Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniaOstatnia
Wyniki 21 do 40 z 76

Temat: Pieczemy! Ciasta i ciasteczka - tylko sprawdzone przepisy ;)

Miasto
    Poznań
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

To ja też coś zapodam Przepis wypróbowany przeze mnie wielokrotnie
    A też jestem antytalentem w dziedzinie kucharzenia

Muffiny cappuccino

I miska:
    2 szklanki mąki
    3/4 szklanki cukru
    2 łyżki kawy rozpuszczalnej (w proszku, nie rozpuszczonej)
    1/4 łyżeczki soli
    1/4 łyżeczki cynamonu
    2 i 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia

II miska:
    1 szklanka mleka
    1/2 kostki roztopionego masła (125 g - musi być przestudzone)
    1 rozbełtane jajko
    kilka kropli aromatu waniliowego
    Wlewając do tej miski roztopione masło, nie martwcie się jeśli porobią się grudy, tak ma być i koniec.

Do I miski dodać II miskę.
    Dodać 1/2 tabliczki gorzkiej czekolady (pokruszona,posiekana lub starta tak żeby były małe kawałki, najlepiej nadaje się do tego reklamówka i tłuczek )
    Wymieszać.
    Piekarnik nagrzać do 190 stopni.
    Foremki wysmarować olejem lub masłem.
    Ciasto przełożyć do foremek lub formy.
    Foremkę wypełnić tak w około 1/4. Ale to każdy musi u siebie wypróbować.
    Piec około 20 minut.

Polecam! Smacznego i powodzenia!
    ... Słyszę szum spienionej wody i czuję, jak w mojej piersi delikatnie uderza najczulszy z wszystkich odmierzających czas instrumentów - serce... (H.P.)

Tato...

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    16

Domyślny

Jeszcze niesprawdzone, Faridko, ponieważ obecnie nie mam kuchni ^^ Ale wypróbowaną mam tą właśnie czekoladową chmurkę,więc może ją wrzucę.

Czekoladowa Chmurka:
    Składniki:
    Ciasto:
    - 250 g ciemnej czekolady (zawierającej min. 70% kakao)
    - 125 g miękkiego masła
    - 6 jajek: 2 całe, 4 z żółtkami oddzielonymi od białek
    - 175 g cukru
    - 2 łyżki likieru Cointreau (niekoniecznie)
    - starta skórka z 1 pomarańczy (niekoniecznie)

Wierzch ciasta z śmietany:
    - 500 ml śmietany kremówki
    - 1 łyżeczka ekstraktu waniliowego lub dwie łyżeczki cukru wanilinowego
    - 1 łyżka likieru Cointreau (niekoniecznie)
    - 1/2 łyżeczki gorzkiego kakao do posypania

Rozgrzewamy piekarnik do 180 st.C, tortownicę wykładamy papierem do pieczenia.

Roztapiamy czekoladę w wodnej kąpieli/mikrofalówce, wlewamy do rondelka, dodajemy masło, podgrzewamy do momentu rozpuszczenia się masła, odstawiamy do przestygnięcia.
    Ubijamy 2 całe jajka, 4 żółtka i 75 g cukru, dodajemy czekoladę z masłem, likier i skórkę z pomarańczy.
    W innej misce ubijamy 4 białka na pianę, powoli dodając 100 g cukru - piana nie musi być super sztywna.
    Najpierw dodajemy kilka łyżek piany z białek do masy czekoladowej, mieszamy, a następnie całą masę czekoladową przekładamy do białek.
    Przekładamy do tortownicy, pieczemy ok.40 min - do momentu uzyskania stałego środka ciasta. Studzimy ciasto - uwaga: będzie się zapadać w miarę studzenia.

Przed podaniem przekładamy na paterę, a śmietankę ubijamy z waniliowym cukrem na pianę (sztywność piany wedle uznania - może być na sztywno, może być tak średnio sztywno), wylewamy śmietanę na wierzch ciasta, opruszamy kakao.

Ja osobiście dodaję czekoladę 90% (wtedy ciasto jest mocno czekoladowe) i nie dodaję skórki pomarańczowej.

Vranjanko, w końcu każda z nas tak robi - bierze przepis i przerabia stosownie do własnych potrzeb czy gustów Szczerze mówiąc mało mnie obchodzi co robi Nigella, prócz Jej gotowania

UWAGA! Bardzo proszę o ponawianie maili, szwankuje mi skrzynka przez ostatnie parę dni!

Miasto
    Czeladź,Katowice, Sosnowiec
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

To ja wkleję kilka linków do sprawdzonych przepisów

1. Łatwe ciasto dla niespodziewanych gości- naprawdę szybko się robi i jest dość 'widowiskowe'. Ja pieklam w takiej wąskiej formie do ciasta i baaardzo wyrosło, wszystkim smakowało. Na koniec polałam polewą czekoladową ( znalazłam taką 2-kolorową)
    http://redandpale.blox.pl/2008/10/La...istaKomentarzy

2. Maślankowe muffinki z truskawkami- baaardzo dobre, ja do kruszonki dodałam cukru waniliowego

http://redandpale.blox.pl/2009/06/Ma...istaKomentarzy

3. Muffinki kokosowo- migdałowe- przez te muffinki koleżanki, ktore zostały poczęstowane do tej pory mnie męczą, żebym znowu przyniosła na uczelnie

http://redandpale.blox.pl/2009/06/Mu...istaKomentarzy

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    10

Domyślny

Pysznie brzmią te Wasze przepisy aż nie mogę się zdecydować, który przepis wypróbować pierwszy
    Podzielę się jeszcze przepisem na Ciasto Marchewkowe:

Składniki:
    1,5 szklanki oleju
    4 jajka
    2 szklanki drobno utartej marchewki (ok. 6 szt.)
    2 szkl. mąki
    2 szkl. cukru
    2 łyżeczki proszku do pieczenia
    2 łyżeczki cynamonu
    2 łyżeczki sody oczyszczonej
    szczypta soli
    orzechy, rodzynki

Przygotowanie:
    Jajka ubić z cukrem, dodać mąkę, olej- wymieszać wszystko razem i dodać marchewkę i wszystkie pozostałe składniki. Piec w temperaturze 180 stopni przez ok 40 minut.

Miasto
    Kraków
    Siła Reputacji
    0

Domyślny

Z mojego bloga, czyli przepisy, którymi się dzielę ze światem

- ciasteczka fryzyjskie - brzydkie i dobre
    - sernik rosyjski - boski i bez rodzynek
    - muffiny snickersowe, rafaello, bounty, marcepanowo-rabarbarowe
    - szarlotka Sylwii
    - Brownie

W moich przepisach jeśli napisane "masło", trzeba użyć masła, nie miksu, nie margaryny, tylko masła min. 82% tłuszczu. Moim zdaniem dobra jakość składników jest kluczem do smaku wyjściowego całego wypieku Idę robić brownie, Mężczyzna się ucieszy

Miasto
    Wrocław
    Siła Reputacji
    15

Domyślny

O, Vasanto, a to z gorzką czekoladą, która lepiej, żeby była mleczna?

Miasto
    Kraków
    Siła Reputacji
    0

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Abir Zobacz wiadomość
    O, Vasanto, a to z gorzką czekoladą, która lepiej, żeby była mleczna?
    A, to. Przepis mogę podać, bo i tak mam swoje sekrety dotyczące tego ciasta

4 mandarynki bezpestkowe ugotować w całości, przestudzić i zmiksować na gładką masę. Dodać 300 g mielonych migdałów, pół szklanki cukru, 1 łyżeczkę proszku do pieczenia i 6 całych jaj. Wymieszać dokładnie.
    Tortownicę wyłożyć pergaminem (KONIECZNE! inaczej się nie odklei).
    Piec godzinę w 190 stopniach (170 z termoobiegiem).
    Najlepsze jest następnego dnia po upieczeniu, polane czekoladą.

Przepis Nigelli, BTW

Miasto
    Poznań
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

A ja jestem na ciasteczkowym odwyku ( za to wcześniej jadłam ich trochę hmmm..za dużo zdecydowanie tak).
    Jako,że ciężko mi z tym na codzień, to poprosze o jakieś niekonwencjonalne przepisy na eko ciasteczka ,najlepiej orkiszowe! piec nie umiem,ale może chociaż sobie poczytam.
    Umysł jest jak wiatr a ciało jak piasek. Jeśli chcesz wiedzieć jak wieje wiatr obserwuj uważnie piasek.

Miasto
    Kraków
    Siła Reputacji
    0

Domyślny

Czym się charakteryzują eko ciasteczka?

Miasto
    Czeladź,Katowice, Sosnowiec
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

chyba są z eko produktów, tak? czy chodziło o takie pseudo dietetyczne?

Miasto
    Lublin
    Siła Reputacji
    20

Domyślny

To ja też się zapisuję do Klubu Ciasteczkowych Potworów! Ja mogłabym żyć samym ciastem. Ostatnio mam fazę na: ptysie (ale takie z pianką z białek, bo są czasem z jakimś dziwnym kremem albo z bitą śmietaną) i bajaderki... Mmm.... Oczywiście mam na myśli konsumpcję, bo do produkcji mi daleko... (kuchnię mam na końcu korytarza akademikowego)
    "Człowiek człowiekowi wilkiem,
    Wydawałoby się,
    Lecz niekiedy, lecz na chwilkę,
    Człowiek człowiekowi misiem!"

Kabaret "Potem"

Miasto
    Poznań
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Vasanta Zobacz wiadomość
    Czym się charakteryzują eko ciasteczka?
    np. tym ,że są z razowej mąki, bez cukru albo z brazowym cukrem, bez konserwantów, spulchniaczy i innych świństw,z bakaliami i innymi naturalnymi składnikami itp.
    acha, poza tym charakteryzują się tym,że są drogie
    Umysł jest jak wiatr a ciało jak piasek. Jeśli chcesz wiedzieć jak wieje wiatr obserwuj uważnie piasek.

Miasto
    Trójmiasto / Szczecin
    Siła Reputacji
    17

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez beLLizz Zobacz wiadomość
    np. tym ,że są z razowej mąki, bez cukru albo z brazowym cukrem, bez konserwantów, spulchniaczy i innych świństw,z bakaliami i innymi naturalnymi składnikami itp.
    Jak tylko znajdę przepis, upiekę Ci
    Farida

"Aby osiągnąć sukces, musisz ciężko pracować, nigdy nie rezygnować, lecz przede wszystkim pielęgnować swą wspaniałą obsesję." Walt Disney

"Jeśli spojrzysz na 20 uczennic na zajęciach, zauważysz, że są między nimi różnice, każda tańczy inaczej. To dlatego, że każda jest inna. A taniec jest jak imię, określa cię. Nie próbuj być kimś innym, nie staraj się tańczyć jak ktoś inny
    "
    Ehab Atia

"Nie mam pieniędzy, ale przynajmniej mam pasję"

Miasto
    Kijów
    Siła Reputacji
    18

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Miranda Zobacz wiadomość
    i bajaderki... Mmm....
    O tak, bajaderki rulez! Ale najlepsze są w Gdańsku

Vasanto, świetnie wygląda ten przepis z mandarynkami Muszę spróbować koniecznie
    Przed ślubem Ona myśli, że On się zmieni.
    On ma nadzieję, że Ona nigdy się nie zmieni.
    Po ślubie On się nie zmienia, za to Ona tak.

Miasto
    Lublin
    Siła Reputacji
    20

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Szahiya Zobacz wiadomość
    O tak, bajaderki rulez! Ale najlepsze są w Gdańsku
    Tam też chyba jadłam. W takiej cukierni na Długiej.

A ktoś wie, jak się w ogóle robi bajaderki? Słyszałam że z odpadów ciastkowych.
    Wydawałoby się,

Kabaret "Potem"

Miasto
    Kraków
    Siła Reputacji
    0

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez beLLizz Zobacz wiadomość
    Nadal mi coś nie gra
    Razowa mąka i brązowy cukier nie są bardziej ekologiczne niż biała wersja tych produktów. Są zdrowsze, owszem, ale nie eko.
    WSZYSTKIE domowe ciastka nie mają konserwantów i spulchniaczy. Chyba że za spulchniacz uznać proszek do pieczenia
    Jeśli zaś bakalie są wyznacznikiem ciastek ekologicznych, to nie wiem, co dodaje się do nieekologicznych... Śrutu?

A ktoś wie, jak się w ogóle robi bajaderki? Słyszałam że z odpadów ciastkowych.
    Dobrze słyszałaś Z okruchów, okrawków i resztek namoczonych w czymś (kakao, kawa, alkohol), z dodatkiem bakalii. Żaden problem zrobić w domu. Bajaderki to takie cukiernicze parówki Co nie zmienia faktu, że są boskie...
    Aha, w innych regionach można je spotkać pod nazwą kartofelki lub ziemniaczki.

Miasto
    Kijów
    Siła Reputacji
    18

Domyślny

NIE VASANTO. Wracamy do sedna. Kartofelki i ziemniaczki mają tyle wspólnego z bajaderkami, że są okrągłe i brązowe (tak, te ze Stolarskiej również się nie umywają). Koniec podobieństw. Widzę że jednak będę Ci musiała porządną pomorską bajaderę przywieźć.

Gdybym jako pierwsze w życiu zjadła takiego kijowego ziemniaczka, to nigdy ale to nigdy bajaderka nie stałaby się moim ulubionym ciastkiem (tak jak Depeche Mode ulubionym zespołem swego czasu, gdyby pierwszą usłyszaną przeze mnie płytą nie była Black celebration). Prawda Mirando? (w kwestii cukierni na Długiej, bo pewnie chodzi o tę bliżej Złotej Bramy, po prawej stronie idąc od Motławy).

Heh zobaczcie co znalazłam

Różowe Słonie - Bajaderka
    http://www.youtube.com/watch?v=oPiSwfGjg6E
    Ostatnio edytowane przez Szahiya ; 03-03-2010 o 08:55

Miasto
    Lublin
    Siła Reputacji
    20

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Szahiya Zobacz wiadomość
    Kartofelki i ziemniaczki mają tyle wspólnego z bajaderkami, że są okrągłe i brązowe. Koniec podobieństw.
    O, to ja poproszę o dokładniejsze opisy. Bo nazwę "kartofelek" spotkałam kiedyś w jednej książeczce, którą w podstawówce czytałam potajemnie na matematyce. Jej bohaterka zostaje zaproszona na urodziny koleżanki i tam, wśród ciastek przygotowanych dla gości zauważa swoje najulubieńsze ciastko - eklerka. Jednak uważa, że to byłoby nieuprzejme, gdyby wzięła eklerka, bo przecież ktoś inny też może na niego mieć ochotę, więc bierze kartofelka, którego nie lubi. Strasznie się z nim męczy, żuje długo, popija herbatą... a eklerek w końcu i tak zostaje na talerzu. Pomyślałam sobie wtedy, że ciekawe, co to za okropne ciastko, ten kartofelek...
    Aha, ta książka musiała być rosyjska, bo bohaterka miała na imię Masza.

Myślę, że to nie offtop. Skoro temat jest o przepisach, to chyba możemy sobie też o ciastkach pogadać, nie?
    Wydawałoby się,

Kabaret "Potem"

Miasto
    Trójmiasto / Szczecin
    Siła Reputacji
    17

Domyślny

Myślę, że to nie offtop. Skoro temat jest o przepisach, to chyba możemy sobie też o ciastkach pogadać, nie?
    Ten wątek jest przecież o ciastkach i to w dodatku w dziale Cafe Więc jak najbardziej

Bardzo zaintrygował mnie przepis Vasanty, ten z mandarynkami...brzmi przepysznie
    Farida

"Aby osiągnąć sukces, musisz ciężko pracować, nigdy nie rezygnować, lecz przede wszystkim pielęgnować swą wspaniałą obsesję." Walt Disney

"Jeśli spojrzysz na 20 uczennic na zajęciach, zauważysz, że są między nimi różnice, każda tańczy inaczej. To dlatego, że każda jest inna. A taniec jest jak imię, określa cię. Nie próbuj być kimś innym, nie staraj się tańczyć jak ktoś inny
    "
    Ehab Atia

"Nie mam pieniędzy, ale przynajmniej mam pasję"

Miasto
    Kijów
    Siła Reputacji
    18

Domyślny

Nie dziwię się, że biedna Masza musiała się przemęczyć z kartofelkiem Większość z nich jest taka, hm, puchata i nienasycona. A te gdańskie (też większość) są wielkie, ciężkie i jakieś takie guboziarniste Nasycone aromatem i pełne bakalii. I czasem można w nich znaleźć kawałek jakiegoś innego ciasta, co świadczy dobitnie o ich cukierniczej parówkowatości

Reguły pisania

• Publikować nowe tematy: nie możesz
  • Pisać wiadomości: nie możesz
  • Dodawać załączniki: nie możesz
  • Edytować swoje wiadomości: nie możesz
  •