Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Taniec Brzucha = Taniec Kobiet ???
Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia
Wyniki 1 do 20 z 34

Temat: Taniec Brzucha = Taniec Kobiet ???

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    20

Domyślny Taniec Brzucha = Taniec Kobiet ???

TANIEC BRZUCHA = TANIEC KOBIET ???

Autor: w.dajlido

Z pewnością każdy zgodzi się, że taniec brzucha pełen jest zmysłów, pasji i niezwykłej ekspresji. Taniec ten zyskał ogromną popularność na całym świecie. Jeszcze kilka lat temu nauka tańca brzucha była w Polsce czymś zupełnie nowym, raczej rzadko można było spotkać szkołę oferującą naukę tego tańca. Teraz natomiast taniec brzucha należy do styli cieszących się największym zainteresowaniem.) I nie powinno to nikogo dziwić, gdyż dzięki niemu każda kobieta może odnaleźć swe wewnętrzne, jak i zewnętrzne piękno, delikatność i wrażliwość. Jednak czy na pewno jest to taniec kobiet?

Kiedy dwa lata temu zaczynałam naukę tańca brzucha bardzo miłym zaskoczeniem był dla mnie fakt, jak szybko bariery związane ze wstydem zostają przełamywane podczas zajęć. Fakt ten przypisywałam również temu, że byłyśmy grupą składającą się wyłącznie z kobiet. Nawet nie przyszło mi na myśl, że taniec brzucha mógłby fascynować mężczyzn nie z perspektywy widza, a raczej z perspektywy tancerza. W końcu jest to taniec składający się głównie z ruchów bioder, brzucha oraz biustu.. Cała moja „teoria” legła w gruzach, gdy przez przypadek znalazłam film przedstawiający taniec brzucha w wykonaniu Jamila. Jest to niezwykle charyzmatyczny Australijczyk, który łączy taniec arabski z tańcem egipskim. Ma już ponad 9-letnie doświadczenie i cieszy się wielkim uznaniem wśród najlepszych nauczycieli tańca brzucha. Małą próbkę jego możliwości można znaleźć pod adresem:

Jamil Male Belly dancer
    http://www.youtube.com/watch?v=c29HV9aFCaM

Jak się okazało taniec brzucha cieszy się ogromnym powodzeniem również wśród wielu innych mężczyzn. Oczywiście na razie nie dotyczy to Polaków, ale może z czasem, jeśli tylko zainteresowanie tańcem brzucha będzie wciąż rosło.. Kto wie? J

Chciałabym przedstawić moich faworytów. Ich ruchy są bardziej delikatne i zmysłowe niż u wielu kobiet.. Można pozazdrościć..

Miejsce 3. Ruchy bioder jak marzenie..

arabic Man bellydancer dancing
    http://www.youtube.com/watch?v=HVHO8h1tUx8

Miejsce 2. Tito- niezwykła energia i piękne drżenia..

Tito Egypt's male Oriental/belly Dancer
    http://www.youtube.com/watch?v=6autbeh_tUk

I w końcu miejsce 1. Niesamowity tancerz, wspaniałe izolacje i ogromna świadomość w używaniu mięśni. Choć prawdę mówiąc, gdy oglądałam filmik po raz pierwszy moja mina prezentowała coś między podziwem/zaskoczeniem/niedowierzaniem/lekkim przerażeniem.

Arabic Belly Dance - Video Clips - Dancer Middle Eastern Man
    http://www.youtube.com/watch?v=pLgSfyLAykY

Pozostaje tylko pytanie na ile taniec brzucha w wykonaniu mężczyzn może być seksowny tak, jak to jest w większości przypadków, gdy taniec wykonuje świadoma swego ciała kobieta.. Według mnie, choć taniec brzucha w wykonaniu mężczyzn jest niesamowity, a ruchy tancerzy są niezwykle precyzyjne i dopracowane, to jednak uważam, że tylko kobiety mogą nadać tańcu arabskiemu charakter zmysłowości i uwodzicielstwa. Jeśli jednak ktoś nie ma jeszcze wyrobionego zdania w tej kwestii polecam wspaniałe warsztaty 29 - 30. marca 2008, które poprowadzi EHAB ATIA. Będzie to najlepsza okazja, aby się przekonać!!

Autor: w.dajlido

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

Czyżby autorem tego artykułu był facet?
    Jeżeli tak to już za to powinien dostać nagrodę
    Rzeczywiście tak jak księżyc, Ludzie znają mnie tylko z jednej, Jesiennej strony.
    - Jesienna zaduma; Elżbieta Adamiak

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    17

Domyślny

Moon: coś mi się zdaje, że napisane jest w rodzaju żeńskim. Więc raczej kobieta
    Cytat Pierwotnie wysłane przez admin Zobacz wiadomość
    Kiedy dwa lata temu zaczynałam naukę tańca brzucha bardzo miłym zaskoczeniem był dla mnie fakt, jak szybko bariery związane ze wstydem zostają przełamywane podczas zajęć. Fakt ten przypisywałam również temu, że byłyśmy grupą składającą się wyłącznie z kobiet.

Miasto
    W-wa/Olsztyn
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

Może dla zmyłki... =)
    Dobrze jest grać naszemu Bogu...

Miasto
    Kraków i Warszawa
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

Djemboy, czy to aluzja?
    A relaxed, tuned-in dancer is the most enjoyable to watch.
    A relaxed, tuned-in dancer is the most enjoyable to play for.
    A relaxed, tuned-in dancer is the most enjoyable dancer to be.

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    13

Domyślny

Przecież taniec dotyczy wszystkich ludzi o wszystkich orientacjach. Tak czy nie?
    Poczuj taniec, a poznasz radość...

Siła Reputacji
    12

Domyślny

Obejrzałam numero uno i przyznam, że jestem pod wrażeniem.
    Widać, że chłopak miał do czynienia z baletem i fajnie zgrał swoje ruchy z muzyką.
    Jednakże muszę przyznać, że wyglądał (nie wiem jak to dobrze nazwać) komicznie, groteskowo? Może gdyby miał perukę i gdyby nie pokazywali zbliżeń jego twarzy to byłoby super.
    Nie chcę być źle zrozumiana, tańczyć każdy może, jednakże jest to dla mnie tak typowo kobiecy taniec, że do mężczyzn według mnie po prostu nie pasuje.
    Tak samo jak dla większości osób kobiety podnoszące ciężary wyglądają, powiedzmy, nieapetycznie.
    Nie wiem, może uległam stereotypowi ale takie są moje odczucia w tym temacie.

Obejrzałam wszystkie filmiki powyżej i powiem Wam, że najbardziej podobał mi się Tito chociaż jego umiejętności w porównaniu do pozostałych panów są nie tak wielkie.
    Podoba mi się w nim luz i swoboda z jaką tańczy. Przy czym nie stara się upodobnić do kobiety strojem i ja to cenię. No i jeszcze jest przystojny (po męsku)... :-)

Arabic man jest niesamowity - zupełnie jak kobieta :-) Czasami jak kamera nie obejmowała jego twarzy, to jego giętkie ciało w niczym nie przypominało faceta.
    Jakby ta męska twarz nie pasowała do reszty ciała.

Jamil fajnie rusza tyłeczkiem ;-) , tylko te ręcę :-(

Miasto
    Trójmiasto
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

Numer jeden rzeczywiście z peruką wyglądałby jak kobieta-może to też wina tego stroju?? Jeżeli chodzi taniec w męskim wykonaniu to dla mnie numerem jeden jest Gogua Może i nie tańczy czysto i klasycznie ale dla mnie jest to taniec wojownika i po prostu się zakochałam :P

Miasto
    Trójmiasto / Szczecin
    Siła Reputacji
    16

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Amadzon Zobacz wiadomość
    Numer jeden rzeczywiście z peruką wyglądałby jak kobieta-może to też wina tego stroju?? Jeżeli chodzi taniec w męskim wykonaniu to dla mnie numerem jeden jest Gogua Może i nie tańczy czysto i klasycznie ale dla mnie jest to taniec wojownika i po prostu się zakochałam :P
    Matko, slucham tego od miesiecy Emi, wklej linka jakiegos, swojego mistrza
    Farida

"Aby osiągnąć sukces, musisz ciężko pracować, nigdy nie rezygnować, lecz przede wszystkim pielęgnować swą wspaniałą obsesję." Walt Disney

"Jeśli spojrzysz na 20 uczennic na zajęciach, zauważysz, że są między nimi różnice, każda tańczy inaczej. To dlatego, że każda jest inna. A taniec jest jak imię, określa cię. Nie próbuj być kimś innym, nie staraj się tańczyć jak ktoś inny
    "
    Ehab Atia

"Nie mam pieniędzy, ale przynajmniej mam pasję"

Siła Reputacji
    12

Domyślny

Ja też chcę zobaczyć to cudo...

Siła Reputacji
    12

Domyślny

Cóż, można tych panów traktować jako ciekawostkę, ale niestety, pomimo że niektóre figury wykonywane przez nich są typowo kobiece i w ich wykonaniu, pomimo perfekcji wykonania, wyglądają po prostu śmiesznie. Dlatego chociaż każdy z nich ma fantastyczne umiejętności, to dla mnie numerem jeden pozostanie Tito- przez ten jego luz, to, że nie zachowuje się jak kobieta, nie przypomina jej z wyglądu ani ubioru, oraz przede wszystkim z powodu jego fantastycznego uśmiechu, który widzę na każdym filmiku
    Ostatnio edytowane przez Nadżiba ; 20-06-2008 o 16:17
    "Bir hazine ki: o en kiymetli, o entatli. Ama kimde anahtari: nerede sakli?"

Tarkan "Ozgurluk icimizde"

Miasto
    Wrocław
    Siła Reputacji
    13

Domyślny

Czy to jest ten właśnie ten Gogua, o którego Ci chodziło Amadzon ?

ellada exeis talento roxanne www.gogua.gr

http://www.youtube.com/watch?v=bAM5wNOoIOs

Siła Reputacji
    11

Domyślny

Tito jest niesamowity i tyyyyyyleeeee sie mozna od Niego nauczyc...co od wszystkich Tancerzy z Egiptu.
    Zapewniam Was,ze gdyby Zaza Hassan mial kilka latek mniej,to tez by Wam pokazal,co znaczy autentyczny Taniec Brzucha.

Jestem tradycjonalistka co do tego,ze trzeba miec autentyczne podstawy i od nich dopiero startowac w inny styl.
    Tradycjonalnie wiec obstaje przy oryginalnej wersji tej Sztuki,taka jaka prezentuje na filmiku Tito Az milo popatrzec i dzieki za ta wrzutke!
    Ostatnio edytowane przez Aïda G'Albi ; 29-10-2009 o 09:25
    Taniec Orientalny jest Drogą,nie celem i każdy w nim swoją Ścieżkę radośnie wydeptuje ;

Fajnie jest być tu z Wami!

Spojrzenie na homo sapiens ze współczesnego punktu widzenia: każdy ma trochę racji!

Miasto
    Gdynia, Sopot
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

Nie zrozumcie mnnie xle - bo sama chciałabym umiec niektóre figury wykonywać tak jak wyzej przedstawieni panowie - ale jakos nie podoba mi sie mężczyzna tańczacy w ten sposób.

Siła Reputacji
    11

Domyślny

Mężczyźni mają lepsze warunki mięśniowe żeby tańczyć taniec brzucha, ale jeśli są przy tym ubrani w kolorowe haremki, a tors mają wysmarowany brokatem (a widziałam takie pokazy i tańce), to jest w tym pierwiastek homoseksualizmu. A kobiety, nawet jeśli technicznie słabsze, to w tych pięknych strojach uszytych z takim rozmachem są po prostu pełne gracji, wdzięku i magicznego uroku. A w tańcu oprócz techniki prezencja jest bardzo ważna

Miasto
    Lublin
    Siła Reputacji
    13

Domyślny

Tadinanefer, zapewniam Cię, że przeciętnego homoseksualisty nie charakteryzuje tors w brokacie czy kolorowe haremki. to nie jest trafne porównanie to, o czym mówisz, bardzo ogólnie nazywa się transwestytyzmem, ew. można podciągnąć to pod transseksualizm.

strasznie lubię oglądać taniec mężczyzn pod warunkiem, że tańczą no cóż... męsko tak się da tańczyć i taniec brzucha. w momencie kiedy facet traci ten pierwiastek męskości i upodabnia się do kobiety zdecydowanie wolę oglądać kobietę. myślę że oni mogą mieć z tym problem, żeby tak dobrać strój i figury, mimikę, żeby to nie przypominało parodii tylko było godne podziwu.
    Ostatnio edytowane przez Nunah ; 10-05-2009 o 13:38
    نوناه

Piękno zaczyna się tam, gdzie kończy się banał, to jest - zaczyna się od deformacji.

Siła Reputacji
    11

Domyślny

Wiem, że homoseksuliści nie chodzą w haremkach i nie smarują się brokatem , i absolutnie nie chodziło mi o orientację seksualną męskich tancerzy brzucha. Chodzi o to, że w takim stroju ich taniec przestaje być męski, ale staje się trochę "zniewieściały" w złym tego słowa znaczeniu. Jeśli to kobieta wykonuje taniec brzucha to i męska i żeńska publiczność jest oczarowana, jeśli tańczy mężczyzna w źle dobranym kostiumie, męska publiczność nie pochwali takiego występu a i kobietom będzie czegoś brakowało. Mam na myśli drażliwe kwestie stylistyczne, które często trudno jest jasno i klarownie wyjaśnić. Jednym słowem: wolę tańczące babki

Siła Reputacji
    11

Domyślny

...ale tu chyba nie o homoseksualizm czy trawestycyzm czy tez transseksualizm chodzi...

wydaje mi sie,ze facet moze wspaniale pokazac kobiecie,co ma sie wlasciwie robic tañczac: miesnie,czy ruchy wyrzut tam,wibracja tu...no...wszystko.
    Do Kobiety pózniej nalezy interpretacja tego-czego sie nauczyla;wykorzystanie w praktyce i swoich "4porach roku"-tak lagodnie okreslam fazy,okresy w Jej zyciu.

Ja tak to odbieram i wszystko mi jedno czy ma brokat czy falbanki.
    Rózne bywaja na to spojrzenia,ale czyz nie jestesmy w dobie tolerancji co do tego jak kazdy sie czuje w swoich" piórkach" i co chce/ma mozliwosc na sobie miec?

Inny poziom rozumienia: zawsze przychodzi mi na mysl takie pytanie: co poprzez swój ubiór chce nam opowiedziec Artysta? Co chce swym ubiorem,wygladem podkreslic,jaka jest jego 'opowiadana' historia.
    I wtedy sztuka staje sie bez plci,wazne co przedstawia...

Dziele sie z Wami moim widzeniem,zawsze mozna spojrzec na to samo z innej strony,prawda?
    Ostatnio edytowane przez Aïda G'Albi ; 29-10-2009 o 09:39
    Taniec Orientalny jest Drogą,nie celem i każdy w nim swoją Ścieżkę radośnie wydeptuje ;

Fajnie jest być tu z Wami!

Spojrzenie na homo sapiens ze współczesnego punktu widzenia: każdy ma trochę racji!

Miasto
    Lublin
    Siła Reputacji
    13

Domyślny

Aïdo, mimo wszystko kiedy mamy do czynienia z tańcem, który jest tak zmysłowy, naturalnym jest dzielić płci, oczekiwać czegoś innego od każdej. oczywiście jeśli ktoś tańczy zjawiskowo to strój niczego nie zmieni, ale mój ogólny pogląd na tę sprawę wygląda tak: facet w tańcu wygląda dobrze tylko wtedy, gdy jest męski. to samo tyczy się kobiety zarówno choreografie jak i kostiumy powinny być możliwie dostosowane do osoby tańczącej - jej figury, typu urody, płci, możliwości.
    نوناه

Piękno zaczyna się tam, gdzie kończy się banał, to jest - zaczyna się od deformacji.

Miasto
    Kraków
    Siła Reputacji
    0

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Aïda G'Albi Zobacz wiadomość
    Rózne bywaja na to spojrzenia,ale czyz nie jestesmy w dobie tolerancji co do tego jak kazdy sie czuje w swoich" piórkach" i co chce na sobie miec?

Od strony sceny,zawsze przychodzi mi na mysl takie pytanie: co poprzez swój ubiór chce nam powiedziec Artysta? Co chce swym ubiorem,wygladem opowiedziec,albo-podkreslic!
    I wtedy sztuka staje sie bez plci,wazne co przedstawia...
    Podoba mi się takie podejście. Zapewne dlatego, że mam podobne
    Taniec może i ma płeć, ale emocje - nie. A to emocje rządzą tańcem.

Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia

Reguły pisania

• Publikować nowe tematy: nie możesz
  • Pisać wiadomości: nie możesz
  • Dodawać załączniki: nie możesz
  • Edytować swoje wiadomości: nie możesz
  •