Wyniki 1 do 20 z 20

Temat: Jak odwieyc / wypra strj do tanca brzucha?

Doczy
    17-09-2012
    Miasto
    Warszawa
    Wiadomoci
    77
    Sia Reputacji
    8

Domylny Jak odwieyc / wypra strj do tanca brzucha?

Czesc Dziewczyny,
    nie wiem czy taki watek juz byl, szukalam ale nie znalazlam...

Czy macie jakies sposoby na odwieenie stroju?
    Zdarza sie ze stroj dlugo leal w szafie, lub odkupujemy od kogo uywany stroj - co wtedy?
    Wietrzenie?
    Czestro stroj przesika zapachem papierosow, czego nieznoszne...

Macie jakies sposoby?
    Ostatnio edytowane przez Aushra ; 01-11-2012 o 20:50

Doczy
    17-07-2008
    Miasto
    Czstochowa i tam, gdzie mnie poniesie :)
    Wiadomoci
    2 060
    Sia Reputacji
    14

Domylny

Wietrzenie moe pomc tylko oby nie na socu i przy duej wilgotnoci.
    Ja stosowaam kadzida indyjskie do zmienienia zapachu spdnicy, ale trzeba dany zapach lubi ( spdnica na wieszaku, a okoo 30 -40cm pod ni tlce si kadzido) i nie mie zamiaru jej sprzedawa komu kto tego nie lubi
    Niektre mieszkanki Indii postpuj tak z umytymi wosami.

Odwieaam te inn rzecz pryskajc tak zapachow mgiek do ciaa (trzeba sprawdzi czy nie zostawi plam na jakiej maej powierzchni), nie byo tam ozdb (wiadomo mogyby zardzewie jeli takie zwyke).

Moe daoby woy midzy kostium woreczek baweniany z np. cynamonem. Stosuj skropione suszone kwiaty z olejkami naturalnymi w takim woreczku ( z olejkiem ostronie, bo moe plamy zostawi, chyba, e woreczek szczelny i grubszy).

Tyle mam pomysw
    Ostatnio edytowane przez Ksiksi ; 01-11-2012 o 22:46
    * szycie kostiumw na zamwienie
    * stroje treningowe, topy

Doczy
    12-05-2011
    Miasto
    Warszawa
    Wiadomoci
    207
    Sia Reputacji
    9

Domylny

Ja te wietrz, a kadzideka to super pomys. Musz sprbowa.

Doczy
    17-09-2012
    Miasto
    Warszawa
    Wiadomoci
    77
    Sia Reputacji
    8

Domylny

Super! Dzieki za pomysly. O kadzidelkach nie pomyslalam... Chociaz faktycznie te zapachy sa dosyc ostre, wiec trzeba dobrze dobrac, zeby pozniej zapach nie "meczyl"
    Mgielke zapachowa stosowalam wiele razy. Ale trzeba jej sporo uzyc, bo szybko wietrzeje.

Macie jeszcze jakies pomysly?

Doczy
    17-07-2008
    Miasto
    Wiadomoci
    2 060
    Sia Reputacji
    14

Domylny

Z zapachw kadzideek mog poleci sanda, paczuli. Opium to raczej nie :P Widziaam te kiedy traw cytrynow wic zapach byby taki wiey. Lotos, magnolia s takie delikatniejsze.

S jeszcze takie patyczki, ktre umieszcza si w wazoniku bodaje wczeniej namoczone w olejku zapachowym. Nie wiem, czy umieszczenie nad tym czy w pobliu by zmienio zapach, ale mona sprbowa.

Doczy
    17-09-2012
    Miasto
    Warszawa
    Wiadomoci
    77
    Sia Reputacji
    8

Domylny

chyba wyprobuje te kadzidelka a jak tak robilas to zapach dlugo sie utrzymywal?

Doczy
    10-10-2008
    Miasto
    Nibylandia ;)
    Wiadomoci
    93
    Sia Reputacji
    11

Domylny

te polecam kadziedka, ja uywam liliowych - spalam jedno dla lekkiego zapachu - pal je w okolicy stroju
    zapach jest wyczuwalny jaki czas, ale trudno mi powiedzie ile dokadnie

kiedy spryskaam fanveile ulubionymi perfumami, efekt by taki, e w trakcie taca rozchodzi si miy zapach ;D

Doczy
    16-02-2012
    Miasto
    Pozna
    Wiadomoci
    64
    Sia Reputacji
    8

Domylny

Jeeli strj przeszed dymem na jakiej imprezie, to od razu po powrocie do domu wietrz go i zapach znika zupenie
    Natomiast z brudem i plamami jest ju wikszy problem i czyszczenie zaley od rodzaju materiau i iloci ozdb oraz kolorw, ktre ewentualnie mogy by farbowa. Wydaje mi si, e niektre tkaniny mona spokojnie woy do miednicy z wod i ma iloci detergentu, lekko przepuka czy wewntrzn stron stanika i spdnicy przetrze szczoteczk do czyszczenia. Zawsze mona te prbowa w pralni chemicznej

Doczy
    17-09-2012
    Miasto
    Warszawa
    Wiadomoci
    77
    Sia Reputacji
    8

Domylny

Fajnie dzisiaj kupuje kadzidelka :P i wyprobuje

Gorzej jezeli ten dym juz wnikl w material, bo poprzednia wlascicielka nie wietrzyla stroju regularnie

Ja jak do tej pory zawsze myje wilgotna gabka wewnetrzna strone stanika, wietrze, potem stosuje albo mgieki/perfumy
    Ale do wody bym sie nie odwazyla wlozyc. Moja kolezanka kiedys wyprala profesjonalny stroj i zardzewial. To chyba za bardzo ryzykowne
    Ostatnio edytowane przez Aushra ; 02-11-2012 o 10:28

Doczy
    12-05-2011
    Miasto
    Warszawa
    Wiadomoci
    207
    Sia Reputacji
    9

Domylny

Ja te bym nie praa, to ryzykowne. A co z chustami treningowymi, one maj koraliki (tudzie monetki)? Jak mylicie? Nie mona upra ich rcznie? Te koraliki to raczej nie zardzewiej.

Doczy
    17-09-2012
    Miasto
    Warszawa
    Wiadomoci
    77
    Sia Reputacji
    8

Domylny

oj moim zdaniem monetki jak najbardziej moga zardzewiec...
    Ja jak mylam stroj gabeczka, to potem dokladnie wycieralam koraliki itp ktore mogly zamoknc, papierowym recznikiem.

Trudno, chyba musimy zyc w brudzie :P i radzic sobie polsrodkami

Doczy
    05-02-2008
    Miasto
    Pozna
    Wiadomoci
    1 410
    Sia Reputacji
    13

Domylny

Jeli kto nie lubi kadzideek, mona jeszcze postara sie o usunicie zapachw: powiesi strj w kabinie prysznicowej i OBOK (nie na strj) puci na 5 minut maksymalnie gorc wod. Po takiej "kpieli parowej" znikaj zapachy i drobne zabrudzenia, a nie strzeba sie martwi o ozdbki
    To the soul's desires the body listens
    What the flesh requires keeps the heart imprisoned
    What the spirit seeks the mind will follow
    When the body speaks all else is hollow

Depeche Mode

Scarabee szyje! Stroje do tribalu i nie tylko
    http://www.belly-dance.pl/forum/showthread.php/4654-Scarabee-szyje!-Stroje-gotowe-i-tkaniny-ktre-bardzo-chc-sta-sie-strojami-)

Doczy
    16-02-2012
    Miasto
    Pozna
    Wiadomoci
    64
    Sia Reputacji
    8

Domylny

takiego z mnstwem ozdb te bym nie wrzucia do wody, ale jeeli strj jest skromny, to mona prbowa. Monetki chyba raczej zbyt ryzykowne...

Doczy
    10-10-2008
    Miasto
    Nibylandia ;)
    Wiadomoci
    93
    Sia Reputacji
    11

Domylny

chust z monetkami to bym si baa zmoczy
    opcja z kpiel parow bardzo interesujca - wyprbuj na bank

Doczy
    19-12-2011
    Miasto
    d
    Wiadomoci
    93
    Sia Reputacji
    8

Domylny

Kostium z mojego awatarka wypraam ostatnio rcznie. Przeszed ten eksperyment pomylnie. Co prawda, nie ma na nim zbyt duo ozdb (na razie).
    Pasja + Wizja + Dziaanie = Sukces

Tanecznie: Amira

Doczy
    17-08-2009
    Miasto
    d
    Wiadomoci
    187
    Sia Reputacji
    11

Domylny

Ja pior stroje w chodnej wodzie z delikatnym pynem do prania. Przy takim szybkim i delikatnym praniu wikszo strojw nie powinna ulec zniszczeniu - wiadomo, e z malowanym jedwabiem trzeba uwaa, ale lama, tiul czy strecz powinny da rad Jeli chodzi o ozdoby - adne nie ulegy zniszczeniu, ale moe to kwestia tego, e s przyszywane, a nie naklejane.

Raz byam zmuszona odda cztery spdnice do pralni, w tym dwie zdobione. Byy prane w pralce i w jednej kolor cekinw troch zblad, ale po za tym bez zmian.

Jeli chodzi o staniki od kupnych strojw, te praam (po uprzednim sprawdzeniu czym s usztywnione) i nic im si nie stao. Take nie baabym si a tak bardzo delikatnego prania strojw
    wczeniej na forum jako Lalita

Doczy
    28-07-2009
    Wiadomoci
    12
    Sia Reputacji
    0

Domylny

Ja dwa razy oddawaam strj do pralni chemicznej... w przecigu 2 dni (przed i po wystpie). Mina Pani w pralni - bezcenna Baa si, e ma deja vu Strj przey wszystko bardzo dobrze, ale te nie ma na nim nic klejonego i ozdb niewiele.

Doczy
    19-12-2011
    Miasto
    d
    Wiadomoci
    93
    Sia Reputacji
    8

Domylny

A czy kto wie czy mona pra rcznie egipskie usztywniane staniki? Co tam w ogle siedzi w rodku, w charakterze usztywniacza? A jeeli nie rcznie, to jak inaczej je odwiea?

Doczy
    17-07-2008
    Miasto
    Wiadomoci
    2 060
    Sia Reputacji
    14

Domylny

Plastik... a jeli ma "push up" no to duo gbki. Tylko jeli materia by klejony na plastik (widziaam takie) to moe si odklei?
    A jeli plastiku mniej (tylko sama miska) i nie klejony, a obszywany to moe by mona zaryzykowa w letniej wodzie, rcznie.
    Najlepiej eby od razu wyscho... szczeglnie przy ozdobach.
    Tyle moich pomysw

Doczy
    19-12-2011
    Miasto
    d
    Wiadomoci
    93
    Sia Reputacji
    8

Domylny

Dziki
    wyglda na to ze mam jednak te szyte, wic mog w razie koniecznosci sprbowa prania rcznego.
    Na razie stanik si obszywa, ale pytam na przyszo

Reguy pisania

• Publikowa nowe tematy: nie moesz
  • Pisa wiadomoci: nie moesz
  • Dodawa zaczniki: nie moesz
  • Edytowa swoje wiadomoci: nie moesz
  •