Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
ISIDORA BUSHKOVSKI (fanveile, miecz, technika Boot Camp+zills, bollywood), IV Festiwal w Bochni, 22-24 lipca 2011 - Strona 2
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniaOstatnia
Wyniki 21 do 40 z 83

Temat: ISIDORA BUSHKOVSKI (fanveile, miecz, technika Boot Camp+zills, bollywood), IV Festiwal w Bochni, 22-24 lipca 2011

Miasto
    Poznań
    Siła Reputacji
    13

Domyślny

Ksiksi - obejrzyj od 6 minuty - tam jest dryga choreo, bardziej klasycznie bolly i bez dropa Jeśli o nią chodzi, to masz problem z głowy
    To the soul's desires the body listens
    What the flesh requires keeps the heart imprisoned
    What the spirit seeks the mind will follow
    When the body speaks all else is hollow

Depeche Mode

Scarabee szyje! Stroje do tribalu i nie tylko
    http://www.belly-dance.pl/forum/showthread.php/4654-Scarabee-szyje!-Stroje-gotowe-i-tkaniny-które-bardzo-chcą-stać-sie-strojami-)

Miasto
    Poznań
    Siła Reputacji
    19

Domyślny

Ksiksi - Izzy nigdy nie będzie oczekiwała wykonywania dropa. Byłam na jej warsztatach na ten temat - każda jej choreo ma tzw plan B i zresztą ona to zaleca każdej tancerce. Bo dropa się nie wykonuje ot tak.

Co do czystości stylu- no Izzy jest fuzyjna, co można lubić albo nie

Miasto
    Częstochowa i tam, gdzie mnie poniesie :)
    Siła Reputacji
    14

Domyślny

Czyli będzie choreo od około 6 minuty, to jest bardziej bolly więc ogólnie problem z głowy Teraz tylko trzeba myśleć jak zdobyć ekstra gotówkę
    * szycie kostiumów na zamówienie
    * stroje treningowe, topy

Siła Reputacji
    10

Domyślny

Dokładnie od 6 minuty zaczyna się choreografia, którą nas Izzy nauczy, a potem razem z Nią wystąpimy na scenie. Oczywiście choreografia będzie dostosowana do nas, jak pisze sama Izzy warsztaty mają charakter otwarty. Nie ma się co martwić. Przy Izzy wszyscy czują sobą i nie muszą niczego udawać. I pod tym względem (i nie tylko) Izzy jest wyjątkowa

Domyślny

Tutaj i w pierwszym poście podaję cennik i zapraszam serdecznie do zapisów (mailowo):

Cennik:

BOOT CAMP 2 (6h):
    zaliczka: 270 zł
    cena promo do 1.06: 540 zł
    cena od 2.06 (+ 10%): 590 zł

SZABLA (2h):
    zaliczka: 110 zł
    cena promo do 1.06: 220 zł
    cena od 2.06: 240 zł

WACHLARZE 'FAN-VEILS' (4h):
    zaliczka: 180 zł
    cena promo do 1.06: 360 zł
    cena od 2.06: 390 zł

BOLLYWOOD (4h):
    zaliczka: 180 zł
    cena promo do 1.06: 360 zł
    cena od 2.06: 390 zł

CAŁY FESTIWAL (16h):
    zaliczka: 600 zł
    cena promo do 1.06: 1150 zł
    cena od 2.06: 1260 zł

ZAPISY: amar@raksamar.pl
    Amar

Miasto
    Wrocław
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

Ja wysłałam zgłoszenie i proszę o potwierdzenie

"Nie ma nic bardziej żałosnego od niespełnionych marzeń"

/mikołaj gogol/

Miasto
    Poznań
    Siła Reputacji
    19

Domyślny

Dzięki za wszystkie zgłoszenia! Aż 6 zgłoszeń na całość przyszło błyskawicznie Bardzo się cieszę!

Dla formalności: rezerwacja miejsca następuje po odesłaniu mi wypełnionego formularza zgłoszeniowego oraz wpłacie zaliczki (formularz i wszystkie inne dane wysyłam e-mailem).

Izzy zastanawia się nad zmianą kolejności warsztatów w sobotę - napiszę to od razu, jak tylko Ona to potwierdzi. Mam nadzieję, że nie byłaby to duża zmiana planów, bo do festiwalu jeszcze przecież bardzo daleko
    Amar

Siła Reputacji
    10

Domyślny

Dla wszystkich zainteresowanych pozwoliłam sobie umieśćić filmik Izzy z muzyką i elementami bollywood, który uwielbiam

Miasto
    Kraków
    Siła Reputacji
    13

Domyślny

Po przeliczeniu budżetu oraz dokonaniu trudnych wyborów muszę z przykrością stwierdzić, że tym razem mnie zabraknie

Miasto
    Białystok
    Siła Reputacji
    13

Domyślny

A ja jeszcze dorzucam newsa dla niezdecydowanych- bez wdawania się w szczegóły, ale okazało się, że Izzy ma poważne problemy ze zdrówkiem. Na razie jeszcze daje radę i nic nie wiadomo na 100%, ale niewykluczone, że do Polski więcej się nie wybierze tudzież stoi to pod dużym znakiem zapytania. Jeśliby więc ktoś chciał skorzystać z jej niesamowitego talentu i naprawdę świetnych zajęć, to jest na to dobry moment, który może się nie powtórzyć,a przynajmniej nie tak szybko. Pod względem zgłoszeń decydujący będzie ten tydzień- jeśli zbierze się odpowiednia liczba osób chętnych na warsztaty do następnej niedzieli (27.03), to jej przyjazd wypali, jeśli nie-prawdopodobnie zostanie odwołany. Ale jeśli wypali, to Izzy wybiera się do nas... z Mamą! Będzie okazja wypytać Rodzicielkę, co to za ziółko było z naszej szanownej Isidorki, jak miało lat osiem powiedzmy ))
    Szabla- wyróżnia się jednosiecznym, wygiętym ostrzem. Przeznaczona do zadawania cięć i sztychów.
    Mieczma prostą głownię (ostrze) i otwartą rękojeść, jest obosieczny. Wyjątek to japońska katana z zakrzywioną, jednosieczną głownią.

Miasto
    Poznań
    Siła Reputacji
    19

Domyślny

Wszystkie z Was, które są zakochane w tańcu Izzy, BARDZO PROSZĘ O SZYBKIE DECYZJE i gorąco zapraszam do zapisywania się jak najszybciej, bo rzeczywiście teraz ważą się losy przyjazdu Izzy. Zależy on od nas.

Warto wykorzystać tą szansę dla siebie - osobisty kontakt z tak wybitną pod każdym względem tancerką, jaką jest Isidora Bushkovski, to niepowtarzalne doświadczenie. Dla wielu tancerek tańczenie to rutyna, to ich zawód, taki jak każdy inny - i taka jest czasem konieczność - ale Izzy tańczy zawsze całą sobą i potrafi tą namiętność i to wzruszenie przekazać innym, także jako nauczycielka. Miałam szczęście i zaszczyt takie wzruszenie przeżyć, kiedy Izzy tańczyła, i nie ma dla mnie w tańcu nic piękniejszego...
    Amar

Miasto
    Kraków
    Siła Reputacji
    0

Domyślny

Amar,a czy w przypadku gdy nie posiada się wachlarzy ani szabli będzie możliwość ich wypożyczenia na czas warsztatów?

Miasto
    Poznań
    Siła Reputacji
    19

Domyślny

Ise- w Polsce na warsztaty z szablą dziewczyny często zabierają laseczki. A laseczkę to już łatwo pożyczyć.

Ciekawa jestem co na to Izzy. W Gliwicach na warsztatach wszystkie miały szable, ale to były inne czasy w Polsce. Teraz na wielu warsztatach stosuje się "udawane" rekwizyty.

Domyślny

Ise - wklejam opis warsztatu z mieczem, jaki przysłała Izzy. Jest też na pierwszej stronie.

Sword Dance
    From the powerful to the serene, from the sensual to the vibrant, Sword Dance is one of the most dynamic and memorable of all the prop forms. We will begin with posture and balancing on multiple body parts, then move through isolations, shimmies and traveling, ending with level changes and some of the "silly belly dancer tricks" like spinning, finger twirling and drops. Next, we will cover dancing with the sword in the hands, including using it in a more martial capacity (it is the replica of a weapon, after all). And finally, I will offer a brief overview of Double-Sword, for those who are really ambitious.

Please bring: a rigid, non-slippery book with a little weight to it that will balance on your head, a sword (or 2 if you have them). Don't have a sword yet? Come anyway! Bring a book and any sort of sword-length stick. Canes for raqs al-assaya work particularly well, and can be used for most of the other balancing tricks.

Przetłumaczę tu końcówkę:
    Należy przynieść: sztywną i nie śliską książkę, która trochę waży i którą da się balansować na głowie, miecz lub dwa (jeśli ktoś ma). Nie masz miecza? Przyjdź i tak! Przynieś książkę i jakikolwiek kijek długości miecza. Laski do raqs al-assaya (tańca z laską ) są szczególnie dobre i nadają się do ćwiczenia większości innych tricków polegających na balansie.

Zatem - można mieć laskę + trzeba mieć książkę

Ach, pamiętam jak w Gliwicach maszerowało na te warsztaty kilkanaście uzbrojonych kobiet!

Wachlarze warto mieć własne, na przyszłość, i można znaleźć tanio na ebay'u - nawet po kilkanaście dolarów, co prawda kiepskiej jakości, ale da się z nimi tańczyć. Ise - gdybyś absolutnie nie zdołała sobie żadnych kupić, to odezwij się jeszcze bliżej terminu festiwalu.
    Amar

Miasto
    Kraków
    Siła Reputacji
    13

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Ise Zobacz wiadomość
    Amar,a czy w przypadku gdy nie posiada się wachlarzy ani szabli będzie możliwość ich wypożyczenia na czas warsztatów?
    Mogę Ci pożyczyć i wachlarze i szable

Miasto
    Poznań
    Siła Reputacji
    10

Domyślny

A może ktoś jeszcze ma do pożyczenia szable? Bo byłabym bardzo chętna

Miasto
    Kraków
    Siła Reputacji
    0

Domyślny

Super! Wielkie dzięki.

Siła Reputacji
    10

Domyślny

Nie tylko Młoda ale i Piękna jak widać ze zdjęcia.
    Na warsztaty jak pisała Izzy nie są niezbędne miecze, może być książka, która pomoże Ci utrzymywać głowę w pozycji nieruchomej i dwa bambusowe kijki, żeby nauczyć się najefektowniejszych pozycji z dwoma mieczami. To Ci pozwoli się skupić na nauce, a nie na samym mieczu, który może czasem być niebezpieczny. Jak to wyćwiczysz, to wtedy możesz je kupić i z nimi występować.
    My też będziemy się posługiwać takimi samymi patyczkami, bo to chyba nawet bezpieczniejsze przy większej ilości osób.

Tagi tematu

Reguły pisania

• Publikować nowe tematy: nie możesz
  • Pisać wiadomości: nie możesz
  • Dodawać załączniki: nie możesz
  • Edytować swoje wiadomości: nie możesz
  •