Strona 1 z 12 123411 ... OstatniaOstatnia
Wyniki 1 do 20 z 239

Temat: Pierwsze zetknicie z bellydance - dlaczego zacza taczy?

Doczy
    28-08-2007
    Miasto
    GDASK
    Wiadomoci
    682
    Sia Reputacji
    13

Domylny Pierwsze zetknicie z bellydance - dlaczego zacza taczy?

Witam w nowym watku

Jestem ciekawa skad pomysl na taniec bellydance?Gdzie zetknelyscie/liscie sie z tym tancem po raz pierwszy? jak to sie wszystko zaczelo?czy dojrzewalo przez dlugi czas czy to byl moment decyzja i juz?

swoja przygode z bd opowiem troche pozniej, pozdrawiam

Doczy
    11-09-2007
    Wiadomoci
    220
    Sia Reputacji
    13

Domylny

Dwa miesice temu byam w Egipcie. Miaam tam mieszane odczucia. Pierwszy wystp jaki widziaam w yciu by w hotelu. Wyszy na scen trzy dziewczyny w podartych kostiumach, zaczy taczy jak za kar. Niby taczyy ukad ale kada robia co innego. Dziwiam si dlaczego tak niektre dziewczyny podniecaj si tym tacem. Prawdopodobnie nigdy ju bym sie nie zainteresowaa tym tacem gdyby nie dwie polki ktre poznaam w hotelu. Po paru dniach udao im sie wycign mnie do miasta gdzie bya ustawiona scena. Tam zobaczyam pikna tancerk ktra mnie zauroczya. Jej taniec to byo zupenie cos innego. Dziewczyny ktre poznaam juz troch taczyy. Pokazay mi pierwsze ruchy na dyskotece.
    Teraz zapisaam sie na zajecia i ju chodz od paru tygodni

Doczy
    28-08-2007
    Miasto
    Gdynia/Mieroszyno
    Wiadomoci
    756
    Sia Reputacji
    13

Cytat Pierwotnie wysane przez Beta Zobacz wiadomo
    Dwa miesice temu byam w Egipcie. Miaam tam mieszane odczucia. Pierwszy wystp jaki widziaam w yciu by w hotelu. Wyszy na scen trzy dziewczyny w podartych kostiumach, zaczy taczy jak za kar. Niby taczyy ukad ale kada robia co innego. Dziwiam si dlaczego tak niektre dziewczyny podniecaj si tym tacem. Prawdopodobnie nigdy ju bym sie nie zainteresowaa tym tacem gdyby nie dwie polki ktre poznaam w hotelu. Po paru dniach udao im sie wycign mnie do miasta gdzie bya ustawiona scena. Tam zobaczyam pikna tancerk ktra mnie zauroczya. Jej taniec to byo zupenie cos innego. Dziewczyny ktre poznaam juz troch taczyy. Pokazay mi pierwsze ruchy na dyskotece.
    Teraz zapisaam sie na zajecia i ju chodz od paru tygodni
    Jak ja bym chciaa opowiedzie tak wanie histori. Ehh ... U mnie teledyski, naladowanie w azience jakich ruchw przed lustrem. Potem dowiedziaam si, e moja matka chrzestna si zapisaa na kurs BD. Pniej nadesza Jillina w Zone Club. Aha... byo co o tacu brzucha w Salonie Piknoci w TVN STYLE. Mimo paru miesicy od zaczarowania si tacem orientalnym, nadal nie mog si zapisa na kurs. :o
    Uwolni drenie!!!

Doczy
    18-09-2007
    Miasto
    Szczytno
    Wiadomoci
    3
    Sia Reputacji
    0

Domylny

To by raczej moment , decyzja..
    pierwszy raz gdy kupiam gazete z pyta do nauki taca brzucha
    obejaam i odrazu mi sie spodobao i wiedziaam ze to jest to co mnie interesuje a pozatym jakos tak mi awo przyszo taczenie taca brzucha
    potem poszam na warsztaty taca brzucha i tak to sie jakos zaczeo ;D

Doczy
    28-08-2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiadomoci
    1 125
    Sia Reputacji
    17

Domylny

Tacz TB od ponad 2 lat.

Mnie do pjcia na zajcia bellydance zachcia koleanka - w ramach prbowania rnych zaj w ofercie klubu Fitness dla kobiet . Szam bez adnych oczekiwa, marze, czy te uprzedze. Nigdy nie widziaam taca brzucha – nie miaam adnych skojarze ani nie znaam adnych stereotypw na ten temat. Nawet nie znaam Shakiry

No i TB okaza si lepszy ni wszystko – lepszy nawet ni Latino Jazz, a mg nawet konkurowa z Sals w parach.

Kiedy przyszam na pierwsze zajcia to poczuam si jakbym od zawsze taczya ten taniec. Zajcia TB - To byo moje miejsce. Kady ruch wydawa si znajomy, tyle e trzeba byo te ruchy powiczy by stay si bardziej widoczne i ekspresywne.
    Ostatecznie na dobre „wpadam w uzalenienie TB” po pokazowym tacu drum solo w wykonaniu Amani podczas zaj – w drugim, trzecim miesicu nauki

Te pierwsze miesice odkrywania moliwoci swojego ciaa i ekspresji wspominam najlepiej – to bya czysta euforia.

Dzikuje Ci Beatko, e zaprowadzia mnie na zajcia TB
    Ju od roku zakochana w baroku

Ech - Chciaoby sie podzieli wiedz z belly dance, uczy, inspirowa, tworzy....
    Sowillo / Safi

Doczy
    28-08-2007
    Miasto
    GDASK
    Wiadomoci
    682
    Sia Reputacji
    13

Domylny

piersze zetkniecie z tancem brzucha bylo w sali gimnastycznej na 'uniwerku' we Francji...poszlysmy z kolezanka z ciekawosci na lekcje tanca brzucha tylko niestety popatrzec...;D tam tanczyly zarowno kobiety dziewczyny jak i dziewczynki lecz troche inaczej niz w szkolach u nas... nie wazne... bylam zauroczona...

minely dwa lata...jarmark dominikanski w gdansku-tam upatrzylam sobie piekna turkusowa chuste z pieniazkami...byla droga ale piekna...nie myslalalm o bd nie wiedzialam ze ten taniec tak sie nazywa...

minal jeszcze rok...jarmark dominikanski w gdansku- tym razem kupilam piekna ale czerwona chuste... po co ? tak zeby miec z samej checi posiadania cena byla wysoka wiec stwierdzilam ze skoro kupilam to cos musze z nia zrobic, w jakis sposob wykorzystac ....przy stoisku z chustami sprzedawca sie spytal czy tancze ??? i tu zarowka mi sie zaswiecila i juz wiedzialam ze to jest to i wiedzialam jzu czego mam szukac i co mam robic tancze rok i mam nadzieje ze nigdy z tym nie skoncze...

Doczy
    14-09-2007
    Wiadomoci
    2
    Sia Reputacji
    0

Domylny

Najpierw zakochaam si w tangu argentyskim zaczy budzi si moje emocje a zmysy zaostrzyy si , powoli budzia si we mnie kobieta, poczuam si pewniej i atrakcyjniej, ale kiedy miewaam problemy z partnerami zaczam myle eby odnale taki taniec w ktrym czuabym si wolna i radosna i wtedy zobaczyam w hiszpaskiej telewizji pokaz TB i ju wiedziaam e to jest wanie to czego szukaam. Tamte tancerki wyglday i ruszay si zjawiskowo nie wstydziy si swojej kobiecoci i seksualnoci ktr w naszej kulturze si spycha na plan dalszy. Zaczam uczy si niedawno i jeszcze odkrywam uroki TB i jestem pewna,e jeszcze dugo bd taczy.

Doczy
    28-08-2007
    Miasto
    Krakw i Warszawa
    Wiadomoci
    373
    Sia Reputacji
    13

Domylny

Tak si jako zoyo e kilka moich bliskich znajomych dziewczyn zapisao si na taniec brzucha. I tak miaam w planach zacz chodzi na jakie zajcia z taca, by mio spdzajc czas pracowa nad kondycj. A e one zachwalay sobie bardzo zajcia TB, to w marcu tego roku bodaje i ja zapisaam si na swoje pierwsze zajcia.

Zupenie nie planowaam e to si tak skoczy Nie wiedziaam nawet do koca o co w tym tacu chodzi, o tym e Shakira tak taczy nie miaam pojcia, a w necie akurat trafiam na jakie nieciekawe filmiki... Szam wic na zajcia z ciekawoci, ale bez jakich wikszych oczekiwa. Ale gdy tylko zaczam uczy si pierwszych ruchw, usyszaam orientaln muzyk, zrozumiaam o co chodzi z t magi taca brzucha.

Na dzie dzisiejszy chodziam do 3 szk, byam u kilku instruktorek i jak bya okazja to na warsztatach. Niedugo bd koczy kurs drugiego stopnia i ju planuj trzeci. TB zera wszystkie moje pienidze i mnstwo czasu a ja mam nadziej e tak bdzie jeszcze bardzo dugo

Doczy
    05-09-2007
    Miasto
    Trjmiasto / Szczecin
    Wiadomoci
    4 771
    Sia Reputacji
    17

Domylny

Ja narodziam sie dla wiata orientu przez szczesliwy przypadek Wczesniej uczestniczyam w roznych zajeciach "muzyczno-wokalno-tanecznych" wiec, ze tak powiem, od zawsze mnie cos cigneo jakas niewyjasniona moc. Tym razem miaam zacz chodzi na salse Zanim jednak zapisaam sie na te zajecia postanowiam sprawdzic pozosta oferte szkoy. Tam moj uwag przykua salsa oriental (poczenie salsy i taca brzucha) Opis (i zdjecie haha) wyday mi sie na tyle ciekawe, e postanowiam poszuka info co to w ogole jest ten taniec brzucha To byy nieprzespane noce przy komputerze. Tyle sie dowiedziaam, zobaczyam...tyle mitw zostao obalonych...Postanowiam zapisa sie na 1 miesic, zeby sprobowac, a pozniej isc tak jak chciaam na salse. W szkole, w ktorej chcialam sprbowa Tb nie bylo miejsc. Nieszczesliwie trafiam na TB najpierw do innej "szkoly tanca", gdzie zajecia bardzo mi sie nie spodobay (Ale przemilcze ten temat) Bylam tam tylko raz. Pozniej trafiam do drugiej szkoy, gdzie zostalam na dluzej...Tak oto z miesica zrobiy sie dwa...Pniej zaczeam chodzic na TB do dwch szk taca jednoczesnie...Minely 4 miesiace...doszo do tego, ze na zajecia chodziam 3 razy w tygodniu i tak to sie potoczyo dalej...Oszalaam po prostu Taniec brzucha okaza sie czym, czego poszukiwaam przez cae ycie Okaza sie wanie t modlitw, ktrej moje ciao potrzebowao by mc y szczliwie i w zgodzie z sob.

Keira:
    TB zera wszystkie moje pienidze i mnstwo czasu a ja mam nadziej e tak bdzie jeszcze bardzo dugo
    Ja rwnie mam nadzieje, ze TB ju nigdy nie opuci mojej "wityni"
    Ostatnio edytowane przez Farida ; 22-12-2008 o 18:09 Powd: literowki
    Farida

"Aby osign sukces, musisz ciko pracowa, nigdy nie rezygnowa, lecz przede wszystkim pielgnowa sw wspania obsesj." Walt Disney

"Jeli spojrzysz na 20 uczennic na zajciach, zauwaysz, e s midzy nimi rnice, kada taczy inaczej. To dlatego, e kada jest inna. A taniec jest jak imi, okrela ci. Nie prbuj by kim innym, nie staraj si taczy jak kto inny
    "
    Ehab Atia

"Nie mam pienidzy, ale przynajmniej mam pasj"

Doczy
    28-08-2007
    Miasto
    Bielsko-Biaa
    Wiadomoci
    335
    Sia Reputacji
    13

Domylny

to brzmi jak spotkanie AA
    wic 2 lata temu na spotkaniach kabaretowych organizowanych w moim miecie wystpia moja obecna instruktorka. jej taniec oczarowa mnie do tego stopnia, e stwierdziam: jak nie sprbuj, to si potn a e chciaam jeszcze troch poyc, to uczestnicz w zajciach BD o 2lat i jestem z tego powodu bardzo, bardzo szczliwa
    ORIENTALNY KARNAWA - 17-18.01.2015, Bielsko-Biaa: JULIA FARIDE TORGONSKA (Ukraina), VARDA I TAHIRA - 12 h warsztatw i show-niespodzianka
    SEZON TANECZNY 2014/2015 Info: www.tahira.pl/zajecia

Doczy
    08-09-2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiadomoci
    611
    Sia Reputacji
    13

Domylny

Ja chodziam do klubu fitnes na wszystkie moliwe aerobiki od kilku lat. Miaam na tym punkcie fioa, nawet randki podporzdkowywaam swoim zajciom Po pewnym czasie zaczeo mi w tym czego brakowa, znudzio mi si powtarzanie w kko tych samych krokw na stepie. W klubie wprowadzono nowe zajecia z taca brzucha. Mijaymy sie z dziewczynami w szatni i wybaczcie mi to co powiem ale na pocztku podmiewaymy sie z tych zaj.
    Kilkakrotnie troch duej sie przebieraam i wychodzc widziaam jak dziewczyny tacz i pierwsz rzecza na ktr zwrciam uwag byy stroje . Troch im tego zazdrociam bo my zawsze wiczyymy w leginsach, topikach itp.
    Do koca jednak przekona mnie wystp dziewczyn podczas dni otwartych klubu kiedy zobaczyam je w penych strojach! Wtedy ju nie wytrzymaam i poszam na zajcia i tak zostao.

Doczy
    04-09-2007
    Miasto
    Wawa
    Wiadomoci
    467
    Sia Reputacji
    13

Domylny

Moja historia jest najprostsza, poszam na zajcia pod wpywem opowieci koleanki. Chciaam zobaczy to, o czym mi w kko opowiadaa od kilku tygodni. I tak narodziam si dla wiata orientu
    -Gdy kobieta taczy, tworzy sztuk, a zarazem staje si bardziej zmysowa. (Ehab Atia)

Doczy
    16-09-2007
    Miasto
    Katowice
    Wiadomoci
    39
    Sia Reputacji
    13

Domylny

Piknie opisujecie swoje belly-historie .
    No c, ja chyba napisze prosto, bo wena gdzie si zapodziaa .
    Zainteresowaam si BD jakie 1,5 roku temu za spraw znajomej, ktra taczya ju wczeniej. Na pierwsze zajcia i dodatkowe warsztaty zapisaam si rok temu i tak si to cignie . Po drodze zahaczyam o tribal, ale jednak zdecydowaam si i w kierunku bardziej tradycyjnego raqs sharki. I nie mam zamiaru nigdy z tym koczy .

Doczy
    28-08-2007
    Wiadomoci
    14
    Sia Reputacji
    0

Domylny

Siedzc caymi dniami przy komputerze w pracy szukaam zaj, ktre wypeni potrzebe a) ruchu b) kontaktu z tacem, bo przed rozpoczciem pracy zawsze gdzie co robiam, albo taniec ludowy albo nowoczesny albo "klubowy". Najpierw naiwnie myslalam, ze namwie meza na tango. Poszlismy pare razy przed slubem i grzecznie odmowil. Potem pomyslalam o flamenco - ale okazalo sie, ze jestem troche zbyt radosna i do skupienia i delikatnej mrocznosci tego tanca jeszcze "nie dorosam". Wreszcie trafiam na zajecia TB. Reszta bya ju prosta i oczywista. Od tamtego czasu miny blisko trzy lata, a ja cigle jak na skrzydach lec na zajcia
    Dryjcie przede mn...

Doczy
    04-09-2007
    Wiadomoci
    80
    Sia Reputacji
    13

Domylny

Witajcie :-)

pozwlcie, ze docz swoje "wyznanie" i ostrzegam od razu - jest rzewne i zalatuje telenowel brazylijsk ale co - takie te czasem jest ycie :-)

moj pierwszy kontakt z muzyka arabsk by - w moim wczesnym mniemaniu - pierwszym i ostatnim.i klub i muzyka i ludzie wydawali mi si dziwni - zdecydowanie byo to co nowego dla mnie, czego chyba nie umiaam "ugry".

"pech" chcia, e szukanie rozrywki zakoczyo si zgubieniem serca ;-) ON mia bardzo duo wsplnego z muzyk arabsk i bardzo hojnie mnie ni obdarowywa. niestety musia wyjecha (a jake, na zawsze ;-) ) a ja zostaam sama. po Nim zostaa mi muzyka. Kojarzya mi si z Nim, tote cigle jej suchaam. az pewnego razu zauwayam, ze zaczynam sie jako dziwnie koysa, porusza do tej Jego muzyki - chyba te dwieki, rzewne i smutne zaczy mi w sercu gra.

zaczam si "obserwowa" i stwierdziam, e czuj si w tym wspaniale. ale cigle skupiaam sie na suchaniu muzyki, coraz bardziej chciaam j poznawa, wgebia si, rozumie, nawet przewidywa. jak muzyka zaja Jego miejsce w moim sercu i staa si Numero Uno przyszed czas na zajcie si tacem. Poniewa by to czas Shakirowego "Hips dont lie" w tym to teledysku po raz pierwszy zobaczyam semk i ... hahaha stwierdziam, ze jest to fotomonta ale par miesicy pniej musiaam to dementowa :-))) par miesicy pniej znaam ju bowiem i semke i Amani . a to jak si poznaymy z Amani to tez swoj droga kolejna super historia

wasnie obchodz swoj pierwsz rocznic z TB i na pewno nie planuje rozwodu
    I'm a survivor,I'm gonna make it

Doczy
    28-08-2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiadomoci
    1 125
    Sia Reputacji
    17

Domylny

Cytat Pierwotnie wysane przez Martina27 Zobacz wiadomo
    "Hips dont lie" w tym to teledysku po raz pierwszy zobaczyam semk i ... hahaha stwierdziam, ze jest to fotomonta ale par miesicy pniej musiaam to dementowa :-))) par miesicy pniej znaam ju bowiem i semke i Amani
    8 semki pionowe na caych stopach to twj numer popisowy

Cytat Pierwotnie wysane przez Martina27 Zobacz wiadomo
    wasnie obchodz swoj pierwsz rocznic z TB i na pewno nie planuje rozwodu
    Gratuluj pierwszego roczku z TBtort 1.gif
    kto by pomyla e to tylko roczek patrzc na twj dojrzay taniec
    Ju od roku zakochana w baroku

Ech - Chciaoby sie podzieli wiedz z belly dance, uczy, inspirowa, tworzy....
    Sowillo / Safi

Doczy
    04-09-2007
    Wiadomoci
    80
    Sia Reputacji
    13

Domylny

Cytat Pierwotnie wysane przez Safiro Zobacz wiadomo
    8 semki pionowe na caych stopach to twj numer popisowy
    dziekuj Safi

a wiesz, ile ja si mczyam z tymi semkami na penych stopach? i to nie by problem, eby je wykona, bo jakos od pocztku tak mi si dzieje, ale ja si baam Amani zapyta o to, a waciwie zaczam si jej kiedy tumaczy, e nie umiem podnie stopy hahahaha mylaam e na penych to niedobrze - gpia
    I'm a survivor,I'm gonna make it

Doczy
    18-09-2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiadomoci
    239
    Sia Reputacji
    13

Domylny

W moim przypadka zadecydowal troche przypadek. Zapisalam sie do szkoly tanca na taniec hinduski - niestety, okazal sie dla mnie za trudny Pomijajac trudne ruchy dloni, uklad, ktorego sie uczylysmy w ogromnej czesci odbywa sie na podlodze, w wygieciu w jedna strone. Moj kregoslup pekal z bolu. Meczylam sie tak pol roku... Wtedy zagadnieta na korytarzu instruktorka belly dancing zachecila mnie do swoich zajec.

No i to byl strzal w dziesiatke! Mimo, ze bylam drewniana, bylo ciezko, moje cialo opieralo sie i za nic nie chcialo (nadal nie chce!) wygladac wdziecznie i ponetnie to jednak zapalilam sie do tanca. Ucze sie na zajeciach, chodze na warsztaty, bylam na wakacjach z belly, chodze na orientalne potancowki, szyje stroje, probuje sie malowac i... nie trace nadziei, ze sie naucze

Doczy
    05-09-2007
    Miasto
    Trjmiasto / Szczecin
    Wiadomoci
    4 771
    Sia Reputacji
    17

Domylny

AAA w sumie to przypomniao mi sie, ze widziaam wystep belly na zywo W szkole tanca, do ktorej chodziam na towarzyski by pokaz tanca brzucha :> I podobno nawet byy zapisy na zajecia Ale nam z kolezanka sie to jakos nie spodobao, ona tanczya jakos tak od niechcenia pamietam Pamietam jak sie nabijalysmy z t kol., ze sie zapiszemy na taniec brzucha Oj gupie gupie Ale to byo kilka lat temu Do wszystkiego trzeba dojrzec
    Ostatnio edytowane przez Farida ; 28-09-2007 o 10:25 Powd: +
    Farida

"Aby osign sukces, musisz ciko pracowa, nigdy nie rezygnowa, lecz przede wszystkim pielgnowa sw wspania obsesj." Walt Disney

"Jeli spojrzysz na 20 uczennic na zajciach, zauwaysz, e s midzy nimi rnice, kada taczy inaczej. To dlatego, e kada jest inna. A taniec jest jak imi, okrela ci. Nie prbuj by kim innym, nie staraj si taczy jak kto inny
    "
    Ehab Atia

"Nie mam pienidzy, ale przynajmniej mam pasj"

Doczy
    11-10-2007
    Miasto
    Katowice:)
    Wiadomoci
    6
    Sia Reputacji
    0

Domylny

hmm a moja historia to zbieg przypadkw (?). Pierwszy raz usyszaam nazw "Taniec Brzucha" bdc chyba w przedszkolu i nawet nie wiedziaam co to, ale juz mi si podobao :P Wrcio si w gimnazjum, ale wtedy mylaam, e w Polsce nikt tego nie taczy <hahaha>. W liceum stwierdziam, e trzeba si w kocu zabra za taniec, wic zapisaam sie do jednej ze szk na disco dance...muzyka mnie wykoczya i po miesicu to rzuciam, jednak dziki temu trafiam do mojej obecnej szkoy..Po przejrzeniu oferty nie mogam si zdecydowa midzy TB I irlandzkim, ale skaniaam si bardziej ku irlandzkiemu.."Pech" chcia, e ostatnia grupa z irlandzkiego ruszua 2 miesice wczesniej, a poczatkujca z TB miaa ruszy w nastepnym tygodniu..No i tak jako wyszo ( na cae szczcie ) Obecnie tacze i TB i irlandzki wic radoci nie ma koca...
    Ostatnio edytowane przez indianka ; 11-10-2007 o 23:42

Strona 1 z 12 123411 ... OstatniaOstatnia

Reguy pisania

• Publikowa nowe tematy: nie moesz
  • Pisa wiadomoci: nie moesz
  • Dodawa zaczniki: nie moesz
  • Edytowa swoje wiadomoci: nie moesz
  •