Strona 1 z 24 123411 ... OstatniaOstatnia
Wyniki 1 do 20 z 461

Temat: Jak to zrobić?? (kroki, figury w tańcu)

Siła Reputacji
    0

Domyślny Jak to zrobić?? (kroki, figury w tańcu)

Hej.
    Jestem nowa i niewiem czy umieszczam ten post w odpowiednim miejscu.Bardzo chciałabym nauczys sie tanczyc taniec brzucha jednak w mojej okolicy nigdzie nie mam zajeć tego typu wiec ucze sie sama w domu z teledysków wiem ze to nie najlepszy pomysł bo mozna wyrobic sobie złe nawyki, które cieszko potem skorygować jednak nie mama innegfo wyjscia. chciałabym aby ktos podpowiedziała jak nauczyć sie takiego ruchu który wykonuje shakira w teledysku do którego link podaje nizej dokładnie w 01:05 do 01:07.
    shakira-la tortura

http://pl.youtube.com/watch?v=-LaQ3d5-_XU

P.S sorry za bledy, ale mam dystekcje.
    Ostatnio edytowane przez Quesse ; 13-12-2008 o 23:53

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

Chodzi ci o te ruchy bioder w górę i w dół?

Przede wszystkim stań w podstawowej postawie do tańca brzucha (skoro nie chodzisz na zajęcia to możesz jej nie znać): kolana miękko ugięte, miednica lekko schowana pod siebie - tak jakby kość ogonowa miała celować w podłogę - nigdy nie tańcz z pupą wypiętą do tyłu. Plecy ładnie wyprostowane, głowa i klatka piersiowa lekko w górę.

W tej pozycji wyprostuj jedno z kolan (ale nie do końca, nie rób przeprostów) - biodro pójdzie w górę, tak jak w tym ruchu z teledysku. Teraz opuść z powrotem to kolano i wyprostuj drugie - uniesie się drugie biodro. I tak na zmianę. Pilnuj, by biodra wyłącznie unosiły się w górę i w dół, a nie kołysały na boki. W tym ruchu powinny jedynie przesuwać się w pionie - jak jedno jest wysoko, to drugie nisko - nie powinny wysuwać się na bok.

Mam nadzieję że wyjaśniłam to jasno - jeśli czegoś nie zrozumiałaś, pytaj.

A tak poza tym, Shakira tańczy taniec brzucha lecz splata go z elementami innych tańców i tańczy go bardzo "po swojemu". Jeśli chcesz nauczyć się prawdziwego tańca brzucha, to raczej oglądaj filmiki z tancerkami tego tańca. Ponadto, szukaj filmów instruktażowych. I sprawdź jeszcze raz - może gdzieś w okolicy powstanie taka szkoła? Albo chociaż jednorazowe warsztaty? Życzę powodzenia w nauce.

A, zapomniałam dodać: taniec brzucha tańczy się ze złączonymi nogami - zwróć na to uwagę. Shakira niekiedy staje w wyraźnym rozkroku, co nie jest prawidłowe w tb.
    Ostatnio edytowane przez Quesse ; 15-11-2007 o 14:37 Powód: dopisek:

Siła Reputacji
    0

Domyślny

Dzięki Quesse. bradzo jasno to wytłumaczyłas i wszystko zrozumiałam, problem tylko z tym ze moje biodro trochę jednak ucieka w bok, mam nadzieję ze to kwestkia wyćwiczenia i wkońcu wyjdzie.

Miasto
    Kraków
    Siła Reputacji
    18

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez issa Zobacz wiadomość
    P.S sorry za bledy, ale mam dystekcje.
    Od kiedy Firefox poprawia błędy postów, dysfunkcje przestają być usprawiedliwieniem.

Isso, gdzie mieszkasz? Może coś ci znajdziemy do nauki, bo jak napisałaś, rzeczywiście można popełniać błędy przy nauce z teledysków :-)

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    9

Domyślny

TB raczej nie nauczysz się bez osoby prowadzącej to tak jakbyś chciała nauczyć się jeździć na rowerze bez kółek. Poza tym sama atmosfera zajęć, na których jest coś z magii i wspaniałej energii kobiecej tylko tej prawdziwej czystej - no i styl prowadzącej są nie do przekazania w teorii. Lepiej poczekaj i zacznij NAPRAWDĘ a nie NA NIBY. Dużo stracisz. Ściskam mocno i proszę o cierpliwość!!

Siła Reputacji
    7

Domyślny jak to zrobic

obejrzalam przezabawny filmik (jest po prostu genialny!!!!!!!!!) i po tym jak juz wstalam z podlogi po wysmianiu sie, popatrzylam jeszcze raz uwazniej i tu wlasnie dziewczyny robia cos czego nie potrafie nazwac ani tym bardziej wykonac - prosze o podpowiedzi
    wklejam film zeby nie szukac go po innych watkach
    The Indigo @ Tribal Fest 7 - Opening

http://www.youtube.com/watch?v=HQ3egUyH2pI

a ja potrzebuje wyjasnienia jak zrobic to co jest prezentowane od 50 sekundy do 57 chyba

tzn co robia ich biodra
    nadmienie iz nie uczeszczam na zadne zajecia gdyz mieszkam w malej miescinie i niestety... ale pracuje sama ile moge wiem ze to nie to samo i bardzo nad tym boleje ale...

moze wiecie na jakim filmie instruktazowym jest taki ruch bioder uczony?
    dziekuje z gory bardzo slicznie za odpowiedz
    Ostatnio edytowane przez Quesse ; 13-12-2008 o 23:54

Miasto
    Gliwice i okolice
    Siła Reputacji
    8

Domyślny

chyba chodzi ci po prostu o shimmy w wadze. to są dwie nalozone na siebie figurki. jak dla poczatkujacej osoby o malo rozruszanych biodrach to moze byc dosc trudne ale talenty sie zdarzaja
    najpierw waga: stoisz na ugietych nogach i przesuwasz biodra w prawo i w lewo ale w jednej pozionej linii, nie maja skakac w dol i gore. to bylo latwiejsze
    shimmy: stoisz rowniez na ugietych nogach i ruszasz biodrami w gore i w dol uginajac kolana. zacznij ruch powoli i coraz szybciej uginaj kolana starajac sie aby te ugiecia kolan byly minimalne za to wygiecia bioder widoczne.
    a potem robiac wage trzeba zaczac robic shimmy troche to trudno wytlumaczyc bez pokazania na zywym czlowieku o co chodzi
    ... w tańcu grzech wiedzie nas za rękę...

Siła Reputacji
    7

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Zafirah Zobacz wiadomość
    chyba chodzi ci po prostu o shimmy w wadze. to są dwie nalozone na siebie figurki. jak dla poczatkujacej osoby o malo rozruszanych biodrach to moze byc dosc trudne ale talenty sie zdarzaja
    najpierw waga: stoisz na ugietych nogach i przesuwasz biodra w prawo i w lewo ale w jednej pozionej linii, nie maja skakac w dol i gore. to bylo latwiejsze
    shimmy: stoisz rowniez na ugietych nogach i ruszasz biodrami w gore i w dol uginajac kolana. zacznij ruch powoli i coraz szybciej uginaj kolana starajac sie aby te ugiecia kolan byly minimalne za to wygiecia bioder widoczne.
    a potem robiac wage trzeba zaczac robic shimmy troche to trudno wytlumaczyc bez pokazania na zywym czlowieku o co chodzi
    Zafirah, dziekuje Ci slicznie no coz, ja jestem poczatkujaca bardzo i zaden ze mnie talent wiec jeszcze z tym poczekam ale moge prosic o angielska nazwe tej wagi? albo taka miedzynarodowa? popatrze sobie na youtube "na zywym czlowieku ale nie sadze zeby to bylo "scales" ;0

a jeszcze gwoli uscislenia - ta waga to tak z rozmachem biodro do przodu i do tyłu czy...
    i shimmy to jest to 3/4 shimmy prawda?
    o rozruszanych (rozkolysanych) biodrach to ja marze i pracuje nad tym
    dziekuje jeszcze raz

Miasto
    Kraków,Katowice
    Siła Reputacji
    7

Domyślny

A ja nie mogę otworzyć drugiego filmiku zeby go obejrzeć

Siła Reputacji
    7

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Solencja Zobacz wiadomość
    tzn tego o ktorym pisze ze jest zabawny? on jest tez w dziale zabawne filmy - jest to film z Tribalfest 2007 - opening - moze jak wpiszesz to w youtube to znajdziesz go?

a jesli to nie o ten chodzi to zacytuj mojego posta to moze cos poradzimy

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    20

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Solencja Zobacz wiadomość
    Prawdopodobnie to krótkie problemy z Twoim łączem. Film jest zamieszczony prawidłowo i działa bez problemu.
    Spróbuj jeszcze raz wejść do tego wątku i wystartować tylko drugi film.

Miasto
    Gliwice i okolice
    Siła Reputacji
    8

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Sparrow Zobacz wiadomość
    moge prosic o angielska nazwe tej wagi? albo taka miedzynarodowa? popatrze sobie na youtube "na zywym czlowieku ale nie sadze zeby to bylo "scales" ;0

a jeszcze gwoli uscislenia - ta waga to tak z rozmachem biodro do przodu i do tyłu czy...
    i shimmy to jest to 3/4 shimmy prawda?
    o rozruszanych (rozkolysanych) biodrach to ja marze i pracuje nad tym
    dziekuje jeszcze raz
    niestety nie pomoge Ci z ta angielska nazwą, bo wiesz "ilu nauczycieli tyle nazw" moze ktos inny sie orientuje?

biodro do przodu i do tylu to jest twist shimmy wage wykonujesz tylko na boki, w poziomej linii.

3/4 shimmy to inna figura niz samo shimmy ktore wykonujemy zwykle stojac w miejscu. to jest jakby chodzenie z shimmy

prosze bardzo, ciesze sie, że mogę choc troszke pomoc

Siła Reputacji
    7

Domyślny

niestety nie pomoge Ci z ta angielska nazwą, bo wiesz "ilu nauczycieli tyle nazw" moze ktos inny sie orientuje?

biodro do przodu i do tylu to jest twist shimmy wage wykonujesz tylko na boki, w poziomej linii.

3/4 shimmy to inna figura niz samo shimmy ktore wykonujemy zwykle stojac w miejscu. to jest jakby chodzenie z shimmy

prosze bardzo, ciesze sie, że mogę choc troszke pomoc
    dziekuje slicznie no to chyba trudno bedzie....

zaczelam sie zastanawaic czy nie pojechac gdzies do jakiejs pani dobrej na lekcje indywidualne na przyklad - dwie godziny... bo same plyty dobre sa jak sie zaczyna (chociaz i to nie wystarcza) ale zaraz jest niedosyt

Miasto
    Gliwice i okolice
    Siła Reputacji
    8

Domyślny

a skąd Ty w ogole jestes Sparrow?

Miasto
    Poznań
    Siła Reputacji
    7

Domyślny

Ten ruch według tego jak uczyła mnie Donya nazywa się "siva" (tak przynajmniej się wymawia) połączona z shimmy. Donya przykłada dużą wagę do nazw, więc myślę, że to jest ta prawidłowa. Właśnie "tłukę" tę figurę na zajęciach (choć już nie u Donyi).

Miasto
    Gliwice i okolice
    Siła Reputacji
    8

Domyślny

Aireen: "siva" to połączenie ósemki pionowej w dół biodrami z jednoczesną falą ramionami i jestem tego pewna. czyli to co one robia to nie jest jednak siva.
    Ostatnio edytowane przez Zafirah ; 27-11-2007 o 17:49

Siła Reputacji
    7

Domyślny

jestem z małej miesciny w woj podkarpackim, gdzie nie ma szkoly tanca, zreszta w miescie wojewodzkim - Rzeszow - tez nie ma... a zdesperowana jestem tak ze raz w tyg to do rzeszowa bym jezdzila (50 minut drogi)

a moze sie myle i jest jakas szkola...
    dzieki za wyjasnienia jakbys znalazla cos w filmikach na youtube gdzie ucza tego ruchu to bylabym wdzieczna... bo strasznie ale to strasznie mi sie ten ruch podoba

albo moze jakis film instruktazowy ktory uczy tego ruchu?

a na razie jestem na etapie malej malutkiej fali nie wychodzi mi schowanie miesni u dolu brzucha a wypchniecie u gory ale mysli ze malymi kroczkami dotre do celu

prawda?

Miasto
    Gliwice i okolice
    Siła Reputacji
    8

Domyślny

prawda!

Miasto
    Poznań
    Siła Reputacji
    7

Domyślny

Aireen: "siva" to połączenie ósemki pionowej w dół biodrami z jednoczesną falą ramionami i jestem tego pewna. czyli to co one robia to nie jest jednak siva.
    A ja jestem pewna, że ósemka pionowa w dół plus fala ramion to "maya" czyli "woda" Na bank Popatrz:
    belly dance basic - down eights "mayas"

http://pl.youtube.com/watch?v=6Q0DNYEQhTo

W każdym razie znalazłam chyba odpowiedni filmik do szukanej figury:
    Belly Dance Basic - Hip Bumps

http://pl.youtube.com/watch?v=YmIHosQKmmE
    Ostatnio edytowane przez Quesse ; 13-12-2008 o 23:54

Siła Reputacji
    7

Domyślny

bede cwizyc wydawalo mi sie ze widzialam wszystkie jej filmiki te od kimbrgsm1 a tu sie okazuje ze nie dziekuje slicznie i rzeczywiscie zobaczenie pomaga no i wykonanie na Tribal fest takie bylo...

jeszcze raz dziekuje

Strona 1 z 24 123411 ... OstatniaOstatnia

Reguły pisania

• Publikować nowe tematy: nie możesz
  • Pisać wiadomości: nie możesz
  • Dodawać załączniki: nie możesz
  • Edytować swoje wiadomości: nie możesz
  •