Strona 18 z 18 PierwszyPierwszy ... 815161718
Wyniki 341 do 358 z 358

Temat: Czy określenie taniec erotyczny obraża tancerki?

Miasto
    kielce/wrocław
    Siła Reputacji
    10

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Farida Zobacz wiadomość
    Zaintrygowało mnie to "obuwie sportowe - szpilki" ;D
    a mnie, że 'nasz komplet to: biały, czarny badz czerwony obcisły T - shirt'

niestety, w innych kolorach nie jest się wpuszczanym na zajęcia

Miasto
    Kraków
    Siła Reputacji
    0

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Yildiz Zobacz wiadomość
    Wyobraziłam sobie tancerkę w klasycznym stroju w takowych trampkach,wbiega na scenę z woalem,odrzuca woal a następnie pozbywa się trampek...
    Tańczy się przecież melayę w klapeczkach na szpileczkach

Cytat Pierwotnie wysłane przez Niśka Zobacz wiadomość
    Wszystko mają na szpilkach, bo bez nich żyć nie mogą.
    To niestety nie jest wybór w wielu przypadkach, a konieczność - lata noszenia wysokich obcasów skracają mięśnie czy ścięgna w łydkach, i nie da się już na płaskim chodzić

Cytat Pierwotnie wysłane przez safona Zobacz wiadomość
    swoją drogą chcialabym pochodzić na zajęcia z polo dance. To musi kształtować świetnie sylwetkę
    Pole, pole!

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    17

Domyślny

Vasanto, jesteś pewna, że pole? Może chodziło o polo dance - z kijkiem do gry w polo?

Przepraszam, głupawka z gorąca...
    live free or die!

Miasto
    Łódź
    Siła Reputacji
    11

Domyślny

Widzę, że Pani Rasha NieRasha i jej strona stała się dla Was wdzięcznym obiektem żartów. Myślę, że nasze wywody dotyczące np. tańca ze świecznikiem na głowie wydają się równie absurdalne dla tancerek z innej branży Miejmy to na uwadze

Miasto
    Wrocław
    Siła Reputacji
    11

Domyślny

Mam kolejny kwiatek do worka z wyobrażeniem facetów o tańcu brzucha. Zaprosiłam przyjaciółkę na końcowy pokaz uczennic An Najmy, na którym będę tańczyć. Ona zapytała, czy może zabrać swojego absztyfikanta, stwierdziłam, że czemu nie. Po czym po kilku godzinach psiapsióła dzwoni do mnie ze stwierdzeniem, że absztyfikanta nie będzie, bo zapytał "a to będzie striptiz czy inny taniec brzucha?" Oczywiście spuściła go po brzytwie za takie pytania, ale ja się od wczoraj nie mogę otrząsnąć.
    "A dancer doesn't need a stage, only a soul."

Jestem kundlem, ale kundlem świadomym i myślącym

Do niedawna wiedźma Kasia

Miasto
    Kraków
    Siła Reputacji
    14

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Shaima Zobacz wiadomość
    Od skojarzeń nie uciekniemy. Tutaj w ofercie "erotyczny taniec brzucha". Voila!
    http://eroticfitness-rasha.blog.onet.pl/
    Kiedyś już wklejałam link do ogłoszeń tej... Pani, gdy ogłaszała się na gumtree

Jeśli mowa o os. Dąbie w Szczecinie, to coś mi się przypomniało.
    To niestety jest w Krakowie i to niestety w sali którą kiedyś ja wynajmowałam i na własny koszt remontowałam- na ścianie wiszą moje lustra- wstyd

Miasto
    Kraków
    Siła Reputacji
    0

Domyślny

A mnie jeszcze jedna rzecz zszokowała... Przy liczniku jest napisane tak: "Ujrzało X gości, a Y z nich swe przemyślenia mi odlało..."
    "Odlać" mnie się kojarzy tylko z jednym i bynajmniej nie są to przemyślenia

Zaharo, współczuję
    Niśko, skąd pomysł, że to Szczecin? W żadnym poście nie znalazłam nazwy miasta. Jachowicza na Dąbiu jest właśnie w Krakowie.

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    17

Domyślny

Vasanto, to przez Szczecin-Dąbie Innych Dąbiów po prostu osobiście nie znam.

Zaharo, też współczuję...
    live free or die!

Miasto
    Kraków
    Siła Reputacji
    0

Domyślny

Vasanto, to przez Szczecin-Dąbie Innych Dąbiów po prostu osobiście nie znam.
    Ja z kolei nie znam tego szczecińskiego.

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    17

Domyślny

Ano widzisz, forum kształci. Też geograficznie
    live free or die!

Miasto
    Kraków
    Siła Reputacji
    14

Domyślny

Dziwi mnie, że pozwolili tam wynajmowac salę na coś takiego- w oknach nie ma rolet, ani tym podobnego, a pod oknami cały czas przechodzą dzieci na angielski, zbiorki harcerskie i inne zajęcia pozalekcyjne. Już z tańcem brzucha mieliśmy tam problem, a co dopiero z takim...

A tak nawiązując do tematu wątku to właśnie dostałam maila od jakiejś agencji artystycznej jak to się przedstawili, organizującej wieczory panieńskie oraz kawalerskie z zapytaniem czy można mnie wynając na pokaz albo lekcje tańca brzucha lub tańca erotycznego

Miasto
    Poznań
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

O rany, nie miałam pojęcia o istnieniu takiej strony: www.nudebellydance.com Kto by pomyślał, że tak daleko to już zaszło. No ale każdy pretekst jest dobry, żeby pokazać światu swojej cycki, w końcu w jakimś celu się je ma.
    Do strony doszłam przez yt - trafiłam na film z dziewczyną tańczącą "belly dance" w bieliźnie, w opisie był link do powyższej strony.
    Dawniej kirkewrozka

Oczy ma, jeśli trzeba, raz modre, raz szare,
    czarne, wesołe, bez powodu pełne łez.
    Śpi z nim jak pierwsza z brzegu, jedyna na świecie.
    Urodzi mu czworo dzieci, żadnych dzieci, jedno.
    Naiwna, ale najlepiej doradzi.
    Słaba, ale udźwignie.
    Nie ma głowy na karku, to będzie ją miała.
    Czyta Jaspersa i pisma kobiece.

W. Szymborska, Portret kobiecy

Miasto
    Trójmiasto
    Siła Reputacji
    15

Domyślny

Cytat ze strony: "Nude Belly Dance is Fun!"
    Ostatnio edytowane przez Nailah ; 27-09-2010 o 19:49
    WHAT YOU GIVE IS WHAT YOU GET.

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    10

Domyślny

Cieszymy się, że tej pani sprawia to radość, szkoda tylko, że niszczy nasz włożony wysiłek w ratowanie dobrego imienia tańca brzucha :P

To anegdotka z ostatniej imprezy.
    11 września na Bemowie była impreza "Get Jiggy", na której miałam przyjemność wystąpić. Tak się składa, że po mnie występowały dziewczyny z sambą brazylijską.
    W efekcie kilka dni później dowiedziałam się, że znajomy, którego poznałam na wyjeździe w wakacje przez zupełny przypadek trafił na imprezę ( swoją drogą kolega kompletnie nie taneczny - odróżnia taniec towarzyski od solowego ). Więc gdy tylko usłyszałam, że był i widział to go przydusiłam, żeby mi opowiedział co myśli itd.
    I oto co usłyszałam:

On: W sumie to wiesz, ja tańca brzucha nie lubię, ale miło się zaskoczyłem, bo nie bylaś mocno roznegliżowana. Fajnie, że miałaś spódnicę, bo te dziewczyny po tobie... Wiesz w samych pasach i stanikach... I pióra na głowie miały...
    Ja: To była samba brazylijska....
    On: Nie, wiem... dla mnie wyglądało tak samo...

Po tym ręce mi opadły i na szczęście z pomocą przybyła koleżanka i wyjaśniła znajomemu różnicę...
    Pocieszyłam się, że nie tylko my musimy bronić naszej pasji, ale i wiele innych tancerek... Ale to strasznie smutne... Tak czy inaczej :P
    Narjis - dawniej Asiya

Miasto
    MMz
    Siła Reputacji
    0

Domyślny

Ja się nigdy nie przejmuje, gdy mi ktokolwiek mówi coś o tańcu erotycznym, w końcu taniec brzucha ma w sobie jakąś dozę erotyzmu, jakby na to tak racjonalnie spojrzeć. Ja co prawda patrzę na to przez pryzmat sztuki, ale jak ktoś jest nie w temacie, to może pomyśleć inaczej. Jestem raczej wyrozumiała dla takich ludzi.
    "Musisz każdego ranka wstawać zdeterminowana, żeby móc kłaść się spać z poczuciem satysfakcji"

Siła Reputacji
    10

Domyślny

Jestem osobą, która walczy z określeniem taniec brzucha=taniec erotyczny. Wbijam to do głowy wszystkim znajomym, przekonuje, wysyłam filmiki, ale co z tego kiedy osoby z naszego środowiska robią coś zupełnie odwrotnego. Oczywiście nie da się wszystkich przekonać, że to szkodzi, że większość tancerek orientalnych nie chce być tak postrzegana.
    Wczoraj dostałam od znajomego link do programu imprezy, na której "prezentowane będą najnowsze trendy w erotyce", a tam między Drag Queen, Fetish Show (?!) i występem Bad Boys jest pokaz tańca brzucha. Z resztą zobaczcie same:
    http://pl.erotrends.eu/program
    Jak zobaczyłam, to oniemiałam i ręce mi opadły.
    "Dobrze, że spotkałem tylu ich
    Wyjątkowych, zwykłych - tak jak ja
    I opowiedzieli mi
    Że bez marzeń, pragnień tych
    Życie wtedy traci sens."

Miasto
    zielona kraina.
    Siła Reputacji
    0

Domyślny

No właśnie, jak to jest w Polsce? Bo mam wrażenie, że "taniec brzucha" kojarzy się erotycznie, dlatego często mówię zamiast tego, że jestem "tancerką orientalną", ale wtedy często ludzie z kolei nie wiedzą, o co chodzi. Przez to erotyczne nacechowanie, nie wychylam się za bardzo z tym, że jestem tancerką.
    Wystarczy spojrzeć, jak to wygląda w krajach macierzystych belly dance'u - np. w Algerii nie wolno (mój przyjaciel, który jest Algierczykiem, mówił mi, że to nie jest tak, że nie można - dziewczyny mogą trenować i występować przed innymi dziewczynami, przed mężem też, ale nie wolno im robić tego publicznie i przed innymi mężczyznami), a w Turcji, chociaż jest to popularna forma zabawiania gości weselnych, to jednak kiedy ostatnio żartowałam z moim tureckim przyjacielem, że mogę pracować jako uliczna tancerka brzucha, powiedział, że nie mogę tego robić na ulicy, na co oburzyłam się, że to przecież forma sztuki, a nie bycie panią do towarzystwa. Odparł: "Tak, ja to wiem i zgadzam się z tobą, ale inni ludzie mogą tak pomyśleć".
    No więc chyba przez skąpy strój tancerki orientalnej takie skojarzenia się nasuwają.
    vouz m'adorez, ne dites, pas le contraire...

Miasto
    Kijów
    Siła Reputacji
    18

Domyślny

A mi to już w sumie wszystko jedno. W sensie, po co gadać z laikami o czymś o czym nie mają pojęcia? Nuuudni są już ludzie z tymi komentarzami pt. a czy chłopak ci pozwala albo czy zrobisz dla mnie prywatny pokaz. Generalnie, ziew

Może też rosnąca popularność burleski (w wydaniu mniej i bardziej odważnym), pole dance, sexy dance i innych zepchnęła tb trochę na margines społecznej świadomości? Takie mam wrażenie.
    Ostatnio edytowane przez Szahiya ; 13-06-2013 o 09:44
    Przed ślubem Ona myśli, że On się zmieni.
    On ma nadzieję, że Ona nigdy się nie zmieni.
    Po ślubie On się nie zmienia, za to Ona tak.

Strona 18 z 18 PierwszyPierwszy ... 815161718

Reguły pisania

• Publikować nowe tematy: nie możesz
  • Pisać wiadomości: nie możesz
  • Dodawać załączniki: nie możesz
  • Edytować swoje wiadomości: nie możesz
  •