Strona 3 z 76 PierwszyPierwszy 1234561353 ... OstatniaOstatnia
Wyniki 41 do 60 z 1516

Temat: Strój do tribalu

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    17

Domyślny

Aireen: pomysł dobry - stare monety na pewno byłyby efektowne. Jeśli chce Ci się lutować, oczywiście Ja jestem leniwa i po prostu poluję na inne metalowe ozdoby zamiast monetek.

Miasto
    Trójmiasto / Szczecin
    Siła Reputacji
    16

Domyślny

Jak mi sie uda, to wkleje Wam pozniej monetki przy moim tribalowym staniku
    Farida

"Aby osiągnąć sukces, musisz ciężko pracować, nigdy nie rezygnować, lecz przede wszystkim pielęgnować swą wspaniałą obsesję." Walt Disney

"Jeśli spojrzysz na 20 uczennic na zajęciach, zauważysz, że są między nimi różnice, każda tańczy inaczej. To dlatego, że każda jest inna. A taniec jest jak imię, określa cię. Nie próbuj być kimś innym, nie staraj się tańczyć jak ktoś inny
    "
    Ehab Atia

"Nie mam pieniędzy, ale przynajmniej mam pasję"

Miasto
    Poznań
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

Farido - chętnie zobaczę Quesse - a jakiego rodzaju ozdoby Twoim zdaniem mogą zastąpić monetki?

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    17

Domyślny

Ja rozwalam metalowe naszyjniki i bransoletki. Można też kupić jakiś fajny pasek tribalowy i rozwalić - tak chyba zrobiła Anyali. Po rozwaleniu ma się kupę żelastwa, którą można malowniczo przyszyć do stanika Jeśli chodzi o ozdoby wiszące, to można jeszcze wykorzystać metalowe kolczyki z indiashopów. Zdarzają się takie naprawdę pasujące do tribalowych staników

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

Znalazłam przypadkiem - tribalowy pas...dziergany http://www.craftster.org/forum/index.php?topic=99706.0

a tu całkiem fajny stanik z pasem
    http://www.craftster.org/forum/index...233#msg1877233
    te większe zawieszki można zrobić właśnie z indiashopowych kolczyków lub wisiorków

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    17

Domyślny

Anais - ten drugi strój w stylu tribaret jest śliczny... Zainspirował mnie Teraz szukam tkaniny w takie roślinne esy-floresy. Czerwono-czarnej, oczywiście

Miasto
    Trójmiasto / Szczecin
    Siła Reputacji
    16

Domyślny

Zgadzam sie Ten drugi strój jesli sliiiczny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Quesse Zobacz wiadomość
    Czerwono-czarnej, oczywiście
    !
    Farida

"Aby osiągnąć sukces, musisz ciężko pracować, nigdy nie rezygnować, lecz przede wszystkim pielęgnować swą wspaniałą obsesję." Walt Disney

"Jeśli spojrzysz na 20 uczennic na zajęciach, zauważysz, że są między nimi różnice, każda tańczy inaczej. To dlatego, że każda jest inna. A taniec jest jak imię, określa cię. Nie próbuj być kimś innym, nie staraj się tańczyć jak ktoś inny
    "
    Ehab Atia

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

Mi się też bardzo spodobał i kombinuję coś w tym stylu
    Elementy tego stroju w zbliżeniu: http://img.photobucket.com/albums/v1...e/IMG_3710.jpg
    i http://img.photobucket.com/albums/v1...e/IMG_3699.jpg

Znalazłam jeszcze coś co może być inspirujące:
    http://www.craftster.org/forum/index.php?topic=178275.0
    można to zrobić w prosty sposób nitownicą dostępną w większości sklepów budowlanych, pod warunkiem, że materiał nie będzie zbyt gruby w miejscu, w którym chcemy dać oczko-nit.
    Ostatnio edytowane przez Anais ; 12-05-2008 o 13:16

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    17

Domyślny

To jak już tak rzucamy linkami, to ja właśnie siedzę w galerii forum o tribaret na tribe.net. I jestem zachwycona Spójrzcie choćby na to.
    Moje zainteresowanie tribaretem rośnie Podejrzewam, że to nie mój styl, ale przyjemnie się patrzy

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

Quesse, super link! znalazłam dzięki niemu strój dziewczyn z filmiku, który bardzo, bardzo lubię - Sangiore "Tribal Whites". Byłam ciekawa jak są ubrane, ale kiepska jakość filmu nie pozwalała dostrzec szczegółów, a teraz już wiem

Miasto
    Poznań
    Siła Reputacji
    13

Domyślny

Piękne te tribaretowe stroje... To chyba coś dla mnie
    Dzięki za linka, Quesse, sporo w tym inspiracji widzę

Domyślam się, że również takiec jest wypadkową cabaret i tribal. Jak to dokładnie wygląda? Macie może filmiki z czymś takim? Bo ciekawam straszliwie
    To the soul's desires the body listens
    What the flesh requires keeps the heart imprisoned
    What the spirit seeks the mind will follow
    When the body speaks all else is hollow

Depeche Mode

Scarabee szyje! Stroje do tribalu i nie tylko
    http://www.belly-dance.pl/forum/showthread.php/4654-Scarabee-szyje!-Stroje-gotowe-i-tkaniny-które-bardzo-chcą-stać-sie-strojami-)

Siła Reputacji
    12

Miasto
    Poznań
    Siła Reputacji
    13

Domyślny

Hehe, dzięki
    pytałąm tylko, czy ma ktoś może coś szczególnego do polecenia Bo po wpisaniu hasła na youtube niekiedy nawet na pierwszej stronie wychodzą 'kwiatki', które później trafiają do wątku z ohydztwami
    To the soul's desires the body listens
    What the flesh requires keeps the heart imprisoned
    What the spirit seeks the mind will follow
    When the body speaks all else is hollow

Depeche Mode

Scarabee szyje! Stroje do tribalu i nie tylko
    http://www.belly-dance.pl/forum/showthread.php/4654-Scarabee-szyje!-Stroje-gotowe-i-tkaniny-które-bardzo-chcą-stać-sie-strojami-)

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

To chyba nie jest taka prosta sprawa. Z tego co zdążyłam sobie poczytać wynika, że styl ten nie ma jednej właściwej definicji - każdy rozumie go w trochę inny sposób. Nie ma jasno określonych reguł, ani granic, które pozwalałyby go ulokować gdzieś obok czy pomiędzy tradycyjnego tańca i tribalu/ATS. Jedni podkreślają, że istotny jest strój - podobny do tribalowego ale bardziej kobiecy i dopuszczający więcej kolorów i w ten sposób dokonuje się klasyfikacja - zgodnie z tym jesli ktoś tańczy tribal w jasnym stroju tańczy już tribaret; inni starają się szukać różnic w stylu tańca.
    Ciężko chyba znaleźć taki filmik, który byłby kwintesencją tego stylu.

tu ciekawa dyskusja (problemu jednak nie rozwiązuje )

Miasto
    Sosnowiec
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Farida Zobacz wiadomość
    Jak mi sie uda, to wkleje Wam pozniej monetki przy moim tribalowym staniku
    i gdzie te wklejone fotki :>

A ja mam ogolnie pytanie, czy jeżeli mam zamair uszyc panel to czy pasuja do tego wszelkie fredzle czy wtedy powinien byc tylko panel i pas ( i cos pod spodem oczywiscie )

Miasto
    Trójmiasto / Szczecin
    Siła Reputacji
    16

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Anais Zobacz wiadomość
    Ta dyskusja przyczyniła sie do misz-maszu w mojej głowie
    Musze to wszystko sobie poukładac i przemyslec

Vea: musze tylko znalezc odpowiednie foto z przybliżoną monetką Wkleje wkleje
    Farida

"
    Ehab Atia

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    17

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Vea Zobacz wiadomość
    A ja mam ogolnie pytanie, czy jeżeli mam zamair uszyc panel to czy pasuja do tego wszelkie fredzle czy wtedy powinien byc tylko panel i pas ( i cos pod spodem oczywiscie )

A może długie frędzle, ale tylko z boków? Bo panel jest z przodu (z przodu i z tyłu?). Albo takie pojedyncze, grube warkocze z muszelek - też by mi pasowały. Albo frędzelki przy samym pasie - mogą być na całej długości, ale już nie jakieś strasznie długie, by nie zasłaniały panelu. Bo rozumiem, że chodzi o strój do tribalu?

Cytat Pierwotnie wysłane przez Anais Zobacz wiadomość
    To chyba nie jest taka prosta sprawa. Z tego co zdążyłam sobie poczytać wynika, że styl ten nie ma jednej właściwej definicji - każdy rozumie go w trochę inny sposób. Nie ma jasno określonych reguł, ani granic, które pozwalałyby go ulokować gdzieś obok czy pomiędzy tradycyjnego tańca i tribalu/ATS. Jedni podkreślają, że istotny jest strój - podobny do tribalowego ale bardziej kobiecy i dopuszczający więcej kolorów i w ten sposób dokonuje się klasyfikacja - zgodnie z tym jesli ktoś tańczy tribal w jasnym stroju tańczy już tribaret; inni starają się szukać różnic w stylu tańca.
    Ciężko chyba znaleźć taki filmik, który byłby kwintesencją tego stylu.

Dzięki za ciekawy link

Sama się ostatnio zastanawiam, jak tribaret właściwie wygląda. Jak to się tańczy? Bo stroje są piękne, ciekawie łącza motywy stylu cabaret i tribalu. Ale jak to się łączy w tańcu? W filmach z mieczem wrzuciłam filmik, który opisany jest jako tribaret:

Bellydanza Miryam Bedwell
    http://www.youtube.com/watch?v=68iQmKHgj7Q

Przeglądałam też to, co wyskakuje w wyszukiwarce na youtubie po wpisaniu "tribaret" - i na razie nic mi nie wpadło w oko. Podejrzewam, że sporo filmów zahaczających o tribaret może być opisana jako tribal lub cabaret i od naszej domyślności zależy, czy zorientujemy się, że "to właśnie to"

Na tribalbellydance.org tribaret opisany jest tak:

"Tribaret is a word I coined out of necessity to be clear about the fad of tribal, wherein groups seem to be rushing to embrace the word "tribal", whether they are studying/incorporating all the details that go along with that moniker or not. Others may be using this same term to define another phenomenon or style, but herein is how I coined this word to mean. I use the term tribaret mainly to refer to the fusion of tribal bellydance--usually in costume only--with the cabaret style of bellydance, and the dancers calling themselves tribal despite the fact that they do not fit some of the basic criteria which defines tribal bellydance. Tribaret can refer to performances done in tribal costume in which improvisation is very minimally used and the remainder of the performance is distinctly cabaret in style, performances where tribal costuming is used but no tribal moves or concepts are used at all, a performance in which improv is used significantly yet the costumes are distinctly cabaret inspired, and so on. Ultimately, it is a fusion of tribal and cabaret in which the key elements of tribal are nearly or completely ignored. For instance, a group that does a lot of tribal improv, but wears only panel skirts over bare legs, bras, and epaulettes would be tribaret. A troupe that does a cabaret style choreographed dances while wearing heavy skirts, mirror cholis, and tassel belts is tribaret. There are many nuances which are involved in what is tribal style versus cabaret, but usually a distinction can be made when, as mentioned before, key elements which define tribal are left out and largely only the claim of being tribal truly remains.
    Some dancers have found this term resonates with them, and are using the term, along with the related term “Glamour Tribal”, to describe their style of costuming and dance. But much like the other categories already discussed, this definition is one of much debate and is still in flux.
    Remember folks, if definitions were all in the costume, then a TV repairman could call himself a heart surgeon if he put on scrubs. The costume just does not define the dancer as Tribal. Concentrated study of the art does."

Zaznaczyłam fragmenty, które moim zdaniem są kluczowe. Czyli tak w skrócie, tribaret to np. tańczenie cabaret w stroju typowym dla tribalu lub tańczenie tribalu w stroju przypominającym strój do cabaret style. I tak dalej...
    Ciekawe zagadnienie

Miasto
    Gdynia/Mieroszyno
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

Ten tribaret jest jakiś rozmyty, niby cabaret, ale nie do końca i tak samo z tribalem. Czyli różnica jest tylko w ubiorze?
    Uwolnić drżenie!!!

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    17

Domyślny

Martinko, nie chodzi tylko o strój. Jak zrozumiałam z paru linków, które tu padły, tribaret to pojęcie obejmujące wszelkie zjawiska między tribalem i cabaret style - mieszanki taneczne oraz stylistyczne. Czyli np.:

-tańczenie improwizacji ATS-owej w strojach w stylistyce raczej cabaret

-tańczenie wszelkich innych odmian tribalu w strojach do cabaret

-tańczenie cabaret style w strojach w stylistyce tribalowej

-tańczenie wszelkich fuzji i mieszanek tanecznych cabaret style i tribalu (w strojach do jednego, do drugiego bądź łączących style)

-tańczenie (cabaret/tribalu/mieszanki) w strojach, które są połączeniem stylistyki tribalu i cabaret style

I pewnie jeszcze parę innych możliwości

Choć trzeba przyznać, że stroje w stylu tribaret są niezwykle ciekawe i to one właśnie dają mi jakieś wyobrażenie "co to słowo znaczy"
    Dobrze zrobiona fuzja tribalu z cabaret style, w strojach również umiejętnie łączących dwa style, mogłaby być bardzo ciekawa! Pytanie pozostaje jeszcze: do jakiej muzyki?
    W dyskusji w linku podanym przez Anais też rozważają to zagadnienie.

A, jeszcze jedno. Mówi się głównie o fuzji amerykańskiego cabaret style z tribalem - ale gdzieś wyczytałam, że robi się także tribaretowe fuzje klasycznego egipskiego z tribalem.

Miasto
    Trójmiasto / Szczecin
    Siła Reputacji
    16

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Quesse Zobacz wiadomość
    A, jeszcze jedno. Mówi się głównie o fuzji amerykańskiego cabaret style z tribalem - ale gdzieś wyczytałam, że robi się także tribaretowe fuzje klasycznego egipskiego z tribalem.
    Ja tez gdzies o tym czytałam. Generalnie,tribaret, to cholernie szerokie pojęcie. Gdzie są granice? Czy istnieją?
    Farida

"
    Ehab Atia

Reguły pisania

• Publikować nowe tematy: nie możesz
  • Pisać wiadomości: nie możesz
  • Dodawać załączniki: nie możesz
  • Edytować swoje wiadomości: nie możesz
  •