siła Reputacji
    14

Domyślny

Khalidah przerazilas mnie. Usiluje sobie to zwizualizowac i nie moge. O.o
    Tanecznie - Katia

http://www.carameldance.com

Miasto
    Kraków
    Siła Reputacji
    11

Domyślny

mnie też to przeraża
    ale oglądnięcie jak to robi Suraiya nieco pomaga w wizualizacji

Miasto
    Kraków
    Siła Reputacji
    0

Domyślny

Dokładniej to nie jest wszystko naraz, tylko po kolei Ale racja, ręce przy kroku arabskim to może prosta sprawa, ale jeśli masz zrobić cztery kroki i przy każdym w zasadzie ręce są inaczej ułożone, a później to samo, tylko odwrócone lustrzanie... AAA! Mam za dużo rąk!!!

Miasto
    Kraków
    Siła Reputacji
    11

Domyślny

Nu, po kolei, ale 2+2 po kolei a i tempo robi swoje

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

Ja próbuję opanować na elegancko shimmy 3/4 do dołu wraz z wariacją overshimmy. Czasami jakoś wychodzi, a czasami wychodzi coś zupełnie dziwnego. Chciałabym opanować go w miarę przed Raqs Tribal SE, ale jakoś nie do końca to widzę :/
    it's all smoke and mirrors

Miasto
    Wrocław
    Siła Reputacji
    15

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez vasanta Zobacz wiadomość
    Choć czasem można się zdziwić - na przykład zawsze wszystko na prawo, a nagle na lewo coś lepiej idzie
    Aaa. Odkryłam, że potrafię się długo kręcić tylko w lewo! A w choreografii mamy w prawo...

(czyli już wiadomo, co ćwiczę)

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    16

Domyślny

Suraiyowe dziewczęta - ta kombinacja to nic w porównaniu z tą po shivie.

UWAGA! Bardzo proszę o ponawianie maili, szwankuje mi skrzynka przez ostatnie parę dni!

Miasto
    Wrocław
    Siła Reputacji
    15

Domyślny

Obydwie są możliwe do wykonania .

Miasto
    Kraków
    Siła Reputacji
    14

Domyślny

Możliwe, ale chyba po wielu godzinach cwiczeń. Moje ciało się trochę przy nich buntuje

Miasto
    Wrocław
    Siła Reputacji
    15

Domyślny

Największa satysfakcja, kiedy w końcu się uda .

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    15

Domyślny

Ja na ostatnich zajęciach moich jakaś taka sztywna byłam A do tego mój biedny kręgosłup się buntuje i wracam od dziś na jogę, żeby mu ulżyć i się porozluźniać. Może wtedy zaczną mi co niektóre figury wreszcie wychodzić

Miasto
    Łódź
    Siła Reputacji
    0

Domyślny prawie początki

Próbuję się właśnie nauczyć camela i wzmocnić trochę mięśnie brzucha, żeby nad nim choć trochę zapanować i żeby przygotować się do ćwiczenia fali brzuchem (jeszcze daleko do tego, oj daleko...).

Pokracznie idzie, ale każdy sukces cieszy.

Ostatnio opanowałam koordynacyjne ćwiczenie kręcenia stopą i nadgarstkiem w przeciwnych kierunkach

Miasto
    Wrocław / Kielce
    Siła Reputacji
    9

Domyślny

Ja męczę shimmy przeponowe - mam takie momenty, że rzeczywiście fajnie wychodzi, a czasem blokuje się po 2 sekundach; może jeszcze za moło jestem rozluźniona...
    Wielka Wyprzedaż Różności

http://www.belly-dance.pl/forum/showthread.php/5857-D-Wielka-Wyprzeda%BF-r%F3%BFno%B6ci-belly-dance-i-nie-tylko-%29?p=171285#post171285

Miasto
    Rzeszów
    Siła Reputacji
    10

Domyślny

miniM ja również pracuję nad shimmy przeponowym, ale nie wychodzi mi w ogóle. Jednak nie martwię się tym zbytnio bo wiem że wynika to ze zbyt umięśnionych mięśni górnych brzuszka i z faktu, że nie umiem jeszcze w pełni panować nad moją przeponą.
    "Learn to dance because the angels in heaven will not know what to do with you."
    /St. Augustine/

Miasto
    Wrocław / Kielce
    Siła Reputacji
    9

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Shanta Zobacz wiadomość
    Jednak nie martwię się tym zbytnio bo wiem że wynika to ze zbyt umięśnionych mięśni górnych brzuszka
    Właśnie też miałam ten problem, w czasach gdy jeszcze chodziłam na treningi aerobiku sportowego rzeczywiście, przy mocno umięśnionym brzuchu to jest okropnie trudne! Ja już od blisko roku nie trenuję as, więc mój brzuch sporo się rozluźnił, także jest coraz lepiej (jeśli chodzi o shimmy, bo jeśli chodzi o moją kondycję to niestety nie ).

Ale walcz dalej, w końcu wyjdzie
    Wielka Wyprzedaż Różności

http://www.belly-dance.pl/forum/showthread.php/5857-D-Wielka-Wyprzeda%BF-r%F3%BFno%B6ci-belly-dance-i-nie-tylko-%29?p=171285#post171285

Reguły pisania

• Publikować nowe tematy: nie możesz
  • Pisać wiadomości: nie możesz
  • Dodawać załączniki: nie możesz
  • Edytować swoje wiadomości: nie możesz
  •