Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: wstążka akrobatyczna

Miasto
    Wrocław
    Siła Reputacji
    10

Domyślny wstążka akrobatyczna

Po poście Vasanty postanowiłam opisać mniej więcej konstrukcję mojej wstążki, która nie jest może super hiper profesjonalna, ale można taką zrobić samemu Może akurat któraś z Was będzie miała ochotę dość tanim kosztem taką zrobić, a fajnie się z nią tańczy
    Kluczowy element-znaleźć części. Niestety nie powiem Wam dokładnie jak co się nazywa, gdyż dostałam wstążkę od koleżanki, ale zdjęcia powinny sporo podpowiedzieć.
    https://picasaweb.google.com/anna.ce...LH4-O6ZkLLzkwE
    Dzięki temu metalowemu ustrojstwu wstążka się nie plącze, bo jest ono obrotowe. Prawdopodobnie można to nabyć w pasmanteriach.
    Mój patyczek ma ok 50 cm długości.
    Samą wstążkę wymieniałam. Robiłam ją z 8-metrowej wstążki kupionej w pasmanterii. ok. 1 metr od końca wstążkę zgięłam i zszyłam na maszynie. Na końcu zaszyłam ją w trójkąt i zaniosłam ją do punktu naprawy torebek, gdzie Pani za 1 zł zrobiła mi dziurkę i wstawiła tam metalowe kółeczko.
    Polecam, bardzo fajnie się z tym tańczy
    Taniec jest odzwierciedleniem naszego ciała: czasem zabawy, czasem bólu."
    Martha Graham

Miasto
    Kraków
    Siła Reputacji
    0

Domyślny

Dziękuję za ten wątek
    Tę wstążkę z pasmanterii kupiłaś taką satynową, zwyczajną?
    Zdjęcie karabińczyka bardzo pomocne

Miasto
    Wrocław
    Siła Reputacji
    10

Domyślny

kupiłam dwie, atłasową i drugą z jakiejś sztuczności. Ta druga była dużo cieńsza, charakterystyczne było to że nie było widać obszycia na krawędziach, do tego z tego co pamiętam była znacznie tańsza. No i ta druga okazała się lepsza, aczkolwiek tu zależy wszystko od tego co z tą wstążką robisz. Mi zależało żeby dość wolno opadała, więc ta druga jako że znacznie lżejsza bardziej mi pasowała.

Co do szerokości wstążki mi najlepiej pasowała 6 cm, bo 7 cm się bardziej plątała (ogólnie im szersza tym bardziej się plącze), a 5cm choć najłatwiejsza to zdecydowanie mniej efektowniej wyglądała.
    Taniec jest odzwierciedleniem naszego ciała: czasem zabawy, czasem bólu."
    Martha Graham

Miasto
    Kraków
    Siła Reputacji
    0

Domyślny

Twoje rady są bezcenne, bo chyba jesteś jedyną tancerką, która się zajmuje tym rekwizytem w Polsce
    Dziękuję raz jeszcze, poleciała reputacja

Miasto
    Łódź
    Siła Reputacji
    0

Domyślny

Hej dziewczyny,

Widzę,że zabrałyście się za domową produkcję wstążki do gimnastyki artystycznej. Brawo! ;-) Jako emerytowana gimnastyczka pozwolę sobie co nieco podpowiedzieć. Standardowa wstążka składa się z szarfy, Jedwabno-satynowej o szerokości 5cm (nie prawda,że jest mniej efektowna,triki wyglądają świetnie) o długości od 2m(dzieci) poprzez 4/5m (treningowe) i 6m (turniejowe), tzw karabińczyka (do zakupienia w sklepach sportowych) i kijka, najczęściej zrobionego z włókna szklanego o dł około 60cm. Na rynku widziałam również takie areobikowo -taneczne, z kijkiem drewnianym- po doświadczeniu byłabym ostrożna z jakimiś wyrzutami przy kijku drewnianym. Ceny wahają się od 25zł (drewniane), górnej granicy nie ma- turniejowe kosztują nawet 200zł.
    Nie wiem jak pracuje Ci się karabińczykiem pokazanym na zdjęciu, czy jest domowej produkcji? Możesz spróbować znaleźć w sklepach sportowych przeznaczony do gimnastyki artystycznej, są lekkie i elastyczne. Poeksperymentować można. ;-)

Pozdrawiam i życzę owocnych treningów!
    "Great dancers are not great because of their technique, they are great because of their passion". - Martha Graham

"Dance is the mother of all languages". - R.G. Collingwood

Reguły pisania

• Publikować nowe tematy: nie możesz
  • Pisać wiadomości: nie możesz
  • Dodawać załączniki: nie możesz
  • Edytować swoje wiadomości: nie możesz
  •