Strona 1 z 8 1234 ... OstatniaOstatnia
Wyniki 1 do 20 z 146

Temat: Jakie warunki naley speni aby otrzyma tytu instruktora taca brzucha?

Doczy
    05-09-2007
    Miasto
    Leszno
    Wiadomoci
    606
    Sia Reputacji
    14

Domylny Jakie warunki naley speni aby otrzyma tytu instruktora taca brzucha?

Jakie warunki naley speni aby otrzyma tytu instruktora taca brzucha?
    Oczywicie wiadomo, e dobry nauczyciel powinien cigle si rozwija, doszkala itp.

Doczy
    04-09-2007
    Miasto
    Wawa
    Wiadomoci
    467
    Sia Reputacji
    13

Domylny

W wielu klubach nie ma formalnych wymogw aby zosta instruktorem. Najczciej dziaa system polece. Musisz by osob, ktra ma dowiadczenie i radzi sobie. Jest tylko jedna szkoa Rashy, ktra prowadzi szkolenia i wydaje dyplomy. (przynajmniej o jednej wiem)
    -Gdy kobieta taczy, tworzy sztuk, a zarazem staje si bardziej zmysowa. (Ehab Atia)

Doczy
    05-09-2007
    Miasto
    Leszno
    Wiadomoci
    606
    Sia Reputacji
    14

Domylny

Zaomy, e chciaabym otworzy szko taca.Czy szkolenie jest w takim wypadku wymogiem?

Doczy
    28-08-2007
    Miasto
    Gliwice i okolice
    Wiadomoci
    745
    Sia Reputacji
    13

Domylny

obecnie nie ma prawnych wymagan abys posiadala jakikolwiek dyplom instruktorki zeby otworzyc szkole tanca. zakladasz po prostu dzialalnosc gospodarcza.

Doczy
    28-08-2007
    Miasto
    Gdynia/Mieroszyno
    Wiadomoci
    756
    Sia Reputacji
    13

Domylny

Jeeli chcesz otworzy szko to mogaby to zrobi jako koo mnie Nasza okolica oferuje wietne warunki, pikn okolice i zero konkurencji
    Uwolni drenie!!!

Doczy
    28-08-2007
    Miasto
    Sopot
    Wiadomoci
    371
    Sia Reputacji
    13

Domylny

A skd jeste Martinka?

Doczy
    28-08-2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiadomoci
    1 125
    Sia Reputacji
    17

Domylny

wietne pytanie ale i trudne. Problem potrzebnych tytuw i kwalifikacji to wraliwy temat w rodowisku taca brzucha. Ale odwa si odpowiedzie.

Przede wszystkim trudno jest mwi o otrzymywaniu tytuu instruktorki bo tytu taki nie jest powszechnie wydawany, wrcz wcale jeli masz na myli „papier”
    Wydaje mi si, e w praktyce tancerka na og zostaje instruktork TB poprzez polecenie przez inn instruktork, u ktrej uczya si przez duszy czas. Polecenie moe rnie wyglda.

Rasha wydaje chyba certyfikaty/dyplomy po zaliczeniu danego kursu instruktorskiego.

Czasem instruktorka bezporednio poleca szkole taca sprawdzon przez ni uczennic jako instruktork . A kandydatk sprawdza si w praktyce np. po przez poprowadzenie zastpstw w pocztkujcych grupach taca brzucha.

Niektre instruktorki maj ukoczone kursy instruktorskie (lub wrcz dyplomy ze szk baletowych) z zakresu innych tacw, form ruchu jak tace ludowe, choreografia, aerobik, jazz, tace charakterystyczne itd. i po duszym trenowaniu taca brzucha i dowiadczeniu na scenie zaczynaj uczy innych. Po prostu adaptuj i dostosowuj techniki taca i nauczania
    poznane i zaliczone na egzaminach do taca brzucha.

Inne instruktorki po prostu maj wystarczajce dowiadczenie taneczne i sceniczne, jak rwnie uczyy si od wielu saw polskich i zagranicznych w Europie i krajach arabskich (kursy, warsztaty, lekcje indywidualne) by zebra odpowiednio szerok wiedz merytoryczn, praktyczn zarwno z zakresu samej techniki tanecznej TB jak i metodyki nauczania, historii TB, aby samodzielnie zacz uczy innych.
    W ten sposb zaczynay pierwsze instruktorki taca brzucha w Polsce, sprawdziy si „w akcji” i „wypyny”.

Formalnie tytu instruktorski z TB moe istnie ale nie decyduje tak naprawd o sukcesie w tej brany. Czsto uczennice cign do danej tancerki/nauczycielki raczej z powodu jej osobowoci lub wspaniaej atmosfery nauczania ktr tworzy w czasie zaj. Z kolei inne adeptki TB szukaj instruktorek, ktre wiksz uwag skupiaj na technice, choreografii wyciskajc z uczennic ostatnie poty mniej dbajc o towarzyski, zabawowy charakter zaj.

Jeli chodzi o warunki jakie naley speni – to naleaoby si spyta inne uczennice aby opisay wymarzon instruktork podajc podane cechy i umiejtnoci i wymarzone elementy treningu na zajciach. Moe warto poruszy ten wtek w nowym temacie.

Jako jedna z takich uczennic mog troch wymieni obowizkowych umiejtnoci/kwalifikacji ktre moim zdaniem powinna posiada przez instruktork TB

• Praktyczna wiedza o stosowaniu prawidowej = zdrowej i estetycznej postawie w czasie taca.
    • Wiedza z zakresu prowadzenia zaj ruchowych: prawidowa rozgrzewka, znajomo bezpiecznego stosowania poszczeglnych wicze i ruchw, figur tanecznych, itp.
    • Umiejtno wytumaczenia szczegw ruchw i jak je wykona
    Uwaga: ta cecha nie zawsze jest konieczna bowiem wschodni sposb nauczenia a raczej przekazu wiedzy jest inny ni zachodni tzn. zasadniczo jest nauk po przez naladownictwo mistrza/nauczyciela – nauczyciel zazwyczaj ogranicza si do mwienia, e robisz co le ale jak to zrobi – nie powie tylko pozwoli ci si cieszy odkrywaniem tego – czas bomie nie gra na wschodzie tak duej roli – powiedziaam bym e droga jest waniejsza ni cel – w naszym wypadku bycie bellydancer.
    • Podzielno uwagi tzn .umiejtno wyawiania poszczeglnych uczennic z grupy i popenianych przez nich bdw przy jednoczesnym zachowaniu kontroli nad pokazywanym przez siebie tacem.
    • Puszczanie „porywajcej” i rnorodnej muzyki na zajciach
    • Widoczna i odczuwalna przez uczennice pogoda ducha i rado z taca u instruktorki
    • Znajomo/zrozumienie muzyki i rytmw arabskich
    • Czym bardziej europejski, kabaretowy nauczany styl taca tym wiksze wymagane umiejtnoci choreograficzne

To na razie pocztek listy do ktrej jeszcze sama nie dorastam.

Miaam jednak to szczcie, e od razu trafiam do idealnej instruktorki, ktra speniaa wszystkie powysze warunki i wiele, wiele innych i daa mi wspaniae podstawy
    Ju od roku zakochana w baroku

Ech - Chciaoby sie podzieli wiedz z belly dance, uczy, inspirowa, tworzy....
    Sowillo / Safi

Doczy
    28-08-2007
    Miasto
    Bielsko-Biaa
    Wiadomoci
    335
    Sia Reputacji
    13

Domylny

myl, e wiele zaley od indywidualnych predyspozycji.kto moe uczyc si powiedzmy 3 lata i nie umiec do tej pory poprawnie wykonywac niektrych podstawowych figur, podczas gdy kto drugi bdzie ju wici sukcesy na scenie i umia przekazac swoja wiedz dalej wic a propos czasu trwania nauki sprawa jest doc subiektywna
    ORIENTALNY KARNAWA - 17-18.01.2015, Bielsko-Biaa: JULIA FARIDE TORGONSKA (Ukraina), VARDA I TAHIRA - 12 h warsztatw i show-niespodzianka
    SEZON TANECZNY 2014/2015 Info: www.tahira.pl/zajecia

Doczy
    28-08-2007
    Miasto
    Gdynia/Mieroszyno
    Wiadomoci
    756
    Sia Reputacji
    13

Domylny

Cytat Pierwotnie wysane przez Ayse Zobacz wiadomo
    A skd jeste Martinka?
    Znad morza Midzy Puckiem, a Jastrzbi Gr. Zapraszam na wakacje
    Uwolni drenie!!!

Doczy
    18-04-2008
    Miasto
    Katowice
    Wiadomoci
    2
    Sia Reputacji
    0

Domylny

w jaki sposb dostaycie swoj pierwsz prace jako instruktorka??? gdzie sie o ni pytaycie???

Doczy
    28-08-2007
    Miasto
    lsk
    Wiadomoci
    359
    Sia Reputacji
    13

Domylny

wietna tancerka nie zawsze bdzie dobr instruktork.
    Trzeba umie przekaza swoj wiedz i umiejtnoci. atwy, przystpny, miy przekaz. Oglna sympatia i atmosfera na zajciach zjednuje ludzi. Dobrze jest, jak oprcz wieloletniego dowiadczenia w Tacu, na scenie, instruktorka ma rwnie przygotowanie zawodowo zwizane z ruchem, np. fizjoterapia. atwiej jest wtedy mwi o ruchu.
    Ale pomys Kursu instruktorskiego jest ok.

Doczy
    18-09-2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiadomoci
    4 337
    Sia Reputacji
    18

Domylny

By ju temat "wymarzona instruktorka", nie powielajmy, tylko tu moe skupmy si na tych kwestiach praktycznych (dyplomy, kursy instruktorskie itp.)

(zrobi nam si na forum malutki baaganik, nie uwaacie? )

Doczy
    27-03-2008
    Wiadomoci
    908
    Sia Reputacji
    12

Domylny

Wedug mnie od kiedy jest moliwo zrobienia papierw instruktora (w Krakowie w szkole Rashy, nie wiem gdzie w innych miastach), uwaam to za najlepsz drog do zdobycia wszelkich umiejtnoci potrzebnych instruktorce. Przesiew jest ostry, zdaje si egzaminy po kadym poziomie i jeli nie zdasz jednego z nich, nie moesz robi poziomu instruktorskiego. Wiedza i umiejtno przekazywania jej te jest weryfikowana egzaminem.
    Oczywicie s dziewczyny, ktre zakadaj szkoy nawet po poziomie podstawowym, nie majc adnych umiejtnoci ani dyplomw, ale s doskonale znane w naszym hermetycznym rodowisku i nigdzie nie polecane.
    Wiadomo, e s gwiazdy o niesamowitej klasie i dowiadczeniu, ktre nie potrzebuj papierkw, ale dla nas, zwykych miertelniczek i naszych przyszych uczennic to jest jednak gwarancja jakoci
    Ostatnio edytowane przez Intisar ; 25-06-2008 o 23:23
    pjdmy dalej tym dropem

Doczy
    18-09-2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiadomoci
    4 337
    Sia Reputacji
    18

Domylny

Intisar, wydaje mi si, e te papiery mona robi tylko u Rashy, nic nie wiem o innym miejscu w Polsce, w ktrym by je wydawano.
    Nie zapominajmy jednak, e jako lada chwila rusza szkolenie z prof. Khalilem, kurs instruktorski z Zaz Hassanem, a po ssiedzku w Niemczech szkolenia prowadz Cifuentesowie (i chyba par polskich tancerek uczestniczy w tych szkoleniach) - to chyba daje cakiem niezy wybr moliwoci zdobycia cenionych na caym wiecie certyfikatw Sama marz, e kiedy odbd ten kurs u Cifuentesw

Doczy
    27-03-2008
    Wiadomoci
    908
    Sia Reputacji
    12

Domylny

Cytat Pierwotnie wysane przez Quesse Zobacz wiadomo
    Sama marz, e kiedy odbd ten kurs u Cifuentesw
    Ech, ja te A najbardziej marz o tej szkole w Barcelonie http://www.muniqueneith.com/
    pjdmy dalej tym dropem

Doczy
    27-10-2008
    Miasto
    Kielce
    Wiadomoci
    90
    Sia Reputacji
    11

Domylny

Myl powanie o szkole Rashy- z tego co wyczytaam mona tam uczy si "od zera do bohatera". Na razie jestem kompletnie zielona jeli chodzi o belly dance, ale chciaabym dobrze zacz. Po prawie cakowitym krachu mojego picioletniego zwizku jestem na etapie szukania nowej drogi w yciu. Moe to dziwne, e osoba bez wikszych dowiadcze od razu myli o byciu instruktorem, ale zawsze musi by ten pierwszy krok . Taniec brzucha pociga mnie jak aden inny, po kilku prbach jestem gotowa na jakie powaniejsze dowiadczenia. Mam nadziej e "w praniu" okae si, e mam predyspozycje.

Doczy
    27-03-2008
    Wiadomoci
    908
    Sia Reputacji
    12

Domylny

Cytat Pierwotnie wysane przez Kasiaczek Zobacz wiadomo
    Myl powanie o szkole Rashy- z tego co wyczytaam mona tam uczy si "od zera do bohatera". Na razie jestem kompletnie zielona jeli chodzi o belly dance, ale chciaabym dobrze zacz. Po prawie cakowitym krachu mojego picioletniego zwizku jestem na etapie szukania nowej drogi w yciu. Moe to dziwne, e osoba bez wikszych dowiadcze od razu myli o byciu instruktorem, ale zawsze musi by ten pierwszy krok . Taniec brzucha pociga mnie jak aden inny, po kilku prbach jestem gotowa na jakie powaniejsze dowiadczenia. Mam nadziej e "w praniu" okae si, e mam predyspozycje.
    Popieram ambicj zostania instruktorem, nawet przed rozpoczciem taczenia. Szkoa Rashy jest na pewno dobrym miejscem, eby si porzdnie nauczy lub zweryfikowa te plany na przyszo
    ycz powodzenia!
    pjdmy dalej tym dropem

Doczy
    28-08-2007
    Miasto
    Wrocaw
    Wiadomoci
    1 030
    Sia Reputacji
    16

Domylny

a ja popieram szukania nowej drogi zycia w bellydance
    i tez nie widze nic zlego w planowaniu zostania instruktorka od samego poczatku nauki. mysle, ze jak sie ma tak jasno okreslony cel to mozna zwracac od razu na pewne rzeczy uwage a przez to skupiac na aspektach, ktorych poczatkujace tancerki nie zauwazaja/nie interesuja
    mam na mysli np.:
    - pierwsza instruktorka - jak zachowala sie na pierwszych zajeciach, jak zachowywaly sie inne uczesnticzki zajec, jak buduje sie atmosfera/integracja w grupie
    - wrazenia dotyczace wlasnego ciala, tanca przed lustrem
    - jak odbierasz muzyke arabska, jaki jej rodzaj 'lepiej wchodzi' ci na poczatku
    - wrazenia dotyczace szkoly, w ktorej odbylas pierwsze zajecia

i tak dalej...

Doczy
    30-11-2007
    Miasto
    Wrocaw
    Wiadomoci
    1 049
    Sia Reputacji
    13

Domylny

Ciekawy temat! Tak si zastanawiam, skd instruktorki czerpi wiedz bardziej teoretyczn: na temat ciaa, prawidowej rozgrzewki, tradycji i historii taca, zwyczajw, rytmw, rodzajw muzyki i tak dalej. Czy s jakie szkoy, gdzie mona zdoby tak wiedz, z regularnymi zajciami, czy raczej dominuj metody typu dowiadywanie si na wasn rk, gdzie si da, dopytywanie bardziej dowiadczonych instruktorek, internet, itp.?

Doczy
    28-08-2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiadomoci
    1 550
    Sia Reputacji
    15

Domylny

Cytat Pierwotnie wysane przez bollyanna Zobacz wiadomo
    Ciekawy temat! Tak si zastanawiam, skd instruktorki czerpi wiedz bardziej teoretyczn: na temat ciaa, prawidowej rozgrzewki, tradycji i historii taca, zwyczajw, rytmw, rodzajw muzyki i tak dalej. Czy s jakie szkoy, gdzie mona zdoby tak wiedz, z regularnymi zajciami, czy raczej dominuj metody typu dowiadywanie si na wasn rk, gdzie si da, dopytywanie bardziej dowiadczonych instruktorek, internet, itp.?
    Myl, e ze wszystkich tych rde, ktre wymienia.

Strona 1 z 8 1234 ... OstatniaOstatnia

Reguy pisania

• Publikowa nowe tematy: nie moesz
  • Pisa wiadomoci: nie moesz
  • Dodawa zaczniki: nie moesz
  • Edytowa swoje wiadomoci: nie moesz
  •