Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniaOstatnia
Wyniki 21 do 40 z 146

Temat: Jakie warunki naley speni aby otrzyma tytu instruktora taca brzucha?

Doczy
    28-08-2007
    Miasto
    Lublin
    Wiadomoci
    1 209
    Sia Reputacji
    15

Domylny

cyt:"Tak si zastanawiam, skd instruktorki czerpi wiedz bardziej teoretyczn: na temat ciaa, prawidowej rozgrzewki, tradycji i historii taca, zwyczajw, rytmw, rodzajw muzyki i tak dalej...."

Tak teoretyczn wiedze mona byo zdoby na Masterclasses z Nuriyy.Teraz zostao juz tylko 1 spotkanie
    Nie byo tam oszaamiajcych kombinacji tanecznych, za to wiedza jak Nuriyya nam przekazuje jest nieoceniona. Mam tu na myli przede wszystkim genez taca, poszczeglnych ruchw, ich ewolucj i subtelne rznice rznice w ich wykonaniu w zalenoci od stylu a take to czego do tej pory w Polsce brakowao-mnstwo infrmacji o egipskim folklorze.

Ja wychodz z zaoenia,e eby zrozumie taniec trzeba wiedzie skd si to wszystko wzio. Mona zaliczy setki warsztatw i poznac wiele ciekawych sekwencji ruchw czy choreografii ale rzadko zdarza si czerpac tam wiedz teoretyczn.A wasnie za to jestem wdziczna Nuriyyi i Prof. Khalilowi.

Doczy
    04-11-2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiadomoci
    3 790
    Sia Reputacji
    16

Domylny

A moe planowane s dalsze szkolenia z Nuriyy? Bo chtnie bym takie co zrobia kiedy...

Doczy
    28-08-2007
    Miasto
    Lublin
    Wiadomoci
    1 209
    Sia Reputacji
    15

Domylny

Kiedy na pewno tak. To zaley od liczby chtnych i od czasu jakim dysponuje Nuriyya. Na razie koczymy pierwszy cykl a potem mamy studia z H. Khalilem. Ona bdzie w nich asystowa wic moliwoci si kurcz.
    Myl,e za rok mona o tym pomyle

Doczy
    04-11-2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiadomoci
    3 790
    Sia Reputacji
    16

Domylny

Och,za rok byoby idealnie Na prof. Khalila ani mnie nie sta,ani nie mam jeszcze jak dojecha...

Doczy
    27-10-2008
    Miasto
    Kielce
    Wiadomoci
    90
    Sia Reputacji
    11

Domylny

Cytat Pierwotnie wysane przez grashka Zobacz wiadomo
    - wrazenia dotyczace wlasnego ciala, tanca przed lustrem
    Tu akurat mam spore dowiadczenie, bo niemale cierpi na "lustrzyc" . Czsto tacz przed lustrem, obserwuj siebie, swoje ruchy. Nie mam oporw ani nie czuj si gupio. Wydaje mi si te, e mam odpowiedni typ urody- lekko orientalny, dugie brzowe wosy, ciemn karnacj, do chudzielcw nie nale- tzn. zarysowana talia, biust, biodra. Duo wicz na siowni, ale raczej na mas/podkrelenie mini, ni spalanie. Lubi siebie, a to zdaje si jest wane w tacu, zwaszcza belly

Doczy
    05-09-2008
    Miasto
    Krakw
    Wiadomoci
    2 410
    Sia Reputacji
    14

Domylny

Do zaoenia wasnej szkoy i prowadzenia tam zaj z TB nie potrzeba adnych papierw. Sama zaoyam fitness klub i prowadz tam rwnie zajcia z taca brzucha. Nie posiadam tytuu instruktora taca brzucha, ale od 5 lat jestem instruktorem fitness i pilatesu, co daje mi due teoretyczne oraz praktyczne podstawy do prowadzenia zaj z TB.

Zaczam prowadzi zajcia TB, poniewa dziewczyny chodzce do mnie na zajcia dowiedziay si, ze tacz i zaproponoway, e moe stworzy takie zajcia u nas w klubie. Daam si namwi i jestem z tego powodu bardzo szczliwa, poniewa prowadzenie zaj bardzo duo mnie nauczyo, musiaam porzdnie popracowa nad technik, no i jestem zmuszona do tych kilku godzin tygodniowo wiczenia TB plus przygotowania do zaj w domu, co daje cakiem pokan ilo godzin, co jest dla mnie bardzo cenne.

Nawiasem mwic potrzebuj dziewczyny, ktra pomogaby mi w prowadzeniu zaj (Krakw). Gwnie chodzi o zastpstwa, kiedy ja nie mog. Jeli taka osoba si sprawdzi, to oczywicie w gr wchodzi umowa i prowadzenie wasnych grup. Zainteresowane osoby prosz o kontakt.

Doczy
    12-10-2008
    Wiadomoci
    292
    Sia Reputacji
    11

Domylny

Mam mieszane uczucia co do swoich pierwszych kontaktw z TB... Dlatego uwaam, e dobrze by byo, gdyby instruktorka miaa jaki "papier" na potwierdzenie umiejtnoci... Bo prawd mwic (nie wtpi w moliwoci ktrejkolwiek z Was ) nietrudno jest komu wcisn tzw. "kit" jeli przychodz na zajcia osoby pocztkujce, nie majce pojcia o TB.

Doczy
    07-10-2008
    Miasto
    lsk, Katowice
    Wiadomoci
    790
    Sia Reputacji
    11

Domylny

Dziewczyny,a jak skocz poziom zaawansowany to eby wystpowac i byc instruktork, potrzebuj dyplom?
    W ogle potem (w dalszej karierze) dyplom jest potrzebny?

Doczy
    29-10-2008
    Miasto
    Kijw
    Wiadomoci
    5 949
    Sia Reputacji
    18

Domylny

Nie potrzebujesz dyplomu.
    Przed lubem Ona myli, e On si zmieni.
    On ma nadziej, e Ona nigdy si nie zmieni.
    Po lubie On si nie zmienia, za to Ona tak.

Doczy
    07-10-2008
    Miasto
    lsk, Katowice
    Wiadomoci
    790
    Sia Reputacji
    11

Domylny

Czyli mona by ujc ze dyplom jest na nic?

Doczy
    29-10-2008
    Miasto
    Kijw
    Wiadomoci
    5 949
    Sia Reputacji
    18

Domylny

Przyda si jeli kto bdzie od Ciebie da kwalifikacji np. w szkole albo po prostu bdzie chcia mie dyplomowan instruktork. Jednak prawnie nie ma rnicy - moesz miao zakada szko nawet jeli taniec brzucha znasz z youtube.

Doczy
    30-11-2007
    Miasto
    Wrocaw
    Wiadomoci
    1 049
    Sia Reputacji
    13

Domylny

eby pracowa jako instruktorka nie potrzebujesz dyplomu. Potrzebujesz kwalifikacji.

Ale nie powiedziaabym, e dyplom jest "na nic". Bardzo ceni osoby, ktre zainwestoway duo czasu, si i pienidzy w to, eby zdoby ugruntowan wiedz, a wic i idcy za ni dyplom.

Cytat Pierwotnie wysane przez Bajaderka
    moesz miao zakada szko nawet jeli taniec brzucha znasz z youtube.
    Szko moesz zaoy nawet i bez tego, tak dla cisoci
    Ostatnio edytowane przez bollyanna ; 26-01-2009 o 18:53

Doczy
    07-10-2008
    Miasto
    lsk, Katowice
    Wiadomoci
    790
    Sia Reputacji
    11

Domylny

hmmm... czyli jak mog zdobyc dyplom

Doczy
    29-10-2008
    Miasto
    Kijw
    Wiadomoci
    5 949
    Sia Reputacji
    18

Domylny

Dyplom mona zdoby np.u Rashy w Krakowie. Minimum rok nauki, pniej - dla osb z najwyszymi notami z egzaminu - roczny kurs instruktorski, ale z tego co wiem rzadko organizowany. Co do innych miast to moe Ci inne dziewczyny podpowiedz.

Doczy
    07-10-2008
    Miasto
    lsk, Katowice
    Wiadomoci
    790
    Sia Reputacji
    11

Domylny

ja ucze sie w katowicach. ide teraz na poziom zaawansowany do szkoy tanca Nova. Tam dostan?
    Ostatnio edytowane przez Alia ; 22-10-2009 o 15:28

Doczy
    29-10-2008
    Miasto
    Kijw
    Wiadomoci
    5 949
    Sia Reputacji
    18

Domylny

Wydaje mi si, e nie. W kadym razie Nova w Krakowie nic takiego nie robi.

Doczy
    07-10-2008
    Miasto
    lsk, Katowice
    Wiadomoci
    790
    Sia Reputacji
    11

Domylny

ktoras z was tam moze uczy?

Doczy
    05-09-2008
    Miasto
    Krakw
    Wiadomoci
    2 410
    Sia Reputacji
    14

Domylny

Cytat Pierwotnie wysane przez Yaminah Ayse Zobacz wiadomo
    Dziewczyny,a jak skocz poziom zaawansowany to eby wystpowac i byc instruktork, potrzebuj dyplom?
    W ogle potem (w dalszej karierze) dyplom jest potrzebny?
    Dyplom jest zawsze przydatny. Wiele osb, ktre przychodzi do mnie na zajcia, nie tylko z TB chce zobaczyc moj legitymacj instruktorsk, ktra potwierdza moje przygotowanie praktyczne i teoretyczne do prowadzenia zajc. Nie bez znaczenia jest rwnie przez kogo taka legitymacja zostaa wydana, jeli chodzi o fitness to od wszystkich instruktorek w moim klubie wymagam uprawnie pastwowych czyli wydanych przez ministerstwo.
    Z uprawnieniami instruktora TB w Polsce nie jest atwo, mao szk jest uprawnionych do prowadzenia kursu instruktorskiego.

Doczy
    27-02-2008
    Miasto
    Zamo
    Wiadomoci
    463
    Sia Reputacji
    12

Domylny

na pewno u Rashy mozna sobie zrobic papiery instruktorskie. z tego co sie orientuje to sa chyba 4 poziomy. ja mam na razie dwa ale oprocz tego mam jeszcze z hip-hopu i jestem pedagogiem. mysle tez ze dobrze jest sie ciagle szkolic u najlepszych. jesli tylko sa jakies dobre warsztaty, mamy czas i kase na to od razu powinnysmy jechac zeby jak najwiecej wiedzy zdobywac i pozniej ja przekazac.

Doczy
    19-01-2009
    Miasto
    koszalin/ olsztyn
    Wiadomoci
    370
    Sia Reputacji
    11

Domylny

a czy moecie mi co podpowiedzie co do zdobycia dyplomu u Rashy? czy mog pojecha tam w kadej chwili? i czy na obozach przez ni organizowanych rwnie zdobywa si dyplomy? i jeszcze jedno- wiecie moe czy w wakacje bdzie organizowany taki obz? z gry baardzo dzikuj

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniaOstatnia

Reguy pisania

• Publikowa nowe tematy: nie moesz
  • Pisa wiadomoci: nie moesz
  • Dodawa zaczniki: nie moesz
  • Edytowa swoje wiadomoci: nie moesz
  •