Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Taniec brzucha a cia i macierzystwo - Strona 2
Strona 2 z 29 PierwszyPierwszy 1234512 ... OstatniaOstatnia
Wyniki 21 do 40 z 565

Temat: Taniec brzucha a cia i macierzystwo

Doczy
    04-11-2007
    Miasto
    Krakw
    Wiadomoci
    8 883
    Sia Reputacji
    0

Domylny

To ja ostatnie zdanie offtopowe: Farido, ja czytaam, e pozycja leca jest najgorsz pozycj dla rodzcej, natomiast najwygodniejsz dla lekarza. I eby si nie da pooy, bo najbardziej fizjologicznie jest rodzi... w kucki. Albo w klku, w kadym razie w pionie - rzeczywicie chodzi tu o gwk dziecka, wtedy nacisk si rozkada rwnomiernie i czasem w ogle nie trzeba zakada szww. To by artyku w Wysokich Obcasach... Jak znajd, to wklej linka, bo moim zdaniem si to bardzo wie z tacem (taniec wiczy i rozciga minie, dziki czemu wspomniany sposb staje si jeszcze mniej bolesny).

Doczy
    05-09-2007
    Miasto
    Trjmiasto / Szczecin
    Wiadomoci
    4 771
    Sia Reputacji
    17

Domylny

Cytat Pierwotnie wysane przez vasanta Zobacz wiadomo
    To ja ostatnie zdanie offtopowe: Farido, ja czytaam, e pozycja leca jest najgorsz pozycj dla rodzcej, natomiast najwygodniejsz dla lekarza. I eby si nie da pooy, bo najbardziej fizjologicznie jest rodzi... w kucki. Albo w klku, w kadym razie w pionie - rzeczywicie chodzi tu o gwk dziecka, wtedy nacisk si rozkada rwnomiernie i czasem w ogle nie trzeba zakada szww. To by artyku w Wysokich Obcasach... Jak znajd, to wklej linka, bo moim zdaniem si to bardzo wie z tacem (taniec wiczy i rozciga minie, dziki czemu wspomniany sposb staje si jeszcze mniej bolesny).
    Bo tak wanie jest, Vasanto, z t pozycj dla rodzcej W Polsce, niestety, cay czas gruje wygoda poonych/lekarzy nad wygod rodzcej. Niestety masy kobiet, po prostu, NIE DA SI uoy w innej pozycji, ni pozycja leca. Ona chce lee i koniec, kropka I na nic tumaczenia, e tak bdzie lepiej i dla niej i malucha...Wierzcie mi, ze wsppraca z niektrymi rodzcymi jest baaardzo trudna Pozycje wertykalne, o ktrch mwimy, s stosowane z powodzeniem na caym wiecie, a ponadto przecie nasi pra pra pra pra przodkowie wanie tak rodzili "w kucki na onie natury" . Z tego co si orientuj, w niektrych regionach Afryki, w taki wlasnie sposb, si to nadal odbywa . To czy kobieta zostanie nacita (i pniej zszyta) zaley te od wielkoci maluszka i podatnoci krocza na rozciganie. Jak narazie, braam udzia tylko w jednym porodzie bez nacicia krocza (a troszke ju ich byo). [Rodzca ta, podaa w wywiadzie, i przez ca ci masowaa krocze olejkami ] Nacicie krocza, to ( niestety) rwnie rutynowo wykonywany w naszym kraju zabieg. Pod tym wzgldem Polska baaardzo przoduje. Mam nadzieje, ze nasze mode pokolenie i dowiadczony, cigle szkolcy sie personel medyczny, jestemy w stanie zmieni te najbardziej race nawyki, ktre niestety bardzo zakorzeniy si w wielu naszych szpitalach
    Ostatnio edytowane przez Farida ; 15-01-2008 o 11:18
    Farida

"Aby osign sukces, musisz ciko pracowa, nigdy nie rezygnowa, lecz przede wszystkim pielgnowa sw wspania obsesj." Walt Disney

"Jeli spojrzysz na 20 uczennic na zajciach, zauwaysz, e s midzy nimi rnice, kada taczy inaczej. To dlatego, e kada jest inna. A taniec jest jak imi, okrela ci. Nie prbuj by kim innym, nie staraj si taczy jak kto inny
    "
    Ehab Atia

"Nie mam pienidzy, ale przynajmniej mam pasj"

Doczy
    04-11-2007
    Miasto
    Krakw
    Wiadomoci
    8 883
    Sia Reputacji
    0

Domylny

Uff, naukowe podejcie. Tak, wanie o to chodzio, Farido. Prbuj sobie przypomnie nazwisko wspomnianej pani, ale co mnie zamio... :-(

Doczy
    20-09-2007
    Miasto
    Bielsko- Biaa
    Wiadomoci
    252
    Sia Reputacji
    13

Domylny

Kiedys nasza nauczycielka powiedziala, ze na nastepnych zajeciach jej nie bedzie ale przyjdzie jej asysteyka.... za tydzien okazalo sie, ze rzeczona pani jest w ciazy.... Myslalam, ze z tym calym brzuchem sobie nie poradzi ale wcale nie bylo tak zle.... Kiedy nie mogla wykonac jakiegos ruchu prosila jedna z zdolniejszych uczennic o zaprezentowanieBylam zadowolona z tych zajec... Myslalam, ze bedzie gorzej
    Your gang of jamaican Al Pacinos drinking blue mountain cappucinos...

Doczy
    20-11-2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiadomoci
    489
    Sia Reputacji
    12

Domylny

Tak si zastanowiam, czytajc ten temat, jak komplikacje ciowo-porodowe mog wpyn na przysze moliwoci tancerki? Na przykad, czy jakie ruchy mog sta si niemoliwe po, na przykad, cesarskim ciciu? Obecnie jest to do popularna metoda wsparcia rodzcych, ale czy nie stwarza ona zagroenia unieruchomienia w przyszoci dolnych mini brzucha potrzebnych, na przykad, do fali brzuchem?
    it's all smoke and mirrors

Doczy
    05-01-2008
    Miasto
    Krakw
    Wiadomoci
    316
    Sia Reputacji
    12

Domylny

To zalezy Ailinon jakie cicie jest stosowane - zwyke czy tzw. kosmetyczne. Zwyke leci przez wszystkie powoki: skr, minie, macic. Kosmetyczne polega na przeciciu skry, rozsuniciu mini a nastpnie naciciu macicy. Gdy ja rodziam kosmetyczne kosztowao kilka tys. z i co ciekawe - wykonywao si je rutynowo tylko... krowom, aby szybko wracay do formy Przecite minie nie zawsze szybko i nie zawsze cakowicie wracaj do pierwotnej formy, niestety. Niektre moje kursantki po cc maj problemy z zapanowaniem nad ruchami mini brzucha, tworzy si bowiem rodzaj martwych punktw.
    Jesli nie ma wyranych wskaza do cc - polecam jednak pord naturalny, nie tylko przez wzgld na taniec
    Celu w yciu nie powinno stanowi dotransportowanie do grobu idealnie zachowanych zwok.
    Czowiek powinien dotoczy si do kresu z tabliczk czekolady w jednej rce, butelk dobrego wina w drugiej krzyczc:
    ALE TO BYA JAZDA !!!

Doczy
    20-11-2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiadomoci
    489
    Sia Reputacji
    12

Domylny

Cytat Pierwotnie wysane przez Rasha Zobacz wiadomo
    Jesli nie ma wyranych wskaza do cc - polecam jednak pord naturalny, nie tylko przez wzgld na taniec
    Pki co nie planuj w najbliszym czasie, ale warto mie wszystkie moliwoci obeznane Tak mnie naszo na pytanie po przestudiowaniu tablicy budowy struktury macicy i mini u ginekologa, jako e moja szanowna pani doktor nigdy nie moe si umwi na waciw godzin i zawsze trzeba czeka ^^'

Generalnie w wikszoci chyba wikszo dziaa naturalnych, w tym porody, ma mniej skutkw ubocznych ni pomoc medyczna, ale czasami, delikatnie mwic, moe nie by innej opcji i moe lepiej mie na wszelki wypadek umwionego lekarza, ktry zrobi to porzdnie, z minimaln iloci szkd, za kas, ni "jak leci" z NFZ. Ale fajnie, e taka opcja w ogle jest. Myl, e to istotna informacja dla kadej tancerki, szczeglnie tych profesjonalnych lub tak karier planujcych.
    it's all smoke and mirrors

Doczy
    28-08-2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiadomoci
    264
    Sia Reputacji
    13

Domylny

Bdc na festiwalu w Eila w Izraelu ostatnio widziaam kobiet taczc
    jak na moje oko w jakim 7 miesicu ciy - na scenie!!
    to co ona robia z tym brzuchem
    fale, shimmy i inne cudaki
    Taczya piknie, a my staymy z tyu i wiczyymy regularny opad szczki ;D
    The greatest joy belongs to the simple heart...

Doczy
    13-01-2008
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiadomoci
    84
    Sia Reputacji
    12

Domylny

O rany.. o ile to moe bardzo ciekawie wyglda (mnie na przykad fascynuje mocno, jak kobieta wyglda podczas ciy), to jednak chyba takiec sceniczny jest zbyt niebezpieczny.

Ja miaam zajcia jeszcze niedawno wanie z tancerk w ciy. Do zaawansowanej - co do najbardziej niebezpiecznych ruchw - w naszym nowym ukadzie nie byo shimmy ani fal brzuszkiem, co najwyej camel. Jako sobie wszyscy radzilimy przy spokojniejszych ruchach

Doczy
    28-08-2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiadomoci
    264
    Sia Reputacji
    13

Domylny

kobieta taczya przepiknie i z niesamowit lekkoci... moe wydbi nagranie od koleanki to wstawi - bo to byo co co mnie poruszyo niesamowicie
    aczkolwiek ja bym to opatrzya napisem "nie prbuj tego robi w domu"
    The greatest joy belongs to the simple heart...

Doczy
    04-11-2007
    Miasto
    Krakw
    Wiadomoci
    8 883
    Sia Reputacji
    0

Domylny

Cytat Pierwotnie wysane przez Sileas Zobacz wiadomo
    Ja miaam zajcia jeszcze niedawno wanie z tancerk w ciy. Do zaawansowanej - co do najbardziej niebezpiecznych ruchw - w naszym nowym ukadzie nie byo shimmy ani fal brzuszkiem, co najwyej camel. Jako sobie wszyscy radzilimy przy spokojniejszych ruchach
    Mj ginekolog powiedzia, e bdc w niezagroonej ciy mona robi wszystko co si chce - wyjwszy nage wstrzsy caego ciaa (np. skoki na wyprostowane nogi, ktry to sposb by dawniej praktykowany jako wywoanie poronienia w razie niechcianej ciy :| - chyba chodzi o to, e si moe oysko odklei) oraz nage zmiany cinienia (podr samolotem, skoki na bungee itp.). Dopuci shimmy i rne takie, ktre mu skwapliwie zaprezentowaam :-)

Doczy
    05-01-2008
    Miasto
    Krakw
    Wiadomoci
    316
    Sia Reputacji
    12

Domylny

Vasanta - cia niezagroona moe si zmieni w zagroon w kadej chwili.
    Nie wiem, czy warto ryzykowa.
    Lepiej przechodzi ten czas nie testujc czy co zaszkodzi czy te nie ni dopuci do pniejszego plucia sobie w brod. Zwaszcza w sytuacji, gdy skutkiem jest pord przedwczesny - zbyt wczesny, by utrzyma dziecko przy yciu lub na tyle wczesny, e zmieni jego ycie na zawsze.
    To tylko 9 miesicy...
    A jeli ju radzimy si lekarzy - zasignijmy opinii kilku niezalenych.
    Rnie bywa...
    Celu w yciu nie powinno stanowi dotransportowanie do grobu idealnie zachowanych zwok.
    Czowiek powinien dotoczy si do kresu z tabliczk czekolady w jednej rce, butelk dobrego wina w drugiej krzyczc:
    ALE TO BYA JAZDA !!!

Doczy
    04-11-2007
    Miasto
    Krakw
    Wiadomoci
    8 883
    Sia Reputacji
    0

Domylny

Lepiej przechodzi ten czas nie testujc czy co zaszkodzi czy te nie ni dopuci do pniejszego plucia sobie w brod. Zwaszcza w sytuacji, gdy skutkiem jest pord przedwczesny - zbyt wczesny, by utrzyma dziecko przy yciu lub na tyle wczesny, e zmieni jego ycie na zawsze.
    Kada cia jest inna.

Ja bd taczy przed, po i w czasie, chyba e lekarz zaleci mi leenie plackiem przez wszystkie trzy trymestry. (Wtedy umr z nudw. Albo wam zaspamuj forum na amen ;-))

Ufam lekarzom, z ktrymi rozmawiaam o tacu.
    Ufam mojej Mamie, ktra urodzia trjk zdrowych dzieci nawet po czasie (kade ok. tydzie spnione wzgldem wyznaczonego terminu), a podczas ciy jedzia na nartach, chodzia po grach, pywaa w morzu, sadzia tulipany, zajmowaa si ogrodem i uczya starsze dziecko jazdy na rowerze, biegajc za rzeczonym pojazdem.

Jeli dwoje lekarzy z dwch kracw Polski mwi: "nie zaszkodzi", to im wierz i nie bd jecha na trzeci kraniec, eby usysze: "jedzi na trzeci kraniec Polski w ciy, chyba pani zwariowaa!" :-)
    Ostatnio edytowane przez Vasanta ; 26-02-2008 o 07:16

Doczy
    03-03-2008
    Miasto
    Pozna
    Wiadomoci
    5 508
    Sia Reputacji
    19

Domylny

Ja bd taczy przed, po i w czasie

Dla tych, ktre zamierzaj taczy w ciy - filmik.

Ciekawe, czy dziecko dziki temu pokocha ten taniec, czy znienawidzi

veil dance

http://pl.youtube.com/watch?v=jtJx-WT79eY
    Ostatnio edytowane przez Blancari ; 24-11-2008 o 21:20 Powd: literwka

Doczy
    05-12-2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiadomoci
    616
    Sia Reputacji
    12

Domylny

oraz nage zmiany cinienia (podr samolotem, skoki na bungee itp.).
    Moja siostra w dwch ciach lataa i dzieci s pikne, dorodne i urodzone o czasie. Drugie rodzia w wodzie i zajo to kilka minut - wic chyba sposb godny polecenia, bo z pierwszym si niele namczya.
    We need to see to believe.

Have a bellyutiful day!

Doczy
    04-11-2007
    Miasto
    Krakw
    Wiadomoci
    8 883
    Sia Reputacji
    0

Domylny

Cytat Pierwotnie wysane przez Inayat Zobacz wiadomo
    Moja siostra w dwch ciach lataa i dzieci s pikne, dorodne i urodzone o czasie. Drugie rodzia w wodzie i zajo to kilka minut - wic chyba sposb godny polecenia, bo z pierwszym si niele namczya.
    Generalnie latanie w ciy powinno by poprzedzone konsultacj i raczej jest niewskazane w III trymestrze (z tego co znalazam w sieci). Swoj drog, uwielbiam takie historyjki... "Papierosy w ciy szkodz." "Bzdura, a siostra mamy kuzynki chrzestnej mojego drugiego dziecka palia przez ca ci i urodzia zdrowe dziecko."

Kto tu wczeniej napisa, e kada cia jest inna.
    Jednej kobiecie si przy starcie samolotu odklei oysko, inna zacznie rodzi z nerww przed katastrof, a jeszcze inna urodzi zdrowe dzieciaki. Przeciwwskazanie to nie zakaz od razu

Doczy
    18-09-2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiadomoci
    239
    Sia Reputacji
    13

Domylny

Ryzyko zawsze podejmujesz TY i tylko do SIEBIE mozesz miec potem pretensje. Inni moga ci tylko radzic, "naswietlac" rozne aspekty problemu

Moja kolezanka jest teraz w ciazy i nasza instruktorka nie przyjela jej w tym semestrze na zajecia, poniewaz cwiczymy drum solo i to nie jest wskazane w ciazy. Mysle ze zaden zdrowo myslacy trener nie wezmie na siebie odpowiedzialnosci za ciezarna - no chyba ze mu przyniesie zaswiadczenie od lekarza, ze absolutnie wolno jej drzec przez godzine. Tylko jaki lekarz takie zaswiadczenie wyda?
    مونيكا

Doczy
    04-11-2007
    Miasto
    Krakw
    Wiadomoci
    8 883
    Sia Reputacji
    0

Domylny

Zgadzam si z tob w zupenoci. Trener nie chce ryzykowa - i cakiem susznie, tak samo jest z liniami lotniczymi, ktre odradzaj kobietom w ciy latanie, ale zabroni nie mog, czego przykadem jest siostra Inayat (Nie lubi okrelenia "ciarne"; kiedy byam maa, przeczytaam "kobiety ciarowe obsugiwane s bez kolejki" i nie umiaam zrozumie, o c moe chodzi )

Mj lekarz powiedzia, e by mi pozwoli, chyba e bym miaa zagroon ci I tego si trzymam, pki co. Ale znajc siebie, to na pewno bd si ze sob cacka, jak przyjdzie co do czego

Doczy
    11-02-2008
    Miasto
    Sosnowiec
    Wiadomoci
    339
    Sia Reputacji
    12

Domylny

Uwaam, i jedynie lekarz ginekolog - poonik bdcy jednoczenie wietnie wyszkolonym instruktorem z duym dowiadczeniem mgby stworzy wzgldnie bezpieczny dla ciarnej zestaw ruchw.
    Oj oj... myl, e nie tylko lekarz ginekolog-poonik, a i poona,czsto jest tak, e tak naprawd wie ona o wiele wicej ni lekarz. Wystarczy porwna sobie same studia obu kierunkw, jak mylicie gdzie cilej bdzie opracowywany materia ?
    Czasami jak sucham opowieci od poonych, ktre maj praktyki z przyszymi ginekologami to zaamuj rce...i dr ze strachu o przysze pacjentki.
    Swoj drog w Polsce jest niezwyke stereotyp, e to lekarz najlepiej wie i, e to lekarz przyjmuje porody. A to najbardziej bdne mylenie jakie moe by. To poona cay czas jest przy rodzcej od pocztku do koca, a niestety lekarz czasem przyjdzie zrobi cesarskie ciecie i do niego kierowane s wszystkie pochway, a nie do tej wymczonej, powicajcej si ca sob poonej. Ja wiem, e moj cie bdzie prowadzia poona:P Do lekarza si zgosz tylko jak okae si, e moja cia jest patologiczna.

Cytat Pierwotnie wysane przez Quesse Zobacz wiadomo
    Donya mwia, e w Niemczech zajcia tb dla kobiet w ciy prowadz wycznie instruktorki lekarki lub poone. I to faktycznie najlepsze rozwizanie, moe w Polsce doczekamy si tego kiedy.
    Osobicie marzy mi si prowadzenie zaj z yogi i TB dla ciarnych, a przynajmniej wykorzystywanie tych dziedzin. Tak i to w poczeniu ze szko rodzenia Myl, e kada poona jest w stanie dobra nam odpowiedni zestaw wicze i na pewno doradzi nam, ktre ruchy z TB mog stanowi ewentualne niebezpieczestwo, a ktre mog pomc. Wiele ludzi nie wie, ale poone maj niesamowite pole do popisu ! to wolny zawd i maj mnstwo uprawnie, tylko lekarze tumi je, bo odbior im pacjentki.

Farido, ja czytaam, e pozycja leca jest najgorsz pozycj dla rodzcej, natomiast najwygodniejsz dla lekarza. I eby si nie da pooy, bo najbardziej fizjologicznie jest rodzi... w kucki. Albo w klku, w kadym razie w pionie - rzeczywicie chodzi tu o gwk dziecka, wtedy nacisk si rozkada rwnomiernie i czasem w ogle nie trzeba zakada szww.
    Ostatnio dowiedziaam si, e pewna poona wietnie wsppracujca z dyrekcj szpitala sprowadzia do Polski( chyba Jastrzbie Zdrj) krzeso do rodzenia. Polega to mniej wicej na tym, e... siedzisz jest wycita dziura, poona sobie siada midzy nogami na takich stopniach i czeka, a pojawi si gwka i dalej jest kontynuacja porodu. Ta metoda jest tak cudowna, e nawet nie wymaga si parcia od kobiety, wrcz jest to odradzane. Nacicie krocza jest zawsze zalene od rnych rzeczy, ale o tym ju pisaa Farida ( jeste poon ? ) Caa ta metoda polega na tym, e dziecko samo si ukada i wchodzi do kanau rodnego pod wpywem grawitacji i caa filozofia:P Take ja ju nastawiam si na rodzenie na krzeseku ( podobnie jest to te mniej bolesne)

Cytat Pierwotnie wysane przez Ailinon Zobacz wiadomo
    delikatnie mwic, moe nie by innej opcji i moe lepiej mie na wszelki wypadek umwionego lekarza, ktry zrobi to porzdnie, z minimaln iloci szkd, za kas, ni "jak leci" z NFZ.
    Oj nie musisz od razu paci, wystarczy znale odpowiedni placwk. Jest wiele szpitalu ze wspania wyksztacon kadr z powoania, gdzie wszystko robi si tak samo jak w gabinetach prywatnych Warto poszuka takiego miejsca. Niestety okropne jest to przewiadczenie, e zapac i bd traktowana lepiej. W Katowicach jest Szpital, gdzie naprawd rodzi si po ludzku. I myl, e wiele jest takich placwek Warto poczyta o kampanii " Rodzi po ludzku" i tam na pewno jest wykaz takich miejsc przychylnych modej mamie

Chyba troch zrobiam off top...Przepraszam, ale mnie ponioso

Doczy
    20-01-2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiadomoci
    617
    Sia Reputacji
    13

Domylny

nawracajc do gwnego tematu, pewnie znacie :P
    Tribal Dream ( Belly Dance )