Strona 1 z 26 123411 ... OstatniaOstatnia
Wyniki 1 do 20 z 507

Temat: Piękno w orientalnym stylu - peeling i inne kosmetyki

Siła Reputacji
    12

Domyślny Piękno w orientalnym stylu - peeling i inne kosmetyki

sluchajcie odkryłam cos rewelacyjnego - chciałam najpierw sprawdzić na własnej skórze dlatego testowalam przez tydzień - nie codziennie ale tak co dwa dni i jest to po prostu rewelacja absolutna
    peeling kawowy
    byc moze znacie juz bo na necie mozna znalezc to juz od dawna ale ja teraz odkryłam i czym predzej dziele sie odkryciem - wprawdzie z tancem ma to niewiele wspolnego ale... zadbana skora

do wersji delikatniejszej potrzebujemy:
    fusy z kawy (najwygodniej z ekspresu) juz zimne,
    cukier- objetosciowo tyle co kawy,
    cynamon (ja hojnie sypalam pol torebeczki)
    lyzka oliwy i
    lyzka gestej tlustej smietany.
    wymiezsac, dodac smietane jako ostatnia i od razu stosowac - masowac cale cialo od stópek w gore i spłukac woda (no i posprzatac lazienke)
    skora robi sie taka jak marzenie sene - moj maz stwierdzil ze szkoda ze tak codziennie nie da rady - ja jednak nie chce bo podobno naskorek rogowacieje a nie chcialabym sie obudzic ktoregos poranka ze skora jak nosorozec jakis

wersja bardziej hardkorowa zamiast cukru sól gruboziarnista, peeling pewno bardziej skuteczny ale skora nie jest tak aksamitna nieziemsko w dotyku... ale z sola NIE polecam po niedawno odbytej depilacji...

polecam naprawde - ja juz nie kupie zadnego peelingu w sklepie no naprawde a testowalam juz duuuuzo ich

milych wrazen

Miasto
    Trójmiasto / Szczecin
    Siła Reputacji
    17

Domyślny

Ja uzywam od kilku lat wersji "podstawowej" tego peelingu czyli fusy od kawy + balsam do ciala Skóra po zastosowaniu tego cuda miodzio Najgorszym elementem tego procesu pielegnacyjnego jest sprzatanie lazienki
    Farida

"Aby osiągnąć sukces, musisz ciężko pracować, nigdy nie rezygnować, lecz przede wszystkim pielęgnować swą wspaniałą obsesję." Walt Disney

"Jeśli spojrzysz na 20 uczennic na zajęciach, zauważysz, że są między nimi różnice, każda tańczy inaczej. To dlatego, że każda jest inna. A taniec jest jak imię, określa cię. Nie próbuj być kimś innym, nie staraj się tańczyć jak ktoś inny
    "
    Ehab Atia

"Nie mam pieniędzy, ale przynajmniej mam pasję"

Miasto
    Gliwice, Bytom, Chorzów, Katowice
    Siła Reputacji
    13

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Sparrow Zobacz wiadomość
    ..... podobno naskorek rogowacieje .....
    Jak to??? Od peelingu ?
    A brzmi tak apetycznie .
    Dance first. Think later. It's the natural order.
    Samuel Beckett

Siła Reputacji
    12

Domyślny

tak przeczytałam kiedys w jakims artykule i jakos sobie to zabralam do glowy - nie wykonywac peelingu codziennie bo naskorek zrogowacieje... iteraz nie dam rady normalnie bo mi sie alertem czerwonym w glowie swieci... zreszta na takich kupnych gruboziarnistych pisze raz dwa razy w tygodniu wiec pewno cos w tym jest...

tak samo mam z kremem pod oczy ktory juz trza uzwac ;p przeczytałam onegdaj, iz nie wolno go klasc na powieki i koniec, reka by mi chyba uschla... nie klade na powieki i juz (bylo tam nawet logiczne wyjasnienie)
    pozdrawiam cieplutko i tanecznie

Miasto
    Trójmiasto / Szczecin
    Siła Reputacji
    17

Domyślny

Mi sie wydaje Ze tu nie chodzi o rogowacenie naskorka, bo wlasnie za pomoca peelingu taki naskórek usuwamy, a bardziej o to, ze skora potrzebuje czasu aby sie odbudowac po takim mechanicznym zabiegu Po peelingu skora jest bardziej narazona na działanie czynnikow zewnetrznych - bo scieramy jej wlasnie tą warstwe ochronną Gdybysmy uzywaly peelingow codziennie, skora nie mialaby kiedy sie odbudowywac, bo caly czas bysmy ją "uszkadzały"
    Farida

"Aby osiągnąć sukces, musisz ciężko pracować, nigdy nie rezygnować, lecz przede wszystkim pielęgnować swą wspaniałą obsesję." Walt Disney

"Jeśli spojrzysz na 20 uczennic na zajęciach, zauważysz, że są między nimi różnice, każda tańczy inaczej. To dlatego, że każda jest inna. A taniec jest jak imię, określa cię. Nie próbuj być kimś innym, nie staraj się tańczyć jak ktoś inny
    "
    Ehab Atia

Miasto
    Kraków
    Siła Reputacji
    0

Domyślny

...i może właśnie by rogowaciała, bo zaczęłaby się odbudowywać w szybszym tempie, żeby "zdążyć" przed kolejnym peelingiem :-)

Sparrow, wypróbuję jutro, zawsze w środę wieczorem robię sobie wieczór piękności :-)
    Aha, tylko jedno pytanie: nie zatyka wanny ta mieszanka? No i czy spłukiwanie wodą nie zostawia jakiejś tłustej warstwy na skórze? (Ta oliwa i śmietana...)

Miasto
    Gliwice i okolice
    Siła Reputacji
    13

Domyślny

ja robie peeling z soli i zelu pod prysznic. ta mieszanka cale cialo nacieram i swietnie to dziala tylko troche szczypie. po takim zabiegu koniecznie wcieram sporo balsamu do ciala albo nawet oliwki Johnssons Baby w zelu jesli mam bardzo przesuszona skore.
    ... w tańcu grzech wiedzie nas za rękę...

Miasto
    Trójmiasto / Szczecin
    Siła Reputacji
    17

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez vasanta Zobacz wiadomość
    ...i może właśnie by rogowaciała, bo zaczęłaby się odbudowywać w szybszym tempie, żeby "zdążyć" przed kolejnym peelingiem :-)
    Wiesz ze tak sobie wlasnie pomyslalam? jak zaczelam sie w to zaglebiac :P
    Farida

"
    Ehab Atia

Siła Reputacji
    16

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Zafirah Zobacz wiadomość
    ja robie peeling z soli i zelu pod prysznic. ta mieszanka cale cialo nacieram i swietnie to dziala tylko troche szczypie.
    Żeby nie szczypiało można zamiast soli wsypać do żelu cukier Ja sypię cukier do balsamu do ciała zamiast do żelu pod prysznic

Miasto
    Kraków
    Siła Reputacji
    0

Domyślny

Ja peelingowałam dotąd jak Zafirah - żel pod prysznic + sól, na cukier mam zbyt delikatną skórę, a drobna sól sprawdzała się świetnie. Później albo silnie nawilżający balsam, albo oliwka dla dzieci, ale wypróbuję tę kawę :-)

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    20

Domyślny

Kawa jest cudowna - znalazłam ten przepis na którymś z gron z gatunku "kosmetyki robione samodzielnie", albo coś w podobie.
    Z tym że ja biorę fusy kawy, oliwę, cynamon i witaminę E w płynie (to ostatnie to mój własny dodatek).

Kiedyś mąż mi zafundował jakąś rozpustę masażową z peelingiem wg rytuału jakiegoś-tam. Mądra masażystka - chyba Ukrainka - uznała, że rytuał rytuałem, ale zioła zastosuje te, które moja europejska skóra uzna za względnie naturalne. I w efekcie peeling miałam robiony KASZĄ gryczaną!!

Skórę miałam fantastyczną. Ale po kawie efekt jest taki sam, ale ten zabieg kosztuje jakieś 8 pln (max), a nie 240 pln.

Kawę uczciwie polecam.
    r.

Miasto
    Gdynia/Mieroszyno
    Siła Reputacji
    13

Domyślny

Ja szczerze mówiąc używałam kawy tylko do nóg, bo skóra na innych partiach ciała jest za delikatna. Żeby pobudzić krążenie wypróbowałam mieszankę zabójczą, znaczy kawa z cynamonem, pieprzem i papryką, ale tylko na uda i pupę, żeby się pozbyć skórki pomarańczowej. Trochę piekło, ale to doch dobrze. Potem na skórę, hop, balsamik antycellulitisowy, a na resztę ciała nawilżający. Chyba dzisiaj sobie powtórzę
    Uwolnić drżenie!!!

Siła Reputacji
    12

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez vasanta Zobacz wiadomość

Sparrow, wypróbuję jutro, zawsze w środę wieczorem robię sobie wieczór piękności :-)
    Aha, tylko jedno pytanie: nie zatyka wanny ta mieszanka? No i czy spłukiwanie wodą nie zostawia jakiejś tłustej warstwy na skórze? (Ta oliwa i śmietana...)
    hm ja tam nie wiem jak z ta wanna ale wiem ze moj maz od czasu do czasu wrzuca kreta w rury;p
    na skorze zostaje taki film ale nie tlusty tylko... taki strasznie milusi
    ja mam raczej sucha bardzo skore wiec czuje ze ona jest taka nawilzona ale nie jest taka tlusta lepiaca jak po oliwce... ale lsniaca
    milego wieczoru pieknosci i zacznij od tej z cukrem

ja robie kawa na calym ciele nawet na buzi i biuscie!!!! i rewelacja ylko oczywiscie delikatniej niz np na udach czy pupie... naprawde polecam bo skora potem jest taka ze zadnego balsamu juz nie trzeba taka jest nawilzona i wogole - cynamon i kawa to dzialanie antycellulit a oliwa i smietana - smietana to przeciez geste tluste mleko a wiec cos w czym lubowala sie Kleopatra... namawiam tak strasznie bo naprawde nigdy moja skora nie byla taka cudownie jedwabiscie mieciutka i milutka
    Ostatnio edytowane przez Sparrow ; 11-12-2007 o 17:16

Miasto
    Gdynia/Mieroszyno
    Siła Reputacji
    13

Domyślny

Gdy po raz pierwszy użyłam kawowego zestawu antycellulitowego, przestraszyłam się, bo strasznie mnie zaczęło grzać w uda od tych wszystkich przypraw. Myślałam, że to jakaś alergia
    Uwolnić drżenie!!!

Miasto
    Kraków i Warszawa
    Siła Reputacji
    13

Domyślny

Dziewczyny strasznie głupie pytanie... ten cynamon to w jakiej formie? Taki jakoś totalnie zmielony? W domu mam tylko taki w rulonikach... trzeba kupić jakoś drobno zmielony?
    A relaxed, tuned-in dancer is the most enjoyable to watch.
    A relaxed, tuned-in dancer is the most enjoyable to play for.
    A relaxed, tuned-in dancer is the most enjoyable dancer to be.

Miasto
    Gdynia/Mieroszyno
    Siła Reputacji
    13

Domyślny

Taki z torebeczki, zmielony. A ten taki oryginalny cynamon, chyba, można zetrzeć na tarce i wyjdzie to samo
    Uwolnić drżenie!!!

Miasto
    Gliwice i okolice
    Siła Reputacji
    13

Domyślny

a kawa, ze zapytam, to taka surowa drobnomielona czy jaka? i czy taka kawa wystarczy zeby usunac naskorek? mi sie to jakies miekkie wydaje...

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    20

Domyślny

Mi też się miękka wydawała.
    Dopóki nie zmieliłam w młynku (ale takim ręcznym, bo nie mam elektrycznego, więc chyba nie bardzo drobna) i nie natarłam łydek....
    Raptownie zmieniłam zdaniem co do miękkości mielonej kawy

r.

Miasto
    Gliwice i okolice
    Siła Reputacji
    13

Domyślny

trzeba wyprobowac - dzisiaj jutro wam napisze jak mi poszlo

Siła Reputacji
    12

Domyślny

no to po lolei - kawa ma byc zmielona z paczki (moze byc normalnie najtansza jaka jest) i ja sie parzy tak jak kawe "po turecku" czyli zalewa wrzatkiem i odcedza - dlatego pisalam ze expres najlepszy bo samo sie odcedza

po wystygnieciu czyni sie rzeczona mieszanke i dawaj pod prysznic
    ja to robie tak
    ochlapuje sie cala coby cialko mokre bylo i wtedy od stop poczynajac w gore tre ile wlezie te dolniejsze czesci - nawet wewnetrzna strone ud, brzuszek tez mocno a biust szyja i buzia delikatnie i powoli...
    takimi drobnymi kolistymi ruchami
    a brzuch takimi ruchami jak klos zboza do gory roz capierzonymi z lekka palcami (nie wiem czy to jasno brzmi 0

i taka jestem caaaaaala kawowa
    moja coreczka weszla do lazienki ( w zwiazku z tym ze ona mloda jeszze i ma klopoty z pecherzem to moze) i spytala czemu sie zamieniiam w murzynke...

no i potem sie opłukuje i tyle - no i sprzatam lazienke

ale jak mniemam kazdy moze sobie wypracowac swoj system peelingu ten cynamon podaje sobietaki mielony z torebki - aha zakupilam witamine E

Strona 1 z 26 123411 ... OstatniaOstatnia

Reguły pisania

• Publikować nowe tematy: nie możesz
  • Pisać wiadomości: nie możesz
  • Dodawać załączniki: nie możesz
  • Edytować swoje wiadomości: nie możesz
  •