Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
A czy Ty nosisz dobry stanik? - Strona 4
Strona 4 z 127 PierwszyPierwszy 12345671454104 ... OstatniaOstatnia
Wyniki 61 do 80 z 2530

Temat: A czy Ty nosisz dobry stanik?

Miasto
    Kraków
    Siła Reputacji
    13

Domyślny

Jedyny biustonosz, który nie rozciagnął się pod biustem zaoferowała mi firma Triumph. Dla innych była to kwestia tygodni bądż, w ostateczności, kilku miesięcy.
    Teraz testuję biustonosz H&M, zobaczymy ile pociagnie.
    Ostatnio edytowane przez Sakina ; 26-04-2008 o 11:47

Miasto
    Poznań
    Siła Reputacji
    13

Domyślny

Przeczytałąm gdzieś, że jeśli mamy piękny stanik, który niestety wygląda na rozciągliwy, warto podszyć mu obwód nieelastyczną tasiemką. Sama nie próbowałam, więc tak ostrożnie to piszę, ale zawsze to jakiś pomysł...
    To the soul's desires the body listens
    What the flesh requires keeps the heart imprisoned
    What the spirit seeks the mind will follow
    When the body speaks all else is hollow

Depeche Mode

Scarabee szyje! Stroje do tribalu i nie tylko
    http://www.belly-dance.pl/forum/showthread.php/4654-Scarabee-szyje!-Stroje-gotowe-i-tkaniny-które-bardzo-chcą-stać-sie-strojami-)

Miasto
    Kraków
    Siła Reputacji
    13

Domyślny

Tak, to bardzo dobry pomysł, szkoda że nie może na to wpaść producent i zrobić taki biustonosz. Sprzedać ładną rzecz, która po paru chwilach będzie sprawiac problemy, to nie jest trud a wzmocnić biustonosz zdaje się przekraczać możliwości wielu firm. Zwykle radziłam sobie skracając i przeszywając zapięcie biustonosza ale rzeczywiscie podszycie tasiemką da chyba bardziej estetyczny efekt. Tylko, że o tym trzeba pomyślec od razu- zanim zrobi się flak. Ach....podstawowa rzecz a tak sie trzebą użerać z pierdołami.

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

Miałam nadzieję, że trochę przesadzacie ale przymierzyłam wszystkie swoje staniki i tylko dwa z nich mają w miarę dobry tzn ciasny obwód, ale za to za małe miseczki W ogóle to świetnie, że ten temat został poruszony, bo od lat nie weryfikowałam swojego rozmiaru i okazało się, że noszę obwód większy niż mam rzeczywiście, zgroza. To dlatego tak mnie denerwowały staniki, bez przerwy zmieniałam długość ramiączek żeby je jakoś dopasować, itp.
    Wczoraj zrobiłam mały wypad do centrum handlowego, sprawdzić jak to jest z tymi rozmiarami i przymierzyć coś z mniejszym obwodem i większą miseczką (noszę 75C, a wg brafittera powinnam mieć 60F 0_0 ) No i oczywiście okazało się prawdą to, że większość sklepów nie prowadzi takich rozmiarówek. (Byłam tylko w trzech, ale za to takich niby specjalistycznych bieliźnianych). Tzn nie mówię tu o 60F, bo na to nie liczyłam, ale chciałam przymierzyć choćby 70D i nie było ani śladu czegoś takiego. "U nas D zaczyna się od obwodu 80", "miseczki D to tylko z tego modelu i najmniejszy obwód to 75" itd. Niektóre panie nawet wykazywały zrozumienie, ale inne wydawały się naprawdę na mnie złe, kiedy twierdziłam, że nie pasuje.
    Jutro jadę na Sienną

Miasto
    Kraków
    Siła Reputacji
    13

Domyślny

Szczerze mówiąc nie słyszałam o tym sklepie na Siennej. Wydaje mi się, że mogą tam nie mieć staników o obwodzie 60. Ale mogę się mylić, bo o sklepach w Warszawie tylko czytałam (na Lobby). Jeśli nie znajdziesz tam to mogę polecić Ci inne sklepy gdzie na pewno mają obwód 60 Zresztą sama możesz sprawdzić na Lobby lub na blogu http://stanikowe-sklepy.blogspot.com

Miasto
    Poznań
    Siła Reputacji
    19

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Ronja Zobacz wiadomość
    Miałam nadzieję, że trochę przesadzacie ale przymierzyłam wszystkie swoje staniki i tylko dwa z nich mają w miarę dobry tzn ciasny obwód, ale za to za małe miseczki W ogóle to świetnie, że ten temat został poruszony, bo od lat nie weryfikowałam swojego rozmiaru i okazało się, że noszę obwód większy niż mam rzeczywiście, zgroza. To dlatego tak mnie denerwowały staniki, bez przerwy zmieniałam długość ramiączek żeby je jakoś dopasować, itp.
    Wczoraj zrobiłam mały wypad do centrum handlowego, sprawdzić jak to jest z tymi rozmiarami i przymierzyć coś z mniejszym obwodem i większą miseczką (noszę 75C, a wg brafittera powinnam mieć 60F 0_0 ) No i oczywiście okazało się prawdą to, że większość sklepów nie prowadzi takich rozmiarówek. (Byłam tylko w trzech, ale za to takich niby specjalistycznych bieliźnianych). Tzn nie mówię tu o 60F, bo na to nie liczyłam, ale chciałam przymierzyć choćby 70D i nie było ani śladu czegoś takiego. "U nas D zaczyna się od obwodu 80", "miseczki D to tylko z tego modelu i najmniejszy obwód to 75" itd. Niektóre panie nawet wykazywały zrozumienie, ale inne wydawały się naprawdę na mnie złe, kiedy twierdziłam, że nie pasuje.
    Jutro jadę na Sienną

Bardzo się cieszymy, że Cię ten wątek natchnął do zmierzenia.
    Niestety - masz racje, próba dostania 60F (czyli np to, o czym ja tez marzę) w Polsce nie ma wielkich szans realizacji. 65 E zaczyna się pojawiać (wczoraj miałam przyjemność zmierzyć w normalnym sklepie z bielizną śliczną i drogą Arabellę Freyi i to zarówno 65E jak i 65DD), niestety wciąż rzadko. Czekam też na zamówiony stanik Alles Brigitte, która to firma ma obwody 65 i miseczki D-F (znalazłam na allegro, w razie czego, można zwrócić)

Jednak rozmiar 70D, 70E jest już produkowany przez polskich producentów, więc pora zacząć gnębić panie w sklepie, żeby przywiozły z nową dostawą.

Na pewno takie rozmiary( 70D - 70Fnawet) produkuje Samanta, Róża, Dalia, WiesMann i pewnie wiele innych. I to nie żadne wory na ziemniaki tylko naprawdę ładne wzory.

Możesz też zamówić na ich stronach firmowych, pamiętając, ze jak staniczek nie będzie pasował - zawsze można go zwrócić (sprawdź tylko ile masz na to czasu).

Edit:

Właśnie znalazłam - Dalia ma w ofercie model
    ALVA - Soft K06 produkowany również w obwodzie 65 D - H
    zdjęcie
    Ostatnio edytowane przez Blancari ; 27-04-2008 o 17:58

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

W Warszawie będą takie rozmiary w Avocado na Brackiej. Można też umówić się na mierzenie z właścicielką internetowego sklepu peachfield.pl
    Jednak najbardziej opłaca się kupować w Anglii - na eBayu lub w sklepach internetowych, z przesyłką wychodzi wciąż sporo taniej niż u nas.

Miasto
    Kraków,Katowice
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

A ja już tego nie rozumiem , zazwyczj kupuję 80B, czasami C, bo nie każdy producent robi takie same(niestety). A w ogółe to mam problem bo właśnie jestem między B a C i z B mi sie wyciskają a w C luźno pływają.
    Zrobiłam sobie obliczenie i wyszło mi 70F ale przecież F to jest miseczka extramega duża to jak to mam nie wołać B tylko F

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

Solencja, F to wcale nie musi być duża miseczka to zależy od obwodu pod biustem.
    Tu jest dobra tabelka http://docs.google.com/View?docid=df..._1fjkt4n&pli=1
    Miseczkę F może nosić zarówno osoba mająca w biuście 87 cm jak i.... 150cm, ważny jest drugi wymiar czyli obwód pod biustem.
    Sprawdzając swój rozmiar w tej tabeli należy pamiętać, że obwód pod biustem (podany w lewej kolumnie) to obwód po odjęciu 5cm od swojego wymiaru, mierzonego ciasno.
    Tu jest dobra ilustracja tego, że sama literka nic nie znaczy
    http://b75.blox.pl/2008/02/Stanikowy-Matrix.html

Miasto
    Poznań
    Siła Reputacji
    19

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Solencja Zobacz wiadomość
    Zrobiłam sobie obliczenie i wyszło mi 70F ale przecież F to jest miseczka extramega duża to jak to mam nie wołać B tylko F
    Oj, nie, nie!
    Powtórzę więc po raz kolejny:
    Literka miseczki to nie rozmiar tylko wynik różnicy obwodów. Sama w sobie nic nie znaczy. Dopiero z rozmiarem obwodu po biustem (po odjęciu 5 cm i zaniżeniu do dolnego rozmiaru) stanowi właściwy rozmiar stanika.

Algorytm brafittera i wyjaśnienie podałam w tym poście: http://www.belly-dance.pl/forum/show...7&postcount=39

co prawda dla innych wymiarów, ale podstaw swoje wymiary i oblicz sobie sama.

Dodam tylko, że wg prawidłowych obliczeń, stanik 80B spokojnie pasuje na osobę co ma 90 cm pod biustem, a w każdym razie na pewno kilka cm więcej niż 80, oraz 95cm w biuście.
    Wyjaśnienie, w podanym wyżej poście.

Zajrzyj tez pod linki podane przez Anais, to się przekonasz.
    W ogóle przejrzyj ten wątek dokładnie i zajrzyj pod podawane linki, to wszystko stanie się zrozumiałe.

I witamy w gronie uświadomionych, nawróconych itd
    Ostatnio edytowane przez Blancari ; 27-04-2008 o 20:33

Siła Reputacji
    15

Domyślny

Jak dobrze, że ten temat został poruszony - akurat w momencie, gdy mam w planach wiosenne przetrzepywanie szafy. Wreszcie znalazłam czas i wenę by się pomierzyć według tych wytycznych i... padłam! Zachodzę w głowę co ja jeszcze robię w nieszczęsnym 80B!

Miasto
    Poznań
    Siła Reputacji
    19

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Antares Zobacz wiadomość
    Zachodzę w głowę co ja jeszcze robię w nieszczęsnym 80B!
    Niech zgadnę - męczysz się?

Witamy w gronie!
    I życzymy powodzenia w polowaniu na właściwy rozmiar

Siła Reputacji
    15

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Blancari Zobacz wiadomość
    Niech zgadnę - męczysz się?

Witamy w gronie!
    I życzymy powodzenia w polowaniu na właściwy rozmiar
    No dokładnie - w dodatku od zawsze mam jakieś dziwne wrażenie, że zniekształcam sobie coś, co natura dała mi jednak fajnego . Teraz już rozumiem skąd wypinające się i zjeżdżające ramiączka, trudności w dopasowaniu biustonosza pod obcisłe topy żeby nic nie odstawało, przesuwająca się guma z dołu i podobne historie.

Wogóle odkąd np. stały się modne biustonosze typu push-up, zastanawiało mnie, czy używanie ich przez kobiety nie muszące sobie poprawiać kształtów, nie wyrządza czasem szkód nie do naprawienia. Upychanie, naciąganie, stały ucisk tu i ówdzie przecież nie mogą być obojętne dla ich kształtu i kondycji po dłuższym czasie noszenia tego ustrojstwa .

Ogromne dzięki Wam dziewczyny również za linki do polskich sklepów mających w ofercie taką rozmiarówkę - jesteście WIELKIE!

Miasto
    Poznań
    Siła Reputacji
    19

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Antares Zobacz wiadomość
    od zawsze mam jakieś dziwne wrażenie, że zniekształcam sobie coś, co natura dała mi jednak fajnego .

W ogóle odkąd np. stały się modne biustonosze typu push-up, zastanawiało mnie, czy używanie ich przez kobiety nie muszące sobie poprawiać kształtów, nie wyrządza czasem szkód nie do naprawienia. Upychanie, naciąganie, stały ucisk tu i ówdzie przecież nie mogą być obojętne dla ich kształtu i kondycji po dłuższym czasie noszenia tego ustrojstwa .
    Owszem, noszenie push-upów i w ogóle złych staników nie jest obojętne dla ich kształtu. Na szczęście wiele tych szkód można z czasem poprawić. Ważne jest jednak:

- dobranie właściwego stanika - może to trochę potrwać, bo trzeba dobrać nie tylko rozmiar ale i fason ( o fasonach wyżej pisała Scarabee), bo nie dla każdej jest full cup i nie dla każdej balkonetka. Trzeba wszystko poprzymierzać, również w sąsiadujących rozmiarach, bo niektóre firmy są trochę obok rozmiarówki. To Ci zajmie pewnie parę tygodni, chyba, że wyszedł Ci jakiś popularny rozmiar. Ale i tak warto przymierzyć jak najwięcej i stwierdzić, w czym Twoim piersiom najwygodniej i najładniej.

- nowy stanik absolutnie nie powinien być push-upem, a najlepiej żeby był miękki. Miękki stanik, ale dobrze dobrany pomoże piersiom wrócić do kształtu. Jeśli jedyny jaki udało Ci się kupić "na szybko", żeby nie chodzić w swoim dotychczasowym, jest push-upem od razu wyciągnij poduszeczki (najlepiej jeszcze w przymierzalni, żebyś nie kupiła za dużego stanika) - nigdy nie wiesz, jak się pierś układa, jeśli od dołu zniekształca ją gąbka. Ale na pewno nie układa się w śliczne jabłuszko

- należy przy każdym zakładaniu dobrze wygarniać wszystko spod pachy i układać w staniku

- pisałam wyżej o efekcie migracji biustu (czyli odzyskiwaniu kształtu), dlatego nie warto kupować od razu 10 nowych staników, bo po 2 miesiącach może się okazać, że miseczka powinna być większa, albo obwód jednak fajniejszy byłby mniejszy.

Powodzenia!

A przy okazji - fajny artykuł m. in. o tym, jak standaryzacja rozmiarów szkodzi.
    Ostatnio edytowane przez Blancari ; 27-04-2008 o 22:37

Miasto
    Kraków
    Siła Reputacji
    13

Domyślny

Wszystkim niedowiarkom polecam obejrzenie tych zdjęć:

http://b75.blox.pl/resource/bras.jpg
    Tu zobaczycie, że staniki 70B i 65D mają miski bardzo podobnej wielkości (objętości).

http://b75.blox.pl/resource/DD_comparison2.jpg
    A tu, że ta sama miska przy różnych obwodach ma inną wielkość. Na zdjęciu porównanie 65DD (8DD) i 90DD (18DD).

Miska w 60D jest naprawdę mała - to jest takie stereotypowe A

Miasto
    Kraków
    Siła Reputacji
    0

Domyślny

Ostatnio i moja Mama, i Rilla bardzo narzekały na Samantę - nie chodzi o rozmiar, tylko o jakość staników (ponoć się rozjeżdżają czy coś).

Mam stanik z Intimissimi 70C, który z tyłu zamiast standardowych haftek i paska ma takie coś jak na ramiączkach - możliwość skracania. Skróciłam maksymalnie i naprawdę jest lepiej... Ale miseczka nadal pasuje, co dziwne.

Swoją drogą, FF czy DD jest większe czy mniejsze niż zwykłe F i D?

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez vasanta Zobacz wiadomość
    Swoją drogą, FF czy DD jest większe czy mniejsze niż zwykłe F i D?
    miska oznaczona podwójną literką jest większa od pojedynczej

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

Solencja, mozesz miec F, jak ja mam J (wg brafitera)

DD to wiecej niz D, wiec i wiekszy stanik

Ja zrobilam spore zamowienie w internecie, w polskim sklepie - nie od razu 75 J, ale z E i F zamiast noszonego teraz 80D No i czekam. Wybor wcale nie byl duzy, jesli chodzi o duze rozmiary, staniki nie calkiem miekkie i w rozsadnej cenie.
    Mam nadzieje, ze ktorys mnie zachwyci.

Mam tez fajny stanik calkiem miekki (jedyny ) 75 E i piersi sa w nim super uniesione i duze. Ze nie trzeba push-upa. Wiec jednak wazniejszy jest dobry rozmiar i jakosc stanika. Niz poduchy w srodku
    Ostatnio edytowane przez feroMonik ; 28-04-2008 o 11:43
    مونيكا

Miasto
    Poznań
    Siła Reputacji
    13

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez feroMonik Zobacz wiadomość
    Mam tez fajny stanik calkiem miekki (jedyny ) 75 E i piersi sa w nim super uniesione i duze. Ze nie trzeba push-upa. Wiec jednak wazniejszy jest dobry rozmiar i jakosc stanika. Niz poduchy w srodku
    Pewnie że nie trzeba! Poza tym o ile lepsze samopoczucie, kiedy się wie, że te widoczne krągłości to faktycznie biust, a nie jakaś gąbka
    To the soul's desires the body listens
    What the flesh requires keeps the heart imprisoned
    What the spirit seeks the mind will follow
    When the body speaks all else is hollow

Depeche Mode

Scarabee szyje! Stroje do tribalu i nie tylko
    http://www.belly-dance.pl/forum/showthread.php/4654-Scarabee-szyje!-Stroje-gotowe-i-tkaniny-które-bardzo-chcą-stać-sie-strojami-)

Siła Reputacji
    12

Domyślny

no dobra... po rzeczytaniu CALEGO (slownie calego) watku przyznaje ze cos w tym co piszecie musi byc skoro tyle kobiet po probach stwierdza ze w miekkim biustonoszu ich biust wyglada lepiej... ja nosze usztywniany caly bo tylko w takim czuje sie "ubrana" jesli wiecie co mam na mysli ale tez jest drugi powod duzo wazniejszy... o wykarmieniu dwojki dzieci nie wyobrazam sobie by moj biust wygladal w jakimkolwiek biustonoszu nie usztywnionym i nie podpartym gabka jak rzeczone jabluszkoo choc wierzcie mi - to moje marzenie jesli chodzi o biust oczywiscie...

ale dojrzewam pomalusiu... tylko mam strasznego zgyza, bo wiem ze mozna zwrocic biustonosz ktory nie pasuje i tak dalej, ale jesli ja tak bede zwracac np 5 po kolei?? bo taki model nie (a skad moge wiedziec bez przymiarki) i taki rozmiar nie... - przeraza mnie to troche a nawet bardzo... i nosze zle dobrany biustonosz, niweczac tym samym jabluszko ;(
    No arrow shot at a target is ever wasted, no matter how many break...

Tagi tematu

Reguły pisania

• Publikować nowe tematy: nie możesz
  • Pisać wiadomości: nie możesz
  • Dodawać załączniki: nie możesz
  • Edytować swoje wiadomości: nie możesz
  •