Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniaOstatnia
Wyniki 41 do 60 z 103

Temat: Co sdzicie o Tribalu? S na forum jakie zagorzae tribalki?

Doczy
    28-08-2007
    Wiadomoci
    207
    Sia Reputacji
    13

Domylny

Cytat Pierwotnie wysane przez vasanta Zobacz wiadomo
    Przy okazji dobrze jest nauczy si waciwej odmiany sowa tribal - w dopeniaczu "tribalu". Odmienia si jak "robal" Albo "Hrabal".
    Waciwie dlaczego tak?

Zgadzam si, e "tribalu" brzmi lepiej ni "tribala" i sama tej wersji uywam. Ale mogaby uzasadni mimo to?

No i cay ten problem z wymow.
    P Polski mwi "tribal", drugie p "trajbal".

Wedug mnie to bez sensu uywa "czciowo" angielskiej wersji.
    Prawidowa angielska wymowa to przecie nie "trajbal".

Z tego co wiem, np. w Czechach i Hiszpanii mwi "tribal".

Za wersj "z jednym a" przemawia tez moim zdaniem fakt, e angielski przymiotnik tribal (w odniesieniu do rodzaju tatuau) zosta spolszczony ju dawno temu.

Co o tym mylicie?

Doczy
    05-09-2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiadomoci
    1 584
    Sia Reputacji
    20

Domylny

Tribalu a nie tribala, bo nieywotny, czyli nie jest chopcem, ani psem (ani bananem ani muchomorem - bo to wyjtki z jakiej podgrupy - Vasanto! pom!), tylko np. klejem, albo wozem o!

Cho w ostatnich dekadach "-a" jest zdecydowanie dominujce.
    Od 18 wrzenia 2010 w niektrych krgach znana jako "Siwa" [wym.: s-ia]

Dla niektrych
    - z niejasnych przyczyn - "Nizina" - miano nadane spontaniczne.

MNR/CM
    (czyt: Magosia-Naima-Roksolanka /Czarna Mamba

"Taniec brzucha NIE narodzi si w wityni IZYDY." Roksolanka/Naima

Doczy
    05-12-2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiadomoci
    616
    Sia Reputacji
    12

Domylny

TribalU, czy tribalA to jeszcze p biedy.
    Najgorsze jest dla mnie to, e nie wiem, czy uywa naszego fonetycznego spolszczenia - po prostu TRIBAL, czy jak to Yolanda wspomniaa - drugie p spoeczestwa mwi TRAJBAL
    We need to see to believe.

Have a bellyutiful day!

Doczy
    05-09-2007
    Miasto
    Trjmiasto / Szczecin
    Wiadomoci
    4 771
    Sia Reputacji
    17

Domylny

Cytat Pierwotnie wysane przez Inayat Zobacz wiadomo
    TribalU, czy tribalA to jeszcze p biedy.
    Najgorsze jest dla mnie to, e nie wiem, czy uywa naszego fonetycznego spolszczenia - po prostu TRIBAL, czy jak to Yolanda wspomniaa - drugie p spoeczestwa mwi TRAJBAL
    Tez mnie to zastanawia od duszego czasu
    Farida

"Aby osign sukces, musisz ciko pracowa, nigdy nie rezygnowa, lecz przede wszystkim pielgnowa sw wspania obsesj." Walt Disney

"Jeli spojrzysz na 20 uczennic na zajciach, zauwaysz, e s midzy nimi rnice, kada taczy inaczej. To dlatego, e kada jest inna. A taniec jest jak imi, okrela ci. Nie prbuj by kim innym, nie staraj si taczy jak kto inny
    "
    Ehab Atia

"Nie mam pienidzy, ale przynajmniej mam pasj"

Doczy
    25-04-2008
    Wiadomoci
    114
    Sia Reputacji
    12

Domylny

jako osoba pocztkujca zbieram wiedz i czytajc ten temat w mojej gowinie nazbierao si mnstwo pytanek:
    Na czym ten taniec dokadnie polega? Skd si wzi? Czym si rni od zwykgo tanca brzucha (bo wiem, e podstawy s podobne)? Bd bardzo wdzczna jeli kto mnie owieci
    (Szukaam artykuw na ten temat, ale niestety nie znalazam a sdz, e wielu pocztkujcym osobom uatwioby to zycie i poruszanie si po wiecie orientu )

Doczy
    18-09-2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiadomoci
    4 337
    Sia Reputacji
    18

Domylny

To ja tradycyjnie polecam sownik, a tak szerzej jest napisane na stronie Yolandy. Warto te pogrzeba po zagranicznych stronach - ja to robiam do dawno ale na stronach amerykaskich tancerek te si zdarzaj artykuy o historii tribalu itp.
    Wic na pocztek warto poczyta o historii na stronie Yolandy, a potem zajrze do dziau "linki". A potem to ju grzeba na youtubie - warto zajrze do wtku "filmy tribal"

Doczy
    05-09-2007
    Miasto
    Trjmiasto / Szczecin
    Wiadomoci
    4 771
    Sia Reputacji
    17

Domylny

Dokadnie! Strony zagraniczne to kopalnia wiedzy Potrzeba tylko odrobiny chci
    Farida

"Aby osign sukces, musisz ciko pracowa, nigdy nie rezygnowa, lecz przede wszystkim pielgnowa sw wspania obsesj." Walt Disney

"Jeli spojrzysz na 20 uczennic na zajciach, zauwaysz, e s midzy nimi rnice, kada taczy inaczej. To dlatego, e kada jest inna. A taniec jest jak imi, okrela ci. Nie prbuj by kim innym, nie staraj si taczy jak kto inny
    "
    Ehab Atia

Doczy
    05-12-2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiadomoci
    616
    Sia Reputacji
    12

Domylny

Asiya: jeli jeste z Warszawy, to polecam zajcia u Basi Ilczuk - nam na pierwszych zajciach zapodaa pikn lekcj historii Tribala(u? bo ju nie wiem jak poprawnie ) (ATSu dokadniej). I domylam si, e robi tak zawsze
    I jak to wikszo (wszystkie?) tribalki mwi: 'Uwaaj, UZALENIA!'

Have a bellyutiful day!

Doczy
    25-04-2008
    Wiadomoci
    114
    Sia Reputacji
    12

Domylny

Quesse - poszukam poszukam
    Inayat! Bardzo mnie zainteresowaa tymi zajeciami te sprawdz

Doczy
    05-12-2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiadomoci
    616
    Sia Reputacji
    12

Domylny

Hah, wrciam przed chwil z Leroy Merlin. Wybierajc zasony natknam si na pikne pompony! Pewnie wszystkie ju wiecie gdzie si zaopatrywa w gadety potrzebne do zrobienia stroju, ale tak na wszelki wypadek, moe ktrej si przyda takie info, gdzie mona dorwa niezbdnik tribalki

Have a bellyutiful day!

Doczy
    04-11-2007
    Miasto
    Krakw
    Wiadomoci
    8 883
    Sia Reputacji
    0

Domylny

Cytat Pierwotnie wysane przez anna.redlin Zobacz wiadomo
    Hmmm.. jeli tribalu to nie jak robal raczej, bo "robalu" to byby woacz..
    Fakt, mj bd, raczej wic tribal jak krochmal Jak pisze Roksolanka, nieywotny - a robal i Hrabal ywotne. Ja odmieniam na intuicj, std te chybione przykady - szukaam czego z podobn kocwk.
    Zatem:
    Krochmal, krochmalu, krochmalowi, krochmal, krochmalem, krochmalu - tribal, tribalu, tribalowi, tribal, tribalem, tribalu

Cytat Pierwotnie wysane przez Roksolanka Zobacz wiadomo
    Tribalu a nie tribala, bo nieywotny[...]
    Cho w ostatnich dekadach "-a" jest zdecydowanie dominujce.
    Niestety. Obecnie broni si licencjata zamiast licencjatu, idzie si do Empika zamiast do Empiku, kupuje si kondoma zamiast kondomu. Dobrze, e pij rum, a nie ruma Taka gar przykadw z ycia wzitych.

Hah, wrciam przed chwil z Leroy Merlin. Wybierajc zasony natknam si na pikne pompony!
    Jeli chodzi o co takiego, to w kadym sklepie z zasonami...
    Ale chyba za cikie, eby z tym taczy. Przynajmniej ten mj jest sakramencko ciki, cho liczny.

Doczy
    05-12-2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiadomoci
    616
    Sia Reputacji
    12

Domylny

Jeli chodzi o co takiego, to w kadym sklepie z zasonami...
    Ale chyba za cikie, eby z tym taczy. Przynajmniej ten mj jest sakramencko ciki, cho liczny.
    Takie oczywicie, byy, ale to zdecydowanie za cikie. Bya masa lejszych (pomacaam ) i nawet takie 'tamy' z naszytymi wzdu malekimi. Wybr bogaty

Have a bellyutiful day!

Doczy
    05-09-2007
    Miasto
    Trjmiasto / Szczecin
    Wiadomoci
    4 771
    Sia Reputacji
    17

Domylny

Hah, wrciam przed chwil z Leroy Merlin. Wybierajc zasony natknam si na pikne pompony! Pewnie wszystkie ju wiecie gdzie si zaopatrywa w gadety potrzebne do zrobienia stroju, ale tak na wszelki wypadek, moe ktrej si przyda takie info, gdzie mona dorwa niezbdnik tribalki
    Oprcz fajnych pomponw i innych oryginalnych dodatkw, maj tam te wietne gotowe, dugie, frdzle
    Farida

"
    Ehab Atia

Doczy
    08-01-2008
    Miasto
    d/Czstochowa
    Wiadomoci
    73
    Sia Reputacji
    12

Domylny

A gdzie zaopatrujecie si w lusterka indyjskie? Moe znacie jaki sklep internetowy...

Ja ostatnio dostaam takowe w hurtowni Grace w odzi, ale tam s ju tylko w promocji i nie ma zbyt wielkiego wyboru kolorw

Doczy
    05-05-2008
    Miasto
    Biaystok
    Wiadomoci
    588
    Sia Reputacji
    13

Domylny

Ja te jestem zafascynowana tribalem i bardzo ubolewam nad faktem, e ju atwiej skompletowa sobie strj ni zaczepi si o dobre warsztaty. Hehe, widz, e mamy podobne dowiadczenia, tez wpadam na pompony w Leroy Mam przy okazji pytanie- czy wiecie, gdzie w necie mona zamwi tak lejc wczk na frdzle? Inne rzeczy s :muszelki kauri hurtowo bez problemu, nawet monetki si pojawiaj, a wczki nigdzie...
    Pozdrawiam wszystkie tribalki!

Doczy
    04-11-2007
    Miasto
    Krakw
    Wiadomoci
    8 883
    Sia Reputacji
    0

Domylny

Hm, ja mam takie lejce si frdzle w drzwiach do kuchni. Taka zasonka z frdzelkw kupiona w Castoramie Tylko one maj ze 2 m dugoci i na szeroko z metr, wic do spki z kim kupi i poobcina. Starczy na kilka osb. Sznurki s bardzo gadkie i raczej cikie same w sobie, nadawayby si wietnie na frdzle. Take do klasycznego tb.

<patrzy akomym wzrokiem na zasonk>
    TUTAJ jest sklep z takimi cudami.

Doczy
    05-05-2008
    Miasto
    Biaystok
    Wiadomoci
    588
    Sia Reputacji
    13

Domylny

Dziki wielkie, ja widziaam gdzie w oknie ostatnio, ale gupio mi byo rzuca si na szyb ))

Doczy
    15-09-2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiadomoci
    230
    Sia Reputacji
    13

Domylny

Heh... Szukaam takiej lejcej si wczki. Dowiedziaam si, e ta wczka nazywa si "wiskozowa". Ale jak poszam do pasmanterii, to Pani sprzedajca powiedziaa, e z tej wczki robio si kiedy kapcie, bardzo sie pltaa, a aktualnie si jej ju nie produkuje. Ale poszperaam w internecie i znalazam sklepy, w ktrych jednake maj na stanie takie wczki.

Mona jeszcze takie frdzle zrobi z zason z Leroy'a, ale cena 60 z za sztuk jest troszk zbyt dua.

Mi udao si natomiast znale kbek sznurka. Wyglda jak sznurwka, ale chyba da sie z tego zrobi tribalowe frdzle.

Doczy
    05-09-2007
    Miasto
    Trjmiasto / Szczecin
    Wiadomoci
    4 771
    Sia Reputacji
    17

Domylny

Hm, ja mam takie lejce si frdzle w drzwiach do kuchni. Taka zasonka z frdzelkw kupiona w Castoramie
    Wlasnie o takiej zasonce pisaam kilka postw wyej- w Leroy'u takie maj ;]
    Farida

"
    Ehab Atia

Doczy
    05-05-2008
    Miasto
    Biaystok
    Wiadomoci
    588
    Sia Reputacji
    13

Domylny

A ja jeszcze znalazam takie co:
    http://www.xima.pl/index.php?strona=6 modele Carina, Kaya, Sara, ale nie wiem, jak to wglda na zywo

Reguy pisania

• Publikowa nowe tematy: nie moesz
  • Pisa wiadomoci: nie moesz
  • Dodawa zaczniki: nie moesz
  • Edytowa swoje wiadomoci: nie moesz
  •