Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Punkty "reputacji" na forum!
Strona 1 z 4 1234 OstatniaOstatnia
Wyniki 1 do 20 z 74

Temat: Punkty "reputacji" na forum!

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    20

Domyślny Punkty "reputacji" na forum!

Co to daje?
    Jest to bardzo dobrze działający i lubiany przez użytkowników system na wielu społecznościowych portalach. Zakłada on nagradzanie aktywnych użytkowników, osób, które są pomocne, zadają sobie trud pomagając innym i odpowiadając na ich pytania. Osoby takie są lubiane, szanowane i nagradzane przez innych użytkowników i admina.

Co to jest?
    Jest to prosty system punktów przyznawanych użytkownikowi, który zrobił dla nas coś ważnego lub cennego.
    Na przykład wyczerpująco odpowiedział na nasze pytanie. Zadał sobie dużo trudu aby napisać ciekawy artykuł.
    Punkty są przyznawane przez innych użytkowników forum.

Gdzie to jest?
    Każdy użytkownik na wysokości avatara po prawej stronie, pod ilością wiadomości ma napis "Reputacja: 10" a pod spodem zieloną kropkę. "". Ilość punktów i zielonych kropek określa poziom reputacji. Co 100 punktów pojawia się dodatkowa zielona kropka. Po najechaniu na zieloną kropkę wyświetla się opis słowny poziomu reputacji który ma każdy użytkownik.
    Każdy może zobaczyć swoje komentarze do otrzymanej reputacji w panelu użytkownika na pierwszej stronie.

Jak przyznawać punkty?
    Wystarczy w wiadomości, za którą chcemy przyznać punkty reputacji wcisnąć ikonę wagi "" i wypełnić komentarz za co i dlaczego przyznajemy punkty.
    UWAGA!: Reputacja przyznana bez komentarza będzie kasowana!

Ile można przyznać punktów?
    Nowy użytkownik może przyznać maksymalnie 1 pkt. (tzw siła reputacji = 1 pkt)
    Siła reputacji zwiększa się:
    * Co 360 dni otrzymuje 1 pkt siły reputacji
    * Co 1000 napisanych wiadomości otrzymuje 1 pkt siły reputacji
    * Co 100 pkt reputacji otrzymuje 1 pkt siły reputacji

Kto może przyznawać punkty reputacji?
    Każdy użytkownik może przyznawać punkty reputacji jeżeli spełnia warunki:
    * Użytkownik musi mieć 20 wiadomości aby mógł przyznać punkty reputacji
    * Użytkownik musi mieć minimum 10 pkt reputacji aby mógł przyznawać punkty innym
    * Użytkownik może przyznać maksymalnie 10 pkt w ciągu 24 godzin
    * Użytkownik może przyznać punkty reputacji powtórnie tej samej osobie dopiero po przyznaniu punktów minimum pięciu innym osobom.

Początkowy poziom reputacji:
    Każdy zarejestrowany użytkownik otrzymuje 10 punktów na starcie po zarejestrowaniu.
    W zależności od jego zachowania na forum jego poziom reputacji może wzrastać, stać w miejscu lub spadać.
    Ujemne punkty reputacji może przyznawać tylko administrator za łamanie regulaminu i zwyczajów forum.

Inne:
    Co 100 pkt dostajesz nową zieloną kropkę
    Administrator może przyznawać punkty ujemne za nieprzestrzeganie zasad obowiązujących na forum.
    Przyznając punkty reputacji należy napisać za co zostały przyznane. Przyznane punkty bez podania za co zostały dane będą kasowane!

Można zdobyć punkty reputacji również za szczególne osiągnięcia na forum. Na przykład za pisanie haseł do słownika, wygraną w konkursach lub inne pomysły. Takie punkty przyznaje admin.

edit: 03.01.2010

Dzięki Vasancie, która stworzyła opisy do poszczególnych stopni reputacji, wyświetlają się one teraz po najechaniu na zielony kwadracik użytkownika. Aby nie psuć Wam zabawy i pozwolić na zdobywanie i odkrywanie kolejnych poziomów zachowam w tajemnicy jak one brzmią

Jako przykład na zdjęciu poniżej pokazującym gdzie należy szukać opisów, zdradzę tylko dwa pierwsze poziomy reputacji:

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    17

Domyślny

JESTEM ZA!

A nad nazwą jeszcze pomyślę

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    16

Domyślny

Jestem za

Moze ORIENTacja, będzie na modłę naszych rang na forum?

UWAGA! Bardzo proszę o ponawianie maili, szwankuje mi skrzynka przez ostatnie parę dni!

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    17

Domyślny

Brzmi bardzo fajnie, ale może się trochę mylić, obok napisu np. "zORIENTowana". Chyba odrobinkę zbyt podobne. I kojarzy mi się z orientacja seksualną

Miasto
    Trójmiasto / Szczecin
    Siła Reputacji
    16

Domyślny

Ja tez myslalam o bellyORIENTacji
    Farida

"Aby osiągnąć sukces, musisz ciężko pracować, nigdy nie rezygnować, lecz przede wszystkim pielęgnować swą wspaniałą obsesję." Walt Disney

"Jeśli spojrzysz na 20 uczennic na zajęciach, zauważysz, że są między nimi różnice, każda tańczy inaczej. To dlatego, że każda jest inna. A taniec jest jak imię, określa cię. Nie próbuj być kimś innym, nie staraj się tańczyć jak ktoś inny
    "
    Ehab Atia

"Nie mam pieniędzy, ale przynajmniej mam pasję"

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    20

Domyślny

Przeniosłem do tego działu, ponieważ tutaj będzie można zadawać wszystkie pytania na temat reputacji.

Miasto
    Bydgoszcz
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

Um.. coś dziwnego się z tym dzieje - dodałam Amani punkt reputacji za wiadomość - i z 14 pkt przeskoczyło na 101 pkt. Jakiś bug musiał wystąpić, może samo wyrówna jeszcze poziom ale w razie czego zgłaszam. W przypadku innych osób zwiększało się prawidłowo o jeden.
    Wykorzystaj ten dzień dzisiejszy. Obiema rękoma obejmij go.
    Przyjmij ochoczo, co niesie ze sobą: światło, powietrze i życie,
    jego uśmiech, płacz, i cały cud tego dnia.
    Wyjdź mu naprzeciw.

Phil Bosmans

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    20

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Sileas Zobacz wiadomość
    Um.. coś dziwnego się z tym dzieje - dodałam Amani punkt reputacji za wiadomość - i z 14 pkt przeskoczyło na 101 pkt. Jakiś bug musiał wystąpić, może samo wyrówna jeszcze poziom ale w razie czego zgłaszam. W przypadku innych osób zwiększało się prawidłowo o jeden.
    To nie bug tylko akurat trafiłaś na moje testy Sprawdzałem jak się zmienia siła reputacji po przekroczeniu 100 pkt. Szkoda, że nie poczekałaś trochę dłużej. Zobaczyła byś jak wygląda -100 pkt reputacji

Miasto
    W-wa/Olsztyn
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

I jeszcze gdzie jest to miejsce żeby sprawdzić komentarze za pkt reputacji? bo w Panelu użytkownika nie mogę znaleźć...
    Dobrze jest grać naszemu Bogu...

Miasto
    Bydgoszcz
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez admin Zobacz wiadomość
    To nie bug tylko akurat trafiłaś na moje testy Sprawdzałem jak się zmienia siła reputacji po przekroczeniu 100 pkt. Szkoda, że nie poczekałaś trochę dłużej. Zobaczyła byś jak wygląda -100 pkt reputacji
    Ach! No to wielka szkoda, ale się przeraziłam i tak - myślałam, że coś spsułam
    Wykorzystaj ten dzień dzisiejszy. Obiema rękoma obejmij go.
    Przyjmij ochoczo, co niesie ze sobą: światło, powietrze i życie,
    jego uśmiech, płacz, i cały cud tego dnia.
    Wyjdź mu naprzeciw.

Phil Bosmans

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    20

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Djemboy Zobacz wiadomość
    I jeszcze gdzie jest to miejsce żeby sprawdzić komentarze za pkt reputacji? bo w Panelu użytkownika nie mogę znaleźć...
    Jest na pierwszej stronie w panelu...
    Tylko Ty tam jeszcze nic nie widzisz bo dostałeś swoje punkty z automatu za hasła w słowniku. Automat nie wstawił komentarza.

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    17

Domyślny

Świetnie - to fantastyczny wynalazek

* Użytkownik może przyznać punkty reputacji powtórnie tej samej osobie dopiero po przyznaniu punktów minimum pięciu innym osobom.
    Oj, to poważne ograniczenie - bo są osoby, które wyprodukowały dziesiątki postów ze świetnymi poradami itp., aż chciałoby się wlepić im parę punktów reputacji na raz

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    20

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Quesse Zobacz wiadomość
    Oj, to poważne ograniczenie - bo są osoby, które wyprodukowały dziesiątki postów ze świetnymi poradami itp., aż chciałoby się wlepić im parę punktów reputacji na raz
    Jest to zabezpieczenie przed nadużyciami. Uniemożliwia to punktowanie jednej osoby w kółko. Na innych forach jest to ustawione standardowo na 10.

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    20

Miasto
    Leszno
    Siła Reputacji
    13

Domyślny

Jak można zobaczyć komentarze dodane do reputacji?

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    20

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Shimma Zobacz wiadomość
    Jak można zobaczyć komentarze dodane do reputacji?
    Gdzie to jest?
    Każdy użytkownik na wysokości avatara po prawej stronie, pod ilością wiadomości ma napis "Reputacja: 10" a pod spodem zieloną kropkę. "". Ilość punktów i zielonych kropek określa poziom reputacji. Co 100 punktów pojawia się dodatkowa zielona kropka. Po najechaniu na zieloną kropkę wyświetla się opis słowny poziomu reputacji który ma każdy użytkownik.
    Każdy może zobaczyć swoje komentarze do otrzymanej reputacji w panelu użytkownika na pierwszej stronie.
    Tylko że Twój przypadek jest taki sam jak Djemboya, punkty dostałaś przydzielone przez system, który nie pozostawia komentarzy.
    Jeżeli jakiś użytkownik przydzieli Ci punkty i poprze to komentarzem to wtedy go znajdziesz na pierwszej stronie w panelu użytkownika

Miasto
    Leszno
    Siła Reputacji
    13

Domyślny

Dziękuję, już znalazłam.

Miasto
    Lublin
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

No nareszcie coś się odblokowało przy Quesse. Już miałam interweniować, że się coś tam w trybikach reputacji zacięło
    Ostatnio edytowane przez Anielskaharmonia ; 15-03-2008 o 08:28

I
    stota miłości polega na tym

że zakłada ona bezinteresowność
    samą bezinteresowność
    i tylko bezinteresowność

Miasto
    Sosnowiec
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

A czy można zobaczyć, za co ktoś dostał punkt ?

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    20

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Vea Zobacz wiadomość
    A czy można zobaczyć, za co ktoś dostał punkt ?
    Na razie nie, ale pracuję nad tym. Mój pomysł jest taki aby w profilu użytkownika było widać kilka ostatnich punktów jakie dostała dana osoba razem z komentarzami i osobami które przyznały punkty.

Niestety każda taka zmiana to ingerencja w kod programu. Wymaga to czasu i umiejętności. Niestety nieraz brakuje mi jednego i drugiego.

Strona 1 z 4 1234 OstatniaOstatnia

Reguły pisania

• Publikować nowe tematy: nie możesz
  • Pisać wiadomości: nie możesz
  • Dodawać załączniki: nie możesz
  • Edytować swoje wiadomości: nie możesz
  •