Wyniki 1 do 11 z 11

Temat: Czy kształt brzucha ma wływ na taniec..

Siła Reputacji
    0

Domyślny Czy kształt brzucha ma wływ na taniec..

Jak w temacie ..czy kształt, dana budowa brzucha płaski czy wypukły lub sterczący itd. ma wpływ na taniec i satysfakcję czerpaną z niego - pomaga lub przeszkadza?

Miasto
    Kraków / okazjonalnie Tricity
    Siła Reputacji
    9

Domyślny

wydaje mi się, że głównie w zakresie samopoczucia tancerki - jeśli to, że masz wypukły/wklęsły/sterczący/z bliznami brzuch ci przeszkadza, to odsłonięcie go może być dużym wyzwaniem. no i pewne ruchy wyglądają inaczej na osobie bardzo szczupłej (mięśnie widoczne tuż pod skórą) a inaczej na osobie okrąglejszej (więcej ciałka do falowania).
    krakowianki zillują pod mostem!
    www.belly-dance.pl/forum/showthread.php/5795-krakowskie-zillowanie-w-plenerze

Miasto
    Sopot
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

Ogólnie chyba budowa ciała ma wpływ na to jak wygląda taniec. Nie tylko brzuch, ale i wzrost, typ sylwetki itp. Np.ja jestem dość niska i do tego mam krótki tułów, więc różne figury w moim wykonaniu wyglądają inaczej, niż gdy robi je wysoka osoba z długim tułowiem. Nie gorzej, ani lepiej - po prostu inaczej!
    Mi się akurat to podoba, gdy patrzę w lustro i widzę, że cała grupa tańczy to samo, wychodzi nam ładnie i równo, a jednak w wykonaniu każdej dziewczyny widać coś indywidualnego.
    Ludzie, którzy traktują samych siebie zbyt poważnie, mają smutne życie...

Siła Reputacji
    0

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Oleta Zobacz wiadomość
    Ogólnie chyba budowa ciała ma wpływ na to jak wygląda taniec. Nie tylko brzuch, ale i wzrost, typ sylwetki itp.
    No właśnie ..ja mam budowę typu gruszka, ze sterczącym brzuszkiem, który ostatnio sporo usrusł i w/g koleżanki przy mojej budowie to wygląda tylko lepiej - tzn. im większy tym lepiej

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    11

Domyślny

@aeri: każda tancerka jest inna, ma inną budowę ciała, co sprawia, jak już podkreślała to Oleta, że każda z nas tańczy inaczej, pomimo, że ruchy są tak samo wyuczone. Gdy ciałka jest więcej, łatwiej na przykład jest ci się obracać, drżeć, robić podrzuty ale już na przykład więcej wysiłku musisz włożyć w zatrzymanie tych ruchów. U kobiety o pełniejszych biodrach inaczej będą widoczne ósemki pionowe, a za to kobieta o mniejszych biodrach, czy wyższa, mniej siły włoży w fale pionową. Dlatego ten taniec uważam, że jest dla wszystkich i można czerpać z niego ogromną satysfakcje, pobudza w tobie kobiecość niezależnie od tego czy jest ona pełniejsza, czy nie. Najważniejsze, żebyś się dobrze czuła w swoich ruchach.

Siła Reputacji
    0

Domyślny

Gdy ciałka jest więcej, łatwiej na przykład jest ci się obracać, drżeć.. Najważniejsze, żebyś się dobrze czuła w swoich ruchach.
    Osobiście najlepiej czuję się mając więcej ciałka do poruszania. Bardzo podoba mi się taniec wykonaniu mojej krąglejszej koleżanki m.in. z uwagi na to w jaki sposób jej pełniejszy brzuch porusza się.

Właśnie wróciłam z wakacji, gdzie za namową koleżanki pracowałam nad krąglejszym kształtem brzuszka opychając się na każdym kroku, dzięki czemu sporo urusł w ostatnim czasie

Czy mogę was prosić o ocenę i ew. rady co zrobić by był bardziej obły poza piciem dużych ilości piwa - taki właśnie mnie odpowiada ?
    Ostatnio edytowane przez aeri ; 18-08-2013 o 09:50

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    18

Domyślny

Ja mogę jedynie doradzić, żebyś w dowolnej pracy nad ciałem pamiętała o zdrowiu Niezależnie od tego, czy chce się schudnąć, czy przybrać na wadze, podstawą jest odpowiednio skonstruowana pod tym kątem dieta. Tancerki muszą szczególnie dbać o to, by ich ciału niczego nie brakowało - aby mogło służyć im w tańcu długo i szczęśliwie Dlatego radziłabym zapytać dietetyka, jakie są zdrowe i bezpieczne sposoby przybierania na wadze. Wydaje mi się, że duże ilości piwa nie posłużą tancerce zbyt dobrze na dłuższą metę - alkohol w większych ilościach niezbyt dobrze się łączy z jakimkolwiek treningiem fizycznym.

Trzymam kciuki za zdrową, bezpieczną i przyjemną pracę nad ciałem

Siła Reputacji
    0

Domyślny

Od początku grudnia mocno pracuję nad wypkłym brzuszkiem i widać efekty, a w święta będę go jeszcze mocno przekarmiać Wspiera mnie babcia, która gotuje dla mnie tuczace pyszności, więc z jej pomocą pewnie po świętach będzie pięknie zaokrąglony. Chciałabym was prosić o ocenę moich postępów. Czy byłoby to możliwe -jest odpowiedni ku temu dział itp.
    Ostatnio edytowane przez aeri ; 23-12-2013 o 15:58

Miasto
    Lublin
    Siła Reputacji
    20

Domyślny

Ten temat do złudzenia przypomina mi pewien inny, sprzed lat...
    http://www.belly-dance.pl/forum/show...5tkuj%C4%85cej
    "Człowiek człowiekowi wilkiem,
    Wydawałoby się,
    Lecz niekiedy, lecz na chwilkę,
    Człowiek człowiekowi misiem!"

Kabaret "Potem"

Miasto
    Śląsk
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

Taak Mirano, wypisz wymaluj. Nic dodać nic ujać i wszystkie odpowiedzi tak samo aktualne jak przed laty.

"My kobiety jesteśmy aniołami, a jak się nam podetnie skrzydła..., dalej lecimy na miotle "
    Serce ma swoje racje, których rozum nie zna
    (Pascal)

, ATS i taniec cygański

Siła Reputacji
    0

Domyślny

Szkoda, ze ta dziewczyna od dawno wydaje się być nieaktywna. Myślę, że mogalby odpowiedzić na wiele moich pytań

Reguły pisania

• Publikować nowe tematy: nie możesz
  • Pisać wiadomości: nie możesz
  • Dodawać załączniki: nie możesz
  • Edytować swoje wiadomości: nie możesz
  •