Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: wstążka akrobatyczna

Miasto
    Wrocław
    Siła Reputacji
    6

Domyślny wstążka akrobatyczna

Po poście Vasanty postanowiłam opisać mniej więcej konstrukcję mojej wstążki, która nie jest może super hiper profesjonalna, ale można taką zrobić samemu Może akurat któraś z Was będzie miała ochotę dość tanim kosztem taką zrobić, a fajnie się z nią tańczy
    Kluczowy element-znaleźć części. Niestety nie powiem Wam dokładnie jak co się nazywa, gdyż dostałam wstążkę od koleżanki, ale zdjęcia powinny sporo podpowiedzieć.
    https://picasaweb.google.com/anna.ce...LH4-O6ZkLLzkwE
    Dzięki temu metalowemu ustrojstwu wstążka się nie plącze, bo jest ono obrotowe. Prawdopodobnie można to nabyć w pasmanteriach.
    Mój patyczek ma ok 50 cm długości.
    Samą wstążkę wymieniałam. Robiłam ją z 8-metrowej wstążki kupionej w pasmanterii. ok. 1 metr od końca wstążkę zgięłam i zszyłam na maszynie. Na końcu zaszyłam ją w trójkąt i zaniosłam ją do punktu naprawy torebek, gdzie Pani za 1 zł zrobiła mi dziurkę i wstawiła tam metalowe kółeczko.
    Polecam, bardzo fajnie się z tym tańczy
    Taniec jest odzwierciedleniem naszego ciała: czasem zabawy, czasem bólu."
    Martha Graham

Miasto
    Kraków
    Siła Reputacji
    19

Domyślny

Dziękuję za ten wątek
    Tę wstążkę z pasmanterii kupiłaś taką satynową, zwyczajną?
    Zdjęcie karabińczyka bardzo pomocne
    Mój artykuł na temat tańca orientalnego - czytaj!

Zaznacz się na mapie tancerek orientalnych!

Trafiając na jeden z moich ponad 8 tys. postów na tym forum, ćwicz mięśnie Kegla.
    Kiedyś mi za to podziękujesz...

Miasto
    Wrocław
    Siła Reputacji
    6

Domyślny

kupiłam dwie, atłasową i drugą z jakiejś sztuczności. Ta druga była dużo cieńsza, charakterystyczne było to że nie było widać obszycia na krawędziach, do tego z tego co pamiętam była znacznie tańsza. No i ta druga okazała się lepsza, aczkolwiek tu zależy wszystko od tego co z tą wstążką robisz. Mi zależało żeby dość wolno opadała, więc ta druga jako że znacznie lżejsza bardziej mi pasowała.

Co do szerokości wstążki mi najlepiej pasowała 6 cm, bo 7 cm się bardziej plątała (ogólnie im szersza tym bardziej się plącze), a 5cm choć najłatwiejsza to zdecydowanie mniej efektowniej wyglądała.
    Taniec jest odzwierciedleniem naszego ciała: czasem zabawy, czasem bólu."
    Martha Graham

Miasto
    Kraków
    Siła Reputacji
    19

Domyślny

Twoje rady są bezcenne, bo chyba jesteś jedyną tancerką, która się zajmuje tym rekwizytem w Polsce
    Dziękuję raz jeszcze, poleciała reputacja
    Mój artykuł na temat tańca orientalnego - czytaj!

Zaznacz się na mapie tancerek orientalnych!

Trafiając na jeden z moich ponad 8 tys. postów na tym forum, ćwicz mięśnie Kegla.
    Kiedyś mi za to podziękujesz...

Miasto
    Łódź
    Siła Reputacji
    0

Domyślny

Hej dziewczyny,

Widzę,że zabrałyście się za domową produkcję wstążki do gimnastyki artystycznej. Brawo! ;-) Jako emerytowana gimnastyczka pozwolę sobie co nieco podpowiedzieć. Standardowa wstążka składa się z szarfy, Jedwabno-satynowej o szerokości 5cm (nie prawda,że jest mniej efektowna,triki wyglądają świetnie) o długości od 2m(dzieci) poprzez 4/5m (treningowe) i 6m (turniejowe), tzw karabińczyka (do zakupienia w sklepach sportowych) i kijka, najczęściej zrobionego z włókna szklanego o dł około 60cm. Na rynku widziałam również takie areobikowo -taneczne, z kijkiem drewnianym- po doświadczeniu byłabym ostrożna z jakimiś wyrzutami przy kijku drewnianym. Ceny wahają się od 25zł (drewniane), górnej granicy nie ma- turniejowe kosztują nawet 200zł.
    Nie wiem jak pracuje Ci się karabińczykiem pokazanym na zdjęciu, czy jest domowej produkcji? Możesz spróbować znaleźć w sklepach sportowych przeznaczony do gimnastyki artystycznej, są lekkie i elastyczne. Poeksperymentować można. ;-)

Pozdrawiam i życzę owocnych treningów!
    "Great dancers are not great because of their technique, they are great because of their passion". - Martha Graham

"Dance is the mother of all languages". - R.G. Collingwood

Reguły pisania

• Publikować nowe tematy: nie możesz
  • Pisać wiadomości: nie możesz
  • Dodawać załączniki: nie możesz
  • Edytować swoje wiadomości: nie możesz
  •