Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
A czy Ty nosisz dobry stanik? - Strona 3
Strona 3 z 127 PierwszyPierwszy 1234561353103 ... OstatniaOstatnia
Wyniki 41 do 60 z 2530

Temat: A czy Ty nosisz dobry stanik?

Miasto
    Poznań
    Siła Reputacji
    13

Domyślny

Moje panie, ja się dziś wybrałam do sklepu, który prowadzi taką właśnie rozmiarówkę. Pomijając oczywiście, że to sklep dla 'dużych biustów', a ja niedawno nosiłam 75A . a 60E mieli tylko jeden model (okropnie zabudowany i nieładny niestety, w dodatku drogi), ale po raz pierwszy poczułam, do czego właściwie służy biustonosz... Chyba 10 minut gapiłam się w lustro i oczom nie wierzyłam, że w staniku, który składa się jedynie z fiszbin i siateczki moje kształty mogą prezentować się okazalej niż w wygąbkowanym push-upie... Niby ja 'uświadomiona' od jakiegoś czasu, ale i tak nie mogę wyjść z podziwu...
    Ostatnio edytowane przez scarabee ; 23-04-2008 o 21:05
    To the soul's desires the body listens
    What the flesh requires keeps the heart imprisoned
    What the spirit seeks the mind will follow
    When the body speaks all else is hollow

Depeche Mode

Scarabee szyje! Stroje do tribalu i nie tylko
    http://www.belly-dance.pl/forum/showthread.php/4654-Scarabee-szyje!-Stroje-gotowe-i-tkaniny-które-bardzo-chcą-stać-sie-strojami-)

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    13

Domyślny

No dobra moje panie Sienna 59 tam są też te mniej typowe rozmiary nie tylko na zamówienie. Pozdrówcie Grażynkę od Luizy.
    Poczuj taniec, a poznasz radość...

Miasto
    Kraków
    Siła Reputacji
    0

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Blancari Zobacz wiadomość
    Świetnie! Ja zwróciłam uwagę tylko, że B przy obwodzie 65 i 70 to są zupełnie różne miseczki Albo któraś z firm ma własną rozmiarówkę - to też jest możliwe i dlatego pasują Ci oba.
    Te 70 mam z Intimissimi i Reserved (nie polecam bielizny tej drugiej firmy! nie spełnia wymagań, przynajmniej moich). Te 65 z Atlantica, z dawnych dobrych czasów.

Blancari, mnie się wydaje, że za bardzo zaniżyłaś swoje teoretyczne wyliczenia. Jeśli ktoś ma 80 cm pod biustem na wydechu, to nawet rozciągliwy stanik, który ma 70 cm w obwodzie, będzie nieco przyciasny. Chyba że tak ma być.

Ale za to wyczaiłam, na czym polega błąd w rozumowaniu większości Polek.
    Od zawsze mnie uczono, że należy zmierzyć się pod biustem, w biuście i od drugiego wyniku odjąć pierwszy, co da rozmiar miseczki. Brafitter oblicza różnicę dla JUŻ ZANIŻONEGO (obciętego o te przepisowe 5 cm) obwodu pod biustem, co sprawia, że ja noszę wg niego miseczkę (o zgrozo!) E, a nie zawsze poprawnie wyliczone, piętnastocentymetrowe B.

Cytat Pierwotnie wysłane przez Aurinko Zobacz wiadomość
    No dobra moje panie Sienna 59 tam są też te mniej typowe rozmiary nie tylko na zamówienie. Pozdrówcie Grażynkę od Luizy.
    Pozdrowię, tylko powiedz, w jakim to mieście
    Sienna jest i w Warszawie, i w Krakowie, ale pewnie mówisz o stolycy.
    A czy któraś się ORIENTuje, gdzie jest ten krakowski sklep krucjatostanikowy?

Miasto
    Poznań
    Siła Reputacji
    19

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez vasanta Zobacz wiadomość
    Blancari, mnie się wydaje, że za bardzo zaniżyłaś swoje teoretyczne wyliczenia. Jeśli ktoś ma 80 cm pod biustem na wydechu, to nawet rozciągliwy stanik, który ma 70 cm w obwodzie, będzie nieco przyciasny. Chyba że tak ma być.
    Ja podałam tylko sposób wyliczania obwodu przez brafitter elektroniczny oraz profesjonalne brafitterki. Pokazałam Ci po prostu, skąd wzięło się 70B. Ale zauważ, ze dodałam też możliwość 75A, byle nie 80AA.

Ja mam 69 pod biustem i nie bardzo celuję w 60, które podaje brafitter, tylko w 65E, choć jeśli trafię w sklepie to z pewnością przymierzę i może się okazać, że to jednak lepiej. Ale znowu 70D jest ewidentnie za luźne. Trzeba więc te wyniki przyjmować z rozsądkiem. Aczkolwiek obwód stanika powinien być przynajmniej kilka centymetrów mniejszy. Przede wszystkim dlatego, ze to obwód ma trzymać stanik. Dobrze dobrany trzyma się bez ramiączek.

A o zaletach mniejszych obwodów i dopasowanych do nich miseczek pisały już Quesse i Scarabee, które również przekonały się na własnej skórze. Więc chyba coś w tym jest.

Poza rozmiarem trzeba jeszcze dobrać fason, bo każdy biust jest inny. Specjalistką od fasonów, wysokości mostków i innych szczegółów ostatnio robi się Scarabee, więc może w wolnej chwili skrobnie nam tu mały wykładzik.

Miasto
    Kraków
    Siła Reputacji
    0

Domyślny

"kilka centymetrów mniejszy" to nie jest "10 cm mniejszy" I tylko o to mi chodziło.
    Jak się ma 80 pod biustem, to ja bym zaczęła od przymierzenia 75, a nie 70, chyba że na najluźniejszą haftkę.

Zalety są niewątpliwe, ja się wypowiem, jak pójdę i coś przymierzę, i zobaczę różnicę. Albo i nie.

Miasto
    Poznań
    Siła Reputacji
    13

Domyślny

Ależ proszę, Blancari!

- full cup - model najbardziej zabudowany, obejmuje cała pierś, również od góry. Mostek (w sensie łączenia miseczek) jest również dość wysoko zabudowany. Na mój gust - model stworzony z myślą o dużych biustach, przy mniejszych (jak mój na przykład) górna część miseczki się nie wypełni. Poza tym nie nadaje się do dekoltów.

- half cup - miseczki bardzo nisko zabudowane, górna krawędź jest bliska do poziomu. Przy większym biuście model nieco ryzykowny, za to śliczny :P

- 3/4 cup - coś pomiędzy powyższymi

- plunge - model najbardziej zbierający piersi do środka. Krawędź miseczek idzie po skosie - jest wysoko zabudowana po bokach, za to ma bardzo niski mostek. W sam raz do dużych dekoltów.

- balkonetka - stanik o charakterystycznej, poziomej linii (nisko zabudowane miseczki, wysoki mostek), najbardziej unosi biust do góry.

Właściwie wszystkie z powyższych mogą występować w wersji miękkiej (tylko materiał i fiszbiny), usztywnionej lub push-up, to raczej oczywiste. Warto tylko dodać, że w zagranicznych sklepach to, co tu nazwałam miękkimi to underwired bra, natomiast mianem soft cup określa się bezfiszbinowce. Dobry rozmiar najlepiej jest dobrać w miękkim staniku - w push upie nie widać, jak się pierś naprawdę układa i nietrudno o spłaszczenie (a tego spod gąbki nie widać i wszystko wydaje się w porządku).

Są jeszcze staniki sportowe - najbardziej unieruchamiające, i minimisery - w razie niedopięcia się w ukochanej bluzce.

Mam nadzieję, że jasno się wyraziłam Oczywiście niektórzy producenci traktują te nazwy dość swobodnie - wtedy trzeba po prostu patrzeć na zdjęcia, czytać opinie na temat - i mierzyć.

W razie wątpliwości mogę poszukać zdjęć.
    Ostatnio edytowane przez scarabee ; 23-04-2008 o 23:45
    To the soul's desires the body listens
    What the flesh requires keeps the heart imprisoned
    What the spirit seeks the mind will follow
    When the body speaks all else is hollow

Depeche Mode

Scarabee szyje! Stroje do tribalu i nie tylko
    http://www.belly-dance.pl/forum/showthread.php/4654-Scarabee-szyje!-Stroje-gotowe-i-tkaniny-które-bardzo-chcą-stać-sie-strojami-)

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    13

Domyślny

[quote=vasanta;1
    Pozdrowię, tylko powiedz, w jakim to mieście
    [/quote]
    W Warszawie, blisko dworca. Mają tam nietypowe rozmiarówki i dużo modeli i wogóle rozmiarów. Od kiedy znalazłam to miejsce jestem uwolniona od kłopotów z dopasowaniem biustonoszy i zakochałam się w pięknej bieliźnie. Na własnej skórze przekonałam się, że warto kupić droższy komplet, który posłuży długo i jest lepiej wykończony a przede wszystkim na prawdę wygodny. Lubię kompletować dodatki, również te, których nie widać, to prawdziwy sklep dla kobiet, które chcą sobie sprawić przyjemność no i może nie tylko sobie...

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

I ja się "nawróciłam" jakiś czas temu. Nie wiem jak wcześniej mogłam nosić takie luźne obwody Bardzo poprawił się kształt biustu.

Co do obwodu - mam 71cm pod biustem, zaczęłam od 65 ale już po 2 tygodniach zeszłam do 60 i teraz tylko takie noszę. Są osoby, które mając taki sam obwód nie będą się czuły komfortowo w tak "ciasnym" staniku - wszystko zależy od osobniczej ścisliwości
    Ostatnio edytowane przez Anais ; 24-04-2008 o 08:45

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

Ja po przeczytaniu tego artykułu stwierdziłam, że połowa moich staników sie nie nadaje... Ehh i skąd ja wezmę tę fortunę, która jest potrzebna żeby je powymieniać na nowe?
    (btw trochę offtop, ale może mi któraś z was polecić, jakiej firmy kupić stanik bez ramiączek, taki żeby latem do topu zakładać? nie lubię jak mi ramiączka wystają )

Miasto
    Poznań
    Siła Reputacji
    19

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Ronja Zobacz wiadomość
    Ja po przeczytaniu tego artykułu stwierdziłam, że połowa moich staników sie nie nadaje... Ehh i skąd ja wezmę tę fortunę, która jest potrzebna żeby je powymieniać na nowe?
    (btw trochę offtop, ale może mi któraś z was polecić, jakiej firmy kupić stanik bez ramiączek, taki żeby latem do topu zakładać? nie lubię jak mi ramiączka wystają )

Stanik bez ramiączek przede wszystkim musi mieć dobry, ciasny obwód, żeby wszystko trzymało się na miejscu.
    Skorzystaj z brafittera - jest bardzo rygorystyczny w obliczeniach.

Na tym etapie trudno polecić Ci firmę, głównie dlatego, że nie wiesz, jaki masz rozmiar, więc nie wiadomo, czy polecana firma w ogóle będzie takie miała. Największy wybór jest wśród brytyjczyków, ale jeżeli obwód wyjdzie Ci 70 i więcej - masz szansę znaleźć coś wśród polskich firm.

Od razu jednak odradzę Ci sklepy odzieżowe typu H&M czy Reserved itp. Jeśli chcesz naprawdę dobry stanik, skup się na firmach bieliźniarskich.

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

Ciekawe co w tym temacie mają do powiedzenia Admin i Djemboy

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

W Krakowie:

Intimo4You ul.Wysłouchów 3 FIT GG+ 30
    مونيكا

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    17

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez vasanta Zobacz wiadomość
    "kilka centymetrów mniejszy" to nie jest "10 cm mniejszy" I tylko o to mi chodziło.
    Jak się ma 80 pod biustem, to ja bym zaczęła od przymierzenia 75, a nie 70, chyba że na najluźniejszą haftkę.

Zalety są niewątpliwe, ja się wypowiem, jak pójdę i coś przymierzę, i zobaczę różnicę. Albo i nie.
    Warto spróbować przymierzyć nawet znacząco inny rozmiar. Ja mam pod biustem 80cm, wcześniej nosiłam z uporem staniki 80B (czasem nawet 85!!), teraz przerzucam się na 75C (superwygodne!!) i powoli dojrzewam do przymierzenia kiedyś 70D (bo a nuż?).
    I pamiętam ten mój szok, kiedy przymierzyłam parę staników o rozmiarze dobranym inaczej, niż wcześniej. Naprawdę może być dużo wygodniej i lepiej, choć przedtem niby było dobrze.

Miasto
    Kraków
    Siła Reputacji
    13

Domyślny

Dlaczego H&M oraz inne firmy odzieżowe raczej nie? To znaczy rozumiem, że standard w porównaniu z firmą Triumph na przykład, która jest ukierunkowana na produkcję bielizny i ma dobrą renomę, jest niższy ale czy są jakieś inne względy przemawiające na niekorzyść firm odzieżowych?

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    17

Domyślny

Ja kupuję w H&M i nie narzekam. Na pewno to nie ten standard co znane i drogie firmy - ale znane i drogie firmy są nie na moją kieszeń, a staniki z H&M dobrze leżą, są wygodne i nie zauważyłam szczególnych braków jakościowych. Nie wiem, jak jest z innymi firmami odzieżowymi.

Miasto
    Wrocław
    Siła Reputacji
    13

Domyślny

Ja nie kupuje w H&M - najzwyczajniej w świecie nie maja mojego rozmiaru.

A w Reserved kupiłam jeden i... na początku wydawał się ok, ale po ponoszeniu okazało się, że jakoś nie leży, tzn. ramiączka wydłużają się w niekontrolowany sposób, w ogóle są zbyt elastyczne, na obwodzie też jest zbyt elastyczny i przez to nie trzyma. A teraz ten stanik leżakuje w szufladzie.

Swoją drogą Triumph też mi nigdy nie pasował, po pierwsze brak rozmiaru, a po drugie najczęściej trafiałam na jakieś koślawe modele, w których mój biust wyglądał bardzo nieszczęśliwie. Na przykład miseczki nie zaokrąglone, tylko takie jakby z "dzióbkiem". Ale może to kwestia indywidualna.

Miasto
    Gdynia/Mieroszyno
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

Najgorsze jest to, że nie mogę teraz w domu znaleźć centymetra.
    Uwolnić drżenie!!!

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    13

Domyślny

Jest faktycznie wiele modeli i kształtów miseczek. Ale w przypadku kobiet należy pamiętać jeszcze o cyklu... W jednej fazie biust jest spokojny, w innej większy i jakby opuchnięty. Z tego powodu dobrze jest mieć kilka rozmiarów staników o różnych miseczkach. A to co pisze Quesse to dokładnie to co ja robiłam, pod biustem 75, a miseczki w zależności od firmy i kształtu czy właśnie fazy cyklu mogą być i D. są przecież jeszcze poduszki i inne triki...

Miasto
    Kraków
    Siła Reputacji
    0

Domyślny

Ja mam przed okresem fazę "spalić staniki" i wtedy zwyczajnie nie noszę. No, ale przy takich cytrynkach jak moje można sobie na to pozwolić

Ja nie polecam Reserved, miałam podobny problem co bollyanna. Teraz dwa staniki stamtąd leżą w szufladzie, jeden czasem zakładam, drugiego unikam, bo mimo miseczki C (sic!) ma strasznie mocno zakrzywione fiszbiny. Mam na myśli to, że wyglądają bardziej jak C niż jak półokręgi. Na dodatek jest to bardotka, więc noszenie tego jest całkowitą pomyłką.

Mnie Triumph nigdy nie pasował wzorniczo - a jeśli nic mi się nie podobało, to nie mierzyłam nawet. Raz się zdarzyło, że szukałam push-upa z odpinanymi ramiączkami. Kiedy zobaczyłam swój biust dwa rozmiary większy, wchodzący mi w pole widzenia, to się przestraszyłam i szybko rozebrałam. Od tamtego czasu omijam TAKIE push-upy.

Z popularnych firm ogólno-odzieżowych ładną bieliznę ma Cubus, i niezbyt drogą. Rozmiarówka też całkiem w porządku, jak na taki sklep (od 65 do 85, od A do D). Ale ja i tak kupuję w Intimissimi... I się przymierzam do tego sklepu na Kurdwanowie.

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    13

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Anyali Zobacz wiadomość
    Ciekawe co w tym temacie mają do powiedzenia Admin i Djemboy
    Nie wiem, ale mam nadzieję, że wiedzą o tym, że ładna bielizna to dla kobiety baaardzo miły prezent. Ja tam myślę, że Nomad już szoruje do sklepu tak po jego postach czuję.
    Zresztą Grażyna mówiła, że wielu panów regularnie kupuje dla swoich kobiet u niej i czasem jest śmiesznie, bo przychodzą ze stanikiem wykradzionym z domu... bo jak tu przymiarkę przeprowadzić...

Tagi tematu

Reguły pisania

• Publikować nowe tematy: nie możesz
  • Pisać wiadomości: nie możesz
  • Dodawać załączniki: nie możesz
  • Edytować swoje wiadomości: nie możesz
  •