Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia
Wyniki 1 do 20 z 34

Temat: Strj do taca…

Doczy
    28-08-2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiadomoci
    4 081
    Sia Reputacji
    20

Domylny Strj do taca…

Strj do taca…

Autor: Shimma

Do jego stworzenia musimy przyoy szczeglne starania, bowiem strj to wizytwka tancerki. Podstawowymi elementami stroju jest spdnica lub haremki, stanik i pas, ktre przy mniejszych lub wikszych zdolnociach krawieckich bdziemy w stanie zrobi same, co sprawi nam duo wikszo przyjemno ni przy ich kupnie A wic do rzeczy:

SPDNICA:
    Najlepszym materiaem jest lekki i zwiewny szyfon, ale rwnie dobrze sprawdzi si jedwab.
    Duo ciekawych wskazwek moemy znale pod tym adresem: http://homepage.ntlworld.com/crispin.roche/sewing.html
    Jeli zdecydujemy si na uszycie stroju z materiau grubszego od szyfonu lub jedwabiu moemy naszy na spdnic monetki, cekiny, koraliki, poprzykleja brokat lub cokolwiek innego, co akurat przyjdzie nam do gowy.
    Ksztat spdnicy wybieramy w zalenoci od upodobania. Moe to by np. spdnica z koa, z pkola, z klinw lub tzw. rybi ogon.
    Do wykoczenia spdnicy mona wszy yk- wtedy bdzie si lepiej prezentowaa w tacu.
    W pasie moemy wszy gumk lub dwa zamki po bokach. Jeli do uszytej spdnicy zamierzamy zakada pas moemy wszy gumk, jeli za zamierzamy nosi na biodrach chust z monetkami naley wszy dwa zamki. Bdziemy si wtedy prezentowa bardziej profesjonalnie, a przecie na tym nam zaley.

HAREMKI
    Materia moe by przerniasty zaleny od naszych indywidualnych upodoba. Od zwiewnych szyfonw, oret do satyny.
    Podany link jest bardzo przydatny w uszyciu naszych wymarzonych szarawarw: http://www.zilltech.com/FAQCostumeHP.html

STANIK
    Do wykonania tej czci stroju potrzebny bdzie gadki stanik bez koronek.
    Wane eby ramiczka stanika byy zszyte i zakadane na szyj. Uniknie to uczucie zsuwajcych si ramiczek podczas taca, ktre s zmor tancerek.
    Moemy obszy go monetkami, cekinami, koralikami. poprzykleja brokat a jeli le czujemy si na scenie w samym staniku moemy naszy na rodku miseczek frdzelki, ktre bd si przepiknie prezentoway przy shimmy biustem.

PAS
    eby zrobi pas potrzebna jest gruba fizelina, z ktrej wycinamy wzr odpowiedni do naszej sylwetki:

Rysunek A to wzr pasa dla osoby o szczupej figurze. Ksztat wzoru B jest przeznaczony dla osb puszystych- wyszczupla on, bowiem sylwetk.
    Wracajc do fizeliny: obszywamy j materiaem np. welurem i naszywamy na niego cekiny. Monetki, frdzelki i rnego ksztatu i rodzaju koraliki.
    Niektre profesjonalne pasy maj frdzelki z malutkich, byszczcych koralikw i s zakoczone wikszym koralikiem.

Ostatni kwesti dotyczc stroju jest jego kolor. Dobieramy go indywidualnie, w zalenoci od koloru wosw, oczy karnacji i wasnych upodoba. Poszczeglne elementy stroju nie musz by w tym samym kolorze. Mog by kontrastujce, wane eby do siebie pasoway.
    Miego dziergania.

Autor: Shimma

Ostatnio edytowane przez Admin ; 22-09-2009 o 20:14

Doczy
    31-10-2008
    Miasto
    Wrocaw
    Wiadomoci
    1 669
    Sia Reputacji
    8

Domylny

Krtko, zwile i na temat - bardzo przydatne

"Nie ma nic bardziej aosnego od niespenionych marze"

/mikoaj gogol/

Doczy
    06-01-2008
    Miasto
    lsk
    Wiadomoci
    733
    Sia Reputacji
    7

Domylny

Cytat Pierwotnie wysane przez Erinn Zobacz wiadomo
    Krtko, zwile i na temat - bardzo przydatne
    Zgadzam si.Mam jednak 2 uwagi:

1- pierwszy link jest nieaktualny. Moe warto byo by go zastpi
    podobnym.
    2- "eby zrobi pas potrzebna jest gruba fizelina"..., z ktrej wycinamy wzr odpowiedni do naszej sylwetki:
    Chyba miaa na myli flizelin . Ot, literwka si wkrada.

"My kobiety jestemy anioami, a jak si nam podetnie skrzyda..., dalej lecimy na miotle "
    Serce ma swoje racje, ktrych rozum nie zna
    (Pascal)

i ATS

Doczy
    31-10-2008
    Miasto
    Wrocaw
    Wiadomoci
    1 669
    Sia Reputacji
    8

Domylny

niektrzy mwi nawet "fiazelina" , wic ja myl, e to w sumie zaley od...tego jak kto gdzie kiedy wyczyta? :P Podejrzewam, e w sklepie z materiaami i tak bd wiedzieli o co chodzi

/mikoaj gogol/

Doczy
    06-01-2008
    Miasto
    lsk
    Wiadomoci
    733
    Sia Reputacji
    7

Domylny

Fakt, rni ludzie rnie mwi ,tylko po co utrwala niepoprawne nazewnictwo? W "Burdzie" np.pisz flizelina.

Oj, a z wiedz w sklepie z materiaami te bywa rnie ....zdarza si e nie wiedz czym handluj. A moe to tylko ja miewam takie "szczcie"?

"My kobiety jestemy anioami, a jak si nam podetnie skrzyda..., dalej lecimy na miotle "
    (Pascal)

i ATS

Doczy
    04-05-2008
    Miasto
    Wrocaw
    Wiadomoci
    1 822
    Sia Reputacji
    8

Domylny

Burd tumaczy czowiek, ktry owszem jzyk zna, ale fachowcem nie jest. Moja nauczycielka znalaza tam kilka bdw.
    Mioci trzeba szuka wszdzie, nawet za cen dugich godzin, dni,i tygodni smutku i rozczarowa.

— Paulo Coelho Na brzegu rzeki Piedry usiadam i pakaam

http://ciemna-strona-ksiezyca.blogspot.com/

Doczy
    04-11-2007
    Miasto
    Krakw
    Wiadomoci
    8 883
    Sia Reputacji
    18

Domylny

Cytat Pierwotnie wysane przez asha Zobacz wiadomo
    Chyba miaa na myli flizelin . Ot, literwka si wkrada.
    Cytat Pierwotnie wysane przez Erinn Zobacz wiadomo
    niektrzy mwi nawet "fiazelina" , wic ja myl, e to w sumie zaley od...tego jak kto gdzie kiedy wyczyta? :P
    Cytat Pierwotnie wysane przez asha Zobacz wiadomo
    Fakt, rni ludzie rnie mwi ,tylko po co utrwala niepoprawne nazewnictwo? W "Burdzie" np.pisz flizelina.
    Nie masz racji, asho To nie jest niepoprawna forma, ale jak najbardziej dopuszczalna. Zajrzyj tutaj. Obecnie w sowniku PWNu (ktry uwaam za wiarygodne rdo, w przeciwiestwie na przykad do Wikipedii czy do kurnikowego pseudo-SJP, "Burda" take nie stanowi wiarygodnego rda ) nawet nie ma hasa flizelina, za to jest fizelina.

Oczywicie forma "fiazelina" JEST niepoprawna.
    Mj artyku na temat taca orientalnego - czytaj!

Zaznacz si na mapie tancerek orientalnych!

Trafiajc na jeden z moich ponad 8 tys. postw na tym forum, wicz minie Kegla.
    Kiedy mi za to podzikujesz...

Doczy
    04-05-2008
    Miasto
    Wrocaw
    Wiadomoci
    1 822
    Sia Reputacji
    8

Domylny

Isniej te inne okrelenia: materia sztywnikowi, klejonka, wkad klejowy. Kiedy jak moja nauczycielka bya w sklepie po klejonk ekspedientka powiedziaa, e nie maj czego takiego, ale jest wkad klejowy.
    Mioci trzeba szuka wszdzie, nawet za cen dugich godzin, dni,i tygodni smutku i rozczarowa.

Doczy
    04-11-2007
    Miasto
    Krakw
    Wiadomoci
    8 883
    Sia Reputacji
    18

Domylny

To ju synonimy, Nox, ale dobrze, e piszesz, bo to pomaga si dogada w sklepie

Doczy
    04-05-2008
    Miasto
    Wrocaw
    Wiadomoci
    1 822
    Sia Reputacji
    8

Domylny

Wiesz chtnie pomog. Co prawda szko odzieow skoczyam niedawno, ale co tam pamitam

Doczy
    06-01-2008
    Miasto
    lsk
    Wiadomoci
    733
    Sia Reputacji
    7

Domylny

Dziki Vasanto zajrzaam i myle e daaaawno temu uczono mnie dobrze . Ale dziki za owiecenie
    Nox Burda nie jest dla mnie wyroczni.Czy jeden z tych bdw dotyczy wanie tej nieszczsnej "fizeliny" "flizeliny"?

I jak jest z tymi synonimami: flizelina, klejonka? Bo dla mnie to dwie rne rzeczy ktre maj podobne zastosowanie, ale s zupenie innym tworzywem.
    Pewnie jeste bardziej na bieco ni ja
    Ostatnio edytowane przez asha ; 26-01-2009 o 21:38

(Pascal)

i ATS

Doczy
    04-11-2007
    Miasto
    Krakw
    Wiadomoci
    8 883
    Sia Reputacji
    18

Domylny

Myl, e Nox jest na bieco ewentualnie :P A Burda jest tumaczona z niemieckiego, wtpi, eby tumacze byli po szkole odzieowej, pewnie korzystaj ze sownikw i na intuicj :P

Doczy
    06-01-2008
    Miasto
    lsk
    Wiadomoci
    733
    Sia Reputacji
    7

Domylny

Dziki poprawiam. Wiem e tumaczona. A jeli robi to intuicyjnie (bez fachowej korekty z danej dziedziny), to chyba niezbyt profesjonalne podejcie .

(Pascal)

i ATS

Doczy
    04-11-2007
    Miasto
    Krakw
    Wiadomoci
    8 883
    Sia Reputacji
    18

Domylny

Niezbyt. Ale to nie jest profesjonalna gazeta

Doczy
    31-10-2008
    Miasto
    Wrocaw
    Wiadomoci
    1 669
    Sia Reputacji
    8

Domylny

Hmm...ale tu o stroju, a nie o burdzie :P

/mikoaj gogol/

Doczy
    07-10-2008
    Miasto
    lsk, Katowice
    Wiadomoci
    790
    Sia Reputacji
    7

Domylny

dziewczyny, kiedy jest najlepsza pora na kupienie profesjonalnego stroju scenicznego?
    Pierwszy wystep odpada (chyba), a kolejne?
    Pol roku od pierwszej lekcji?
    Rok?
    Moze wczesniej?
    moze pozniej?

Doczy
    04-11-2007
    Miasto
    Krakw
    Wiadomoci
    8 883
    Sia Reputacji
    18

Domylny

Jak poczujesz, e chcesz, znajdziesz co, co Ci odpowiada i bdziesz miaa w sobie gotowo do poprawienia gotowego (bo zawsze wymagaj gotowe stroje poprawek), to wtedy Nie ma sztywnych regu, jeli chcesz i moesz, to ju na pierwszy wystp sobie spraw.

Doczy
    27-03-2008
    Wiadomoci
    908
    Sia Reputacji
    7

Domylny

W kocu ten pierwszy wystp te musi by w czym
    pjdmy dalej tym dropem

Doczy
    31-10-2008
    Miasto
    Wrocaw
    Wiadomoci
    1 669
    Sia Reputacji
    8

Domylny

Dokadnie, kiedy najdzie Ci ochota i bdziesz tylko moga, to nic nie stoi na przeszkodzie

/mikoaj gogol/

Doczy
    07-03-2009
    Miasto
    Krakw
    Wiadomoci
    146
    Sia Reputacji
    6

Domylny

akurat jestem na etapie szycia spodnicy do tanca i natrafilam na pewien dylemat, ktora zylke kupic - elastyczna czy sztywna? okazuje sie ze lepsza jest sztywna problem tez pojawia sie przy zakupie materialu, m.in. ile metrow? ja kupilam 7m, powinno wystarczyc aczkolwiek dam znac jezeli to bedzie za malo a artykul bardzo pomocny na 5+

Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia

Reguy pisania

• Publikowa nowe tematy: nie moesz
  • Pisa wiadomoci: nie moesz
  • Dodawa zaczniki: nie moesz
  • Edytowa swoje wiadomoci: nie moesz
  •