Strona 1 z 76 12341151 ... OstatniaOstatnia
Wyniki 1 do 20 z 1516

Temat: Strój do tribalu

Miasto
    Trójmiasto / Szczecin
    Siła Reputacji
    17

Domyślny Strój do tribalu

Jako, że istnieje już wątek Strój do tańca w ktorym nikt nic nie pisze o tribalu...wiec postanowiłam stworzyć wątek bardziej szczegółowy Czy któraś z Was ma już za sobą tworzenie stroju do tribalu? Jakie elementy mogą się nam przydać do jego stworzenia? Mi jak narazie na myśl przychodzą różnego rodzaju, lusterka, pompony, frędzle i oczywiście muszelki kauri Dodatkowo szerokie metalowe srebrne bransolety itp. biżuteria

Piszcie co Wam się kojarzy ze strojem do tribalu

Link do stroju użytkowniczki innego fora:
    http://www.taniecbrzucha.fora.pl/fuz...oboty,222.html
    Farida

"Aby osiągnąć sukces, musisz ciężko pracować, nigdy nie rezygnować, lecz przede wszystkim pielęgnować swą wspaniałą obsesję." Walt Disney

"Jeśli spojrzysz na 20 uczennic na zajęciach, zauważysz, że są między nimi różnice, każda tańczy inaczej. To dlatego, że każda jest inna. A taniec jest jak imię, określa cię. Nie próbuj być kimś innym, nie staraj się tańczyć jak ktoś inny
    "
    Ehab Atia

"Nie mam pieniędzy, ale przynajmniej mam pasję"

Miasto
    Gdynia/Mieroszyno
    Siła Reputacji
    13

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Farida Zobacz wiadomość
    Piszcie co Wam się kojarzy ze strojem do tribalu
    Mi się kojarzy ta babci i jej sznurek od zasłony z tematu "Bellydancowe ohydztwa"
    Uwolnić drżenie!!!

Miasto
    Trójmiasto / Szczecin
    Siła Reputacji
    17

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez MarTinka Zobacz wiadomość
    Mi się kojarzy ta babci i jej sznurek od zasłony z tematu "Bellydancowe ohydztwa"
    Hahahaha też cały czas o tym myśle
    Farida

"Aby osiągnąć sukces, musisz ciężko pracować, nigdy nie rezygnować, lecz przede wszystkim pielęgnować swą wspaniałą obsesję." Walt Disney

"Jeśli spojrzysz na 20 uczennic na zajęciach, zauważysz, że są między nimi różnice, każda tańczy inaczej. To dlatego, że każda jest inna. A taniec jest jak imię, określa cię. Nie próbuj być kimś innym, nie staraj się tańczyć jak ktoś inny
    "
    Ehab Atia

"Nie mam pieniędzy, ale przynajmniej mam pasję"

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    18

Domyślny

Ja na razie mam bluzeczkę: taką wiązaną, trochę "cygańską", w czarno-czerwone wzory, z powiewającymi rękawami. W planach: zrobienie pasa (najważniejsze!), skombinowanie spódnicy i długich, koronkowych rękawiczek oraz jakiegoś indyjskiego, ozdobnego szala do zaczepienia na głowie. Plus włóczkowe frędzle zwisające z pasa i włosów, ozdoby z piór i masa ciężkiej biżuterii, ewentualnie jakieś chusty na biodrach. Wszystko utrzymane w odcieniach czerni i bordo. To się rozmarzyłam - teraz czas na wykonanie...

Mój strój powinien być nieco neutralny, by można było dostosować go do ATSu i do fusion. Do ATSu potrzebuję cygańskiej, bogatej spódnicy, a do fusion mam spódnicę czarną typu "syreni ogon" - może też spróbuję zdobyć spodnie dzwony. Ale pas zrobię tak, by pasował do obu wersji - muszle, frędzle włóczkowe, pióra, raczej bez pomponów i raczej bez lusterek. Na stronie Yolandy jest trochę informacji, czym różnią się stroje do ATS i fusion - ale na szczęście każdy z nich pozwala na cudowną różnorodność

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    15

Domyślny

Ja mam za sobą tworzenie stroju do tribalu. Mam dwa staniki i jeden pas. Materiały, które użyłam do staników to:
    cekiny [a i owszem! niewiele ich, oczywiście. nie tyle, ile do stroju kabaretowego, ale zawsze]; muszle kauri; monety, które obcięłam z chusty na biodra, bo innych nie miałam; użyłam również bransoletek, które rozcięłam i przyszyłam do miseczek oraz 4 rzędy łańcuszków z india szopu, które są zamocowane do stanika, ale zdobią brzuch.

Do pasu użyłam:
    kauri, okrągłe metalowe klamry od pasków, paseczek z lusterkami i hafcikami kupiony w india szopie oraz kawałki sztywnego materiału, które są tak długie jak spódnica. Dodatkowo znalazłam w jednym india szopie świetny metalowy łańcuch a la pas z hinduskimi ozdobami, które mają dzwoneczki. Ten łańcuch zakładam na pas.

Zdjęcie możecie zobaczyć tu: http://picasaweb.google.pl/halcyldis...81009718351922

Z moich doświadczeń: przydają się metalowe paski, które można kupić np. na allegro: http://www.allegro.pl/item287653359_...i_oczkami.html
    Można nimi ozdobić nie tylko pas na biodra, ale również... opaskę do włosów tego typu paska użyłam w ten sposób [do tego doszły jeszcze cekinki i opaska gotowa].
    Do ozdoby włosów, jak pisała Quesse, pióra, np. bażancie albo pawie. Oprócz tego sztuczne kwiaty [z prawdziwymi nie próbowałam], które mocowałam spinkami i się trzymały. Inne dziewczyny miały problemy ze spinkami.

Jeśli chodzi o kolorystykę stroju... nie mam nic przeciwko beżowemu i pewnie prędzej, czy później taki sobie sprawię.

Co do spódnic: mam z granatowego sari w złote malunki, mam w odcieniach beżu i brązu.

Co do biżuterii: marzę o wyjeździe do Indii na jakiś tamtejszy bazar, żeby się obkupić

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

Ja dopiero przymierzam się do robienia stroju. Chciałabym znaleźć dużą, rozłożystą spódnicę Mam zamiar pobuszować trochę po lumpeksach. Na razie mam dość szeroką spódnicę z czarnego weluru znalezioną w pewnym 'gotyckim' sklepie Oczywiście zabieram się za pas. Mam na razie pas z lusterkami shisha, kółeczka, włóczkę, pasek z dzwoneczkami i pasek na łańcuszku z różnymi metalowymi akcesoriami - coś co przypomina monetki i zwisające części porobione z popsutych kolczyków. Mam trójkątną bordową chustę z frędzelkami, ale jest ona tkana a u tancerek raczej widywałam welurowe.. Nastawiam się na zrobienie stroju ats, bo na razie zgłębiam jego tajniki.

Mam pytanie do maja_329: jak zamocowałaś panel z przodu spódnicy?

Pozdrawiam

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    15

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Semiramis Zobacz wiadomość
    Mam pytanie do maja_329: jak zamocowałaś panel z przodu spódnicy?
    Chodzi Ci o ten zielony materiał? Mam takie prostokąty z przodu i z tyłu, a przyszyłam je do pasa, ale od strony wew.

Z tego, co piszesz o swoich materiałach, to są ciekawe i mogą dobrze wyglądać na pasie!
    Trójkątna bordowa chusta jest ok, nie musi być koniecznie welurowa

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    18

Domyślny

maja_329: Świetny strój

To ja też pozwolę sobie zadać pytanie: wiecie może, czy takie frędzle włóczkowe robi się po prostu ze zwykłej włóczki? Czy jest w tym jakiś haczyk, którego nie znam? Czy one się przypadkiem nie plączą i nie czepiają stroju?

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    15

Domyślny

W naszej grupie dziewczyny robiły frędzle z najzwyklejszej w świecie włóczki. Co do Twoich wątpliwości, to nie umiem na nie odpowiedzieć. Nie zauważyłam, żeby dziewczyny na nie narzekały... Musisz spróbować i nam powiedzieć!

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez maja_329 Zobacz wiadomość
    Z tego, co piszesz o swoich materiałach, to są ciekawe i mogą dobrze wyglądać na pasie!
    Trójkątna bordowa chusta jest ok, nie musi być koniecznie welurowa
    Dzięki Twój strój jest bardzo ciekawy, różnorodny i bogaty Bardzo podoba mi się pomysł z ozdobieniem brzucha.
    Chyba sporo czasu zajęło Ci 'opracowanie' projektu i jego realizacja.
    Całe wasze plemię wyglądało profesjonalnie. Szkoda, że nie mogłam zobaczyć was na występie. Ale po takim sukcesie myślę, że jeszcze nie raz pokażecie się większej publiczności

A wracając do stroju to jednak kółeczka zrobie nowe, bo potrzebuję większych. Mam zamiar do nich przymocować sznureczki z wełny (też jestem ciekawa czy nie będą się plątać). Będę polować na muszelki kauri i ogólnie myśleć nad koncepcją górną stroju. Pewnie będzie to bolerko + stanik, który czymś obszyję :P Chciałabym przymocować na środku stanika (między miseczkami) coś w rodzaju biżuterii, która jest używana w pasach kutchi.
    Dziewczyny, jak już będziecie miały jakąś część stroju to się pochwalcie

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    15

Domyślny

Dziękuję za ciepłe słowa To fakt, sporo czasu poświęciłam na projektowanie. Przejrzałam mnóstwo zdjęć tancerek. Potem zrobiłam projekt, który musiałam jeszcze skonfrontować z rzeczywistością. Na ozdobę brzucha wpadłam prawie przez przypadek. A na pomysł jak ją umieścić wpadł mój chłopak. Więc i on ma wkład w tworzenie.
    Muszelki kauri możesz kupić tu: http://www.mk-art.pl/muszelki-myszki...013-p-670.html

Ozdoby kuchi ciężko dostać Ale jeśli znajdziesz coś, to daj znać.

Jeżeli chodzi o topy, to my mamy rajstopki z wyciętą dziurą w kroczu i to jest świetny pomysł na top, bo rajstop jest bardzo dużo, mają różne wzory i jest w czym wybierać i przebierać. Dodatkowo są elastyczne i idealnie przylegają do rąk, więc nie potrzeba kupować rękawiczek.

Miasto
    Gliwice i okolice
    Siła Reputacji
    13

Domyślny

maja_329: a te rajstopki rozprute na srodku to nie pruja się dalej? obszywalas je jakos?

co do frędzli to ja ostatnio wpadlam na fajny pomysł. zamiast męczyc sie z wloczką mozna by chyba wykorzystać do pasa cos takiego: http://allegro.pl/item284897023_fred...i_zaslony.html ogladalam podobny z bliska w sklepie i fajnie sie to prezentuje...
    ... w tańcu grzech wiedzie nas za rękę...

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    15

Domyślny

Świetny pomysł! Pewnie muszą świetnie chodzić przy obrotach

Rajstopek niczym nie obszywałam, nie prują się.

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

Na pokazie tribalu widziałam, że niektóre dziewczyny np. rozpruwały kabaretki w kroku i nosiły jako topy, a na to choli albo tribalowy stanik. Też bardzo ładny patent.

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    15

Domyślny

Właśnie o tym piszę.

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

Ach, no, mowa była o rajstopkach, widać dla mnie rajstopki nie równa się kabaretki

Miasto
    Gdynia/Mieroszyno
    Siła Reputacji
    13

Domyślny

Łał, dziewczyny, normalnie Was podziwiam. Stroje na pewno będą efektowne, a zrobione z rajstop, firanek i rzeczy z lumpeksu. To trzeba mieć talent.
    Uwolnić drżenie!!!

Miasto
    Lublin
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

a ja nadal nie jestem w stanie sobie wyobrazic jak z kabaretek zrobic top :/

Miasto
    Gliwice i okolice
    Siła Reputacji
    13

Domyślny

Atiya: bierzesz rajstopy kabaretki, odcinasz stopki i rozcinasz je w kroku. to rozciecie to bedzie dekolt, wkladasz to przez glowe glownym otworem, naciagasz na ręce i gotowe
    ... w tańcu grzech wiedzie nas za rękę...

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    18

Domyślny

Atyia - to proste: robisz dziurę w kroczu - na głowę. Nogawki robią za rękawy - tylko potrzebne są dziurki na palce/dłonie (tam, gdzie z założenia są palce stóp). Tutaj link to strony z paniami, które mają coś takiego na sobie na niektórych zdjęciach.

MarTinko - właściwie nie mamy wyjścia, chyba że szycie na zamówienie - a nie każdy krawiec się podejmie czegoś takiego. Stroje do tribalu są takie wielowarstwowe i obfite, że muszą być zbieraniną rzeczy wyszperanych tu i ówdzie

Strona 1 z 76 12341151 ... OstatniaOstatnia

Reguły pisania

• Publikować nowe tematy: nie możesz
  • Pisać wiadomości: nie możesz
  • Dodawać załączniki: nie możesz
  • Edytować swoje wiadomości: nie możesz
  •