Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 21 do 25 z 25

Temat: Hamam czyli arabska łaźnia

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    17

Domyślny

To ja jeszcze napiszę jedno.

Dziewczyny, jeśli tylko wam zdrowie pozwala i nie krępujecie się rozbierać przy obcych - polecam sauny i łaźnie! Przy czym dla pełni komfortu "saunowania" polecam wybierać kompleksy saunowe, najlepiej z innymi elementami spa - np. masażami, maseczkami, etc. Tylko ta, która była w takim kompleksie i zażywała przyjemności, zrozumie, jakie to fajne Bo tego uczucia nie da się opisać.
    Pamiętajcie jednakże, że jak do łaźni parowej możecie wejść w stroju kąpielowym i nic wam się nie stanie (ze względu na wysoką wilgotność i stosunkowo niską temperaturę), to w saunie suchej można sie nabawić oparzeń. Dlatego do sauny suchej najlepiej udac się owiniętą tylko ręcznikiem.

PS. Kompleksy saunowe godne polecenia, oprócz tego lubelskiego, o którym dziewczyny piszą, i oprócz warszawskiej Łaźni, są jeszcze w Łodzi i gdzieś na Śląsku (okolice Sosnowca?). O tych istnieniu wiem.
    live free or die!

Miasto
    Warszawa/Lublin/Paryz
    Siła Reputacji
    13

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Anielskaharmonia Zobacz wiadomość
    Dziekuje za filmik, przynajmniej bede widziala ktoredy wejsc, bo juz powoli towarzystwo zwoluje na wypad do hammamu.
    I jeszcze a propos filmiku nie bylabym soba jesli nie dodalabym paru komentarzy. Oczywiscie roznym ludziom przydarzaja sie rozne rzeczy na tym swiecie i taka historia moze i moglaby miec miejsce, bo przeciez kosmici w miedzy czasie nie wyladowali, ale...

-biali Francuzi tacy jak w poczatkowej scenie (czyli nie jakas patologia, tylko studenci) nie zaczepiaja w ten sposob dziewczyn na ulicy w Paryzu. Wszelkie tego rodzaju zaczepki sa autorstwa imigrantow z alergia na jakiekolwiek wyksztalcenie.

-Arabaki we Francji noszace woal zakrywaja cale wlosy i mocuja go najczesciej spinkami, szpilkami, czesto tez wiaza ciasny wezel, wiec musialoby przejsc tornado, by chuste z glowy zwialo

-spotkanie bialego Francuza z warstw srednich i burzuazji, ktory umawia sie z Arabka noszaca woal jest rownie czeste i wymaga tej samej odwagi i determinacji jak zorganizowanie wyprawy na Mont Everest.

To tak w celu komentarza filmiku bardzo uroczego, ale z codziennoscia majacego malo wspolnego, no ale przeciez o wydarzeniach nietypowych bardzo czesto robi sie filmy.
    "Lorsque je danse, je ne cherche a surpasser personne d'autre que moi." Mikhail Nikolaievitch Barychnikov

"La danse... un minimum d'explications, un minimum d'anecdotes, et un maximum de sensations." Maurice Béjart

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    17

Domyślny

Nie tylko we Francji Na lekcje arabskiego, na które chodziłam, przychodziły dziewczyny-konwertki. Widziałam, jak przykrywają włosy. To bardzo misterna konstrukcja, silnie poupinana, nie ma szans, aby coś takiego sobie nagle spadło.
    Ta na filmie natomiast wygląda, jakby sobie tylko przykryła włosy. Już pomijam, że muzułmanka z pewnością nie zgodziłaby, aby włosy jej wyglądały spod przykrycia.
    Zdecydowanie, reżyser/choreograf/czy kto tam zdecydował o ubiorze aktorki, nie miał na temat hidżabu pojęcia.
    live free or die!

Miasto
    Lublin
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez oriental Zobacz wiadomość
    Dziekuje za filmik, przynajmniej bede widziala ktoredy wejsc, bo juz powoli towarzystwo zwoluje na wypad do hammamu.
    Zdaje się ze wejście jest z innej strony niż wejście do meczetu.
    Wybrałaś się tam w końcu ? Jestem bardzo ciekawa wrażeń

I
    stota miłości polega na tym

że zakłada ona bezinteresowność
    samą bezinteresowność
    i tylko bezinteresowność

Miasto
    Lublin
    Siła Reputacji
    15

Domyślny

Lubelski hammam polecam bardzo! Zwłaszcza z całym rytuałem kąpieli czyli gommage, masażem w pianie a następnie relaskującym masażem. I oczywiście herbatką na wygodnych szezlongach. Cudony sposób na zimową depresję.
    Miałam równiez okazję 'hammamić' się w Maroku. Tam dodatkowo pani z obsługi robiła fantastyczny masaz głowy podczas jej mycia. Po takim seansie lepiej nie planować nic oprócz błogiego leniuchowania
    Orient Addicts IBDF 2014-szczegóły
    www.djamila.pl

Trzecia edycja kursu instruktorskiego 2012/2013-szczegóły. wkrótce nowa!!!

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Reguły pisania

• Publikować nowe tematy: nie możesz
  • Pisać wiadomości: nie możesz
  • Dodawać załączniki: nie możesz
  • Edytować swoje wiadomości: nie możesz
  •