Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Recenzje filmw instruktaowych i fabularnych o tacu brzucha (DVD/CD)
Wyniki 1 do 17 z 17

Temat: Recenzje filmw instruktaowych i fabularnych o tacu brzucha (DVD/CD)

Doczy
    15-09-2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiadomoci
    230
    Sia Reputacji
    12

Post Recenzje filmw instruktaowych i fabularnych o tacu brzucha (DVD/CD)

Szukaam tutaj takiego tematu, ale nie znalazam, wic postanowiam go zaoy. Myl, e taki temat moe si przyda, eby zapozna sie z filmem przez zakupem lub obcianiem cza internetowego .

Na razie postanowiam doda co od siebie. Recenzj:

Jehan's Ultimate Bellydance Fitness

DVD zostao wyprodukowane przez WorldDance New York, czyli studio, ktre specjalizuje si w wydawaniu finstruktaowych filmw z fitnessem i tacem. Wsppracuj z nim takie tancerki jak: Blanca, Isidora Bushkovski, Neon i znane zapewne wielbicielkom tribalu Sera Ariellah, Darshan i Tempest.

Jak sama nazwa wskazuje jest to film nastawiony raczej na fitness ni film instruktaowy taca brzucha.

Skada si z dziewiciu czci:
    • Wstp – krtka prezentacja caego materiau z pyty
    • Rozgrzewka (9 minut) – kombinacje figur tanecznych i stretching
    • Sia (8 minut) - wiczenia wzmacniajce biodra
    • Zmysowo (7 minut) – ramiona, fale brzuchem, biodra
    • Rado (6 minut) – radosne wiczenia kardio poczone ze skokami
    • Pasja (3 minuty) – drenie
    • Energia (5 minut) – drenie poczone z wiczeniami kardio
    • Uspokojenie (7 minut) – spokojne wiczenia na zakoczenie
    • Zakoczenie – krtka choreografia

Kad cz z wiczeniami prowadzi inna tancerka, ktrej asystuj dwie inne - Elisha, Neon, Blanca, Tanna, Kim, Ayshe and Layla Isis. Pokazuj one duchow stron taca brzucha. Duo jest mowy o energii i boskoci, a take o czerpaniu radoci z taca.

Za kadym razem tancerki s ubrane inaczej, wic stwarza to pewn rnorodno i daje moliwo podziwiania ich piknych cho prostych strojw (od tradycyjnych szyfonowych spdnic do dinsw i skrzanych spodni). To jest neutralne – biae ciany studia, ozdobione biaymi firanami. Dziki temu wzrok idealnie skupia si na tancerkach. Wraliwsze osoby moe denerwowa napis z nazw pyty umieszczony po lewej stronie nagrania. Jest on jednak na tyle neutralny, e mi nie przeszkadza. Tancerki przez wikszo czasu s widoczne od stp do gw, wic mona dokadnie przyjrze si ruchom poszczeglnych czci ciaa. Tylko czasem jest robione zblienie na same biodra lub sylwetk od gowy do bioder.

Pikny podkad muzyczny skomponowaa Jehan Kamal. Wicej o niej mona poczyta na stronie http://www.jehanarts.com/. Dziki muzyce mona naprawd wczu si w zmysowy i tajemniczy klimat taca.

Jest to film przeznaczony dla redniozaawansowanych tancerek, ktre chc wzmocni swoj tyzn fizyczn, opanoway podstawowe ruchy i chc nabra wprawy w wykonywaniu poszczeglnych figur, gdy ich wykonanie nie jest tumaczone. Lektorka przyjemnym gosem mwi tylko, co trzeba wykonywa po kolei. wiczenia i ich zmiany wykonywane s szybko, pynnie i naprawd mona si zmczy i spali sporo kalorii. Duo jest pracy bioder, fal, podskokw, wowych ramion, wymachw gow. S te bardziej zaawansowane wiczenia – jak shimmy poczone z kamelem, czy akcentami (ty-przd) miednicy. Z filmu tego mona podapa ciekawe kombinacje ruchw i prac rk.

Podsumowujc jest to ciekawy materia fitness dziki ktremu mona wzbogaci swj taniec o nowe elementy, kombinacje, a take nauczy si dostrzega w sobie element boskoci.

Doczy
    14-08-2008
    Miasto
    Krakw
    Wiadomoci
    221
    Sia Reputacji
    12

Domylny

Ja nie kupowaam adnego DVD z kursami, bo szkoda mi byo pienidzy na niesprawdzone filmy. Posiadam za to trzy pgodzinne filmiki instruktaowe z Neen i Veen.

Dwa z nich zawieraj wiczenia na:
    - wowy ruch rk
    - pikne ramiona i donie
    - shimmy biodrami i ramionami
    - wyrzucanie bioder i krcenie kek
    - minie brzucha (rnego rodzaju brzuszki a take rozciganie)
    - minie ud
    - separacj poszczeglnych czci ciaa: bioder, klatki piersiowej, gowy.

W trzecim filmiku bliniaczki ukadaj (jak dla mnie prost i troch md) choreografi.

Doczy
    28-08-2007
    Miasto
    Wrocaw
    Wiadomoci
    1 030
    Sia Reputacji
    16

Domylny Filmy instruktazowe Jilliny

witam i o zdrowie pytam

bardzo podoba mi sie pomysl tego watku i chetnie wsadze swoje marudne trzy grosze do recenzji

1. Jillina - Instructional Bellydance, levels 1, 2 3.

zestaw sklada sie z 3 plyt i trzech (tak mnie sie zdaje poziomow trudnosci)
    - kazda plyta zawiera cwiczenia na rozgrzewke dobrane do figur, ktore beda cwiczone w danym odcinku.
    - nastepny staly element to technika i prezentacja glownych figur, ktore beda wykorzystywane
    - potem jillina prezentuje kombinacje tych figur i roznych krokow
    - na bazie tych kombinacji prezentowana jest choreografia, ktora jillina fragmentami cwiczy juz do wlasciwego utworu
    - wystep jilliny (3 utwory)
    - przy napisach koncowych fragmenty nieudanych ujec

to byla moja pierwsza plyta i jak zaczynalam swoja przygoda z bd, bardzo sie tymi nagraniami podniecalam
    z perspektywy czasu jillina nie robi juz na mnie takiego wrazenia ale trzeba jej przyznac, ze wlozyla duzo pracy w to dvd i w sumie naleza sie jej oklaski.

jillina tlumaczy jasno i mysle, ze nawet nieznajac angielskiego mozna 'wykumac jak to sie robi'.
    duzym plusem jest pokazanie figur przed nauka choreografii i, jesli w choreografie wkradnie sie cos o czym nie bylo mowy wczensiej, jest to wyjasniane.
    jillina stoi do nas tylem wiec mozemy cwiczyc z nia, a do tego widzimy ja w lustrze. (nie zeby to bylo jakies odkrywcze ale nie wszystkie filmy instruktazowe tak pokazuja tancerke).
    choreografie sa, moim zdaniem, ciekawe i mozna znalezc w nich cos dla siebie, ewentualnie zmodyfikowac wybrane elementy do swoich potrzeb/umiejetnosci.

przedstawienie kombinacji krokow i figur a potem ich wariacje przy uczeniu choreografii to dobry pomysl na pokazanie, ze tb dopuszcza wiele mozliwosci/zestawien - nie mamy uczucia, ze jest to jedyne sluszne polaczenie figur. 'sala cwiczen' ma orientalny wystroj' wiec atmosfera jest. troche za ciemne te filmiki jak dla mnie - to tak w ramach jakichs zarzutow.

muzyka towarzyszaca cwiczeniom bardzo mi odpowiadala.

generalnie wiec polecam.

2. Egyptian Pop Choreography with Jillina

DVD skonstruowane jest w podobny sposob jak te opisane powyzej: rozciagamy sie, cwiczymy figury, kombinacje a potem choreografie. na koncu jest wystep 'live'. nowoscia jest pokazanie choreografii w wersji jednej tancerki i grupy 3 osobowej.

niektore prezentowane figury przedstawiono takze w Instructional Bellydance.

choreografia jest ciekawa o ile ktos lub egyptian pop i w gruncie rzeczy nie jest super hiper trudna.
    w przeciwienstwie do Instructional Bellydance, przy omawianiu figur nie pojawiaja sie napisy z nawza figury. mysle, ze to pewnien minus bo latwiej jest widziec i jednoczesnie slyszec angielska nazwe, ktora potem przeciez jillina stosuje do omawiania kombinacji i choreografii.

cwiczenia prowadzone sa na sali, nie ma zadnych orientalnych akcentow wiec film troche na tym traci.

podsumowujac, jesli ktos musialby wybrac miedzy jednym i drugim opisanym wyzej dvd, to polecalabym, Instructional Bellydance - w zestawie sa 3 plyty wiec 'materialu' jest wiecej (no i oczywiscie pewne zroznicowanie poziomu). ale zawsze lepiej miec 2 filmy niz 1

na obu znajdziecie kilka cennych informacji. bo przeciez zawsze mozna sie czegos nauczyc od kogos innego....

recenzyj ciag dalszy nastapi jak tylko przestanie mnie bolec glowa...

spasiba
    Ostatnio edytowane przez grashka ; 19-09-2008 o 08:32

Doczy
    27-02-2008
    Miasto
    Zamo
    Wiadomoci
    463
    Sia Reputacji
    12

Domylny

dolaczam jeszcze pytanko czy ktoras z was widziala film:
    1. "Czerwony Jedwab" albo
    2. "My mother is a bellydancer" albo
    3. "Whatever Lola wants Lola gets"
    i moze cos na ten temat cos mi napisac? ewentualnie moze polecicie mi ktory jest najfajniejszy

Doczy
    10-05-2008
    Miasto
    Zaragoza
    Wiadomoci
    50
    Sia Reputacji
    12

Domylny Witam

Cytat Pierwotnie wysane przez Azeeza Zobacz wiadomo
    dolaczam jeszcze pytanko czy ktoras z was widziala film:
    1. "Czerwony Jedwab" albo
    2. "My mother is a bellydancer" albo
    3. "Whatever Lola wants Lola gets"
    i moze cos na ten temat cos mi napisac? ewentualnie moze polecicie mi ktory jest najfajniejszy
    Ja widzialam "My mother is a bellydancer" jest to chiñski film o chiñskich kobietach ,ktore cierpia w rodzinach na powszednie problemy i w tañcu brzucha znajduja swoje uwolnienia ,swa utracona w zyciu kobiecosc .Bardzo ciekawe o temetyce socjalnej.W e-mule znalazlam z angielskimi napisami

Doczy
    11-12-2008
    Miasto
    Gdynia
    Wiadomoci
    449
    Sia Reputacji
    11

Domylny

Jesli chodzi o Czerwony Jedwab to cizko opowiedzie o czym jest film nie zdradzajac zrotw akcji. Postaram si troszk

Gwna bohaterka jest kobiet samotnie wychowujc crk. Bardzo sie o ni martwi, a e widzi jak crka oglda si za bbniarzem zaczyna go ledzic i trafia do nocnego kubu w ktrym tacz tancerki. W ktryms momencie zaczyna te taczy. I uwodzi bebniarza...

Oglnie wbrew pozorom film nie przedstawia taca brzucha negatywnie. Gwne bohaterki tanczce nie rozbieraj si, choc banknoty wkladane s za ich strj,ale jak komus to badzo przeszkadza lepiej sobie film podarowa

Do filmu z tego co wiem ciko znale napisy. Caa lista dialogowa jest po francusku, a e to kolaboracja francusko-turecka to znajomos francuskiego na poziomie edniozaawansowanym pozwala na zrozumienie 90%.

Ja polecam. Bo mao filmw z bd w rolach gwnych. Ale nie jest to film ktry mnei powali. Chocia na kocu jak dla mnie fabua okazuje si szalenie pokrcona. (A raczej nie fabua a zachowania bohaterw)
    3balka z 3miasta

Samozwaczy Szaman Plemienia Mandragora

Doczy
    27-02-2008
    Miasto
    Zamo
    Wiadomoci
    463
    Sia Reputacji
    12

Domylny

dziekuje za podzielenie sie informacjami na temat filmow czekam teraz na odpowiedz z kina ale jesli znacie jeszcze jakies filmy z tancem brzucha to bede bardzo wdzieczna za podzielenie sie tytulami

Doczy
    06-03-2010
    Miasto
    Wrocaw, Leszno, Kielce
    Wiadomoci
    110
    Sia Reputacji
    10

Domylny

Widziaam "Whatever Lola wants Lola gets" w polskim tumaczeniu "Marzenia Loli". To wanie on zainspirowa mnie do kursu taca. Kilkuwtkowy film, ale bardzo ciekawy.
    Opowiada o amerykance, ktra jedzie za facetem do Kairu. Zwizek pada, a ona zostaje, by uczy si belly dance od Ismahan. Ta za kiedy bya super gwiazd, ale zostaa nakryta na zdradzie i dlatego staa si trdowata dla wszystkich. Lola pomaga jej wyj z cienia itd. itp.
    Generalnie polecam wszystkim.
    Wyobrania wyprzedza rzeczywisto, a wiara czyni cuda

Doczy
    19-02-2011
    Miasto
    Gdask
    Wiadomoci
    1
    Sia Reputacji
    0

Domylny Moja ocena 2-pytowego dvd pt ,,Taniec brzucha. Tacz i wygldaj pikniej''

Poraka !!! Ten jeden z niewielu wydanych w Polsce filmw instruktarzowych taca brzucha to w istocie
    bardzo saby film - prawie wcale nie uczy taca brzucha ! To dvd to w 99% wiczenia. A przecie polski tytu sugeruje nauk taca ! Zagraniczne wydanie tego samego dvd przynajmniej jasno podaje w tytule na pierwszym miejscu sowo fitness. Ale polskim wydawcom daleko do tej uczciwoci
    Jedynym plusem s 4 tace w wykonaniu Neeny i Veeny - niestety bliniaczki nie ucz widza ani jednego z nich Pienidze wyrzucone w boto !

Doczy
    01-03-2010
    Miasto
    Rzeszw
    Wiadomoci
    236
    Sia Reputacji
    10

Domylny

Jestem na forum od duszego czasu i uznaam, e skoro ju tu jestem to powinnam jako si przysuy jego czonkom. Widz, e ten wtek nie rozwija si tak prnie jak inne… Uwaam, e to le zwaszcza dla osb, ktre (tak jak ja) nie mog uczszcza na chwil obecn na zajcia. Posiadam wiele filmw instruktaowych wic postanowiam, e zrecenzuje cho kilka, by moe moja opinia si komu przyda

Every Shimmy In The Book with Bozenka
    Bozenka.jpg

Film instruktaowy prowadzony przez Belly Dance Super Star-Bozenka. Trwa on okoo 50 min, jednak w tym zdawa by si mogo krtkim czasie przedstawione s wszystkie podstawowe rodzaje shimmy. Film zawiera:
    1) Rozgrzewk
    Film rozpoczyna si rozgrzewk. Jest ona, przynajmniej jak dla mnie, zbyt delikatna i uwaam e trzeba doda od siebie kilka wicze. Trwa okoo 5 min.
    2)Shimmy
    Kady z ruchw rozpoczyna si od zaprezentowania go. Nastpnie tancerka w wolnym tempie pokazuje kolejne czynnoci jak wykona dany ruch. Tempo stopniowo wzrasta a do ostatecznego przedstawienia danego ruchu. Sekwencja ta jest powtarzana dwa razy. Na koniec Bozenka jeszcze raz prezentuje ruch.
    -Shoulder shimmy
    -Basic shimmy
    -Basic shimmy on toes
    -3/4 Shimmy
    -3/4 Side-to-side shimmy
    -3/4 Twist “Hagala” shimmy
    -Bedouin shimmy
    -Egyptian shimmy
    -Tension “Freeze” shimmy
    -Pelvic shimmy
    -Twist shimmy
    -Steady shimmy
    3) wiczenia na rozlunienie mini
    4) Taniec w wykonaniu Bozenki

Na pocztku film wyda mi si…ubogi, jednak po przeanalizowaniu go uwaam, e jest on prosto przekazany i dla osb pocztkujcych z pewnoci przydatny. Jako samouk mog rzec, e jeli dopiero zaczynamy przygod z shimmy to film ten z pewnoci pomoe nam nauczy si tych podstawowych ruchw. Po wiczeniach z Bozenk jestem zachwycona jej technik.

Doczy
    08-09-2010
    Miasto
    Byczyna
    Wiadomoci
    180
    Sia Reputacji
    9

Domylny

Ja ucz si w domu i przyznaj, e bez dvd do niczego bym nie dosza :)
    Jest ich naprawd duo. Od siebie polecam wszystkie nagrania Sadie, Ansuy i Michelle i wiele innych, o ktrych postaram sie napisa z czasem ;)

Na pocztek Ansuya:

The Magic of Bellydance with Ansuya

Pytka z prostym ukadem do znanej wszystkim piosenki z BDSS "Entrance of the stars". Dla pocztkujcych to dobre nagranie, poniewa uczy jak czy poszczeglne kroczki w bardzo przyjemny sposb. Nie jest to tradycyjny belly, raczej bellypop, ale jednak :) Do tego na pocztku Ansuya tumaczy z czego i jak mona zoy strj do taca.
    Kolejne jej pyty sa jak dla mnie wietne:

Learn Lavish Layers with Ansuya - Belly Dance Lesson DVD

To dvd jest raczej dla osb ju troszk zaawansowanych.
    Na pocztku wiczymy wolne ruchy, jak camel, omi, semki itd
    Nastpnie shimmy, ktre z czasem czymy z wolnymi ruchami, ktrych uczyymy si na pocztku.
    Dla pocztkujcych jest to zdecydowanie za trudne - to znaczy pocztek jest ok, ale czenie shimmy z wolnymi ruchami jest naprawd trudne, jeli dopiero si zaczyna ;)
    Na kocu Ansuya piknie nam taczy i dodatkowo pod koniec pokazane sa zabawne sytuacje z czasu nakrcania filmu :)

Luscious Layers with Ansuya Belly Dance Video DVD

Tutaj z kolei uczymy si wi :) Wszystkie wolne ruchy, snake, camel, semki, kka klatka piersiow, omi itd, wszystko to dokadnie Ansuya pokazuje i tumaczy. Jest to dobre nagranie dla osb pocztkujcych, moe poza fragmentami gdzie te dodawane jest shimmy (ale to tylko czasami)

Ostatnia pytka Ansuy jaka mam to

All New Hot Combinations with Ansuya

Jest to kilka wesoych kombinacji, ktre pomog nam w nauce jak czy kroki i si nie pogubi ;) Dodatkowo na kocu jest wystp, mieszne chwile z nagrywania dvd i wywiad z nasza gwiazdeczk ;)

Pyty Ansuy maja jeden minus - brak rozgrzewki. Chocia przyznam, e ja mam swoj sta, i w sumie rozgrzewki z dvd nie zawsze speniaj moje oczekiwania, wic jej brak szczeglnie mi nie przeszkadza ;)
    Poza tym dvd ktre Ansuya nagraa sa niesamowice przyjemne - jakie takie radosne :)
    Dawniej Enima

Doczy
    01-03-2010
    Miasto
    Rzeszw
    Wiadomoci
    236
    Sia Reputacji
    10

Domylny

Ja rwnie ucz si w domu Posiadam drugi film instruktaowy: Learn Lavish Layers with Ansuya i przyznam si, e te jestem z niego zadowolona. Ciekawi mnie pozostae, moe kiedy dostane je w swoje apki

Doczy
    08-09-2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiadomoci
    611
    Sia Reputacji
    12

Domylny

Ogldaam te filmy i pedagogicznie nie mona im nic zarzuci ale mnie styl taca Ansuyi nie odpowiada.
    Uczyam si oprcz normalnych zaj dodatkowo z kilku filmw, duo tylko obejrzaam i najbardziej podoba mi si sposb nauczania na pycie "Instructional Bellydance With Jillina", ktr wam serdecznie polecam.

To jest pierwsza cz lekcji o ktrych mwiam:
    http://www.amazon.com/Instructional-.../dp/B0001906OA
    Rzeczywicie tak jak ksiyc, Ludzie znaj mnie tylko z jednej, Jesiennej strony.
    - Jesienna zaduma; Elbieta Adamiak

Doczy
    01-03-2010
    Miasto
    Rzeszw
    Wiadomoci
    236
    Sia Reputacji
    10

Domylny

Z ciekawoci obejrzaam kilka lekcji Jilliny. Wydaj si by cakiem przydatne, zwaszcza, e postanowiam skoczy troszk wyej i nauczy si czy kolejne ruchy.
    Co do stylu taca Ansuyi to wydaje mi si on taki... inny, jednak jako pocztkujca odpowiada mi jej sposb przedstawiania kolejnych ruchw. Fakt faktem wraz z postpami w tacu oczekiwania rosn

Doczy
    01-02-2014
    Miasto
    d
    Wiadomoci
    7
    Sia Reputacji
    0

Domylny

Wyglda na to, e wtek troch przymiera, ale mimo to chciaabym zada pytanie. Czy ktra z Was natkna si na inne fimy instruktaowe z Bozenk(oprcz Evry Shimmy...)? Na jej stronie zauwayam szereg dvd, ale niestety ani tam nie mona ju kupi ani nigdzie w sieci nie mog znale. Take ktokolwiek widzia, ktokolwiek wie... ^^
    "Tacz jakby nikt Ci nie widzia.
    piewaj jakby nikt Ci nie sysza.
    Kochaj jakby nikt nigdy Ci nie zrani.
    yj jakby nie byo jutra."

Doczy
    05-01-2008
    Miasto
    lsk
    Wiadomoci
    746
    Sia Reputacji
    12

Domylny

"My kobiety jestemy anioami, a jak si nam podetnie skrzyda..., dalej lecimy na miotle "
    Serce ma swoje racje, ktrych rozum nie zna
    (Pascal)

, ATS i taniec cygaski

Doczy
    01-02-2014
    Miasto
    d
    Wiadomoci
    7
    Sia Reputacji
    0

Domylny