Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Piszemy poprawnie! Zainstaluj firefoxa ze słownikiem! Instrukcja
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Piszemy poprawnie! Zainstaluj firefoxa ze słownikiem! Instrukcja

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    20

Domyślny Piszemy poprawnie! Zainstaluj firefoxa ze słownikiem! Instrukcja

W odpowiedzi na wątek Poradnik ortograficzny postanowiłem wszystkim leniwcom podpowiedzieć jak można wykorzystać funkcję automatycznego poprawiania błędów w przeglądarce firefox.

Korzyści z zainstalowania tej przeglądarki jest bardzo dużo. Szybsze wczytywanie stron, poprawniejsze ich wyświetlanie, większe bezpieczeństwo i możliwość instalowania wielu rozszerzeń.
    Jednym z ważniejszych jest automatyczny słownik poprawiający błędy podczas pisania na takiej samej zasadzie jak robi to word.

Instalacja:

Przejdź na stronę http://www.mozilla-europe.org/pl/firefox/
    Znajdź duży przycisk "Pobierz za darmo"
    Ściągnij program na dysk i zainstaluj.

Po zainstalowaniu programu skoczcie do strony:
    https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/3052
    Kliknij w przycisk "Dodaj do programu Firefox"
    Pobierzesz i zainstalujesz Polski słownik poprawnej pisowni.

Aby sprawdzić czy wszystko zainstalowało się poprawnie wejdź w firefoxie w "tools" następnie w "add-ons". Powinien tam być wyszczególniony słownik.

Dla osób mających znacznie większe potrzeby polecam ze strony Wydawnictwa Naukowego PWN dodatkowe wtyczki:
    Słownik języka polskiego PWN – zainstaluj wtyczkę.
    Słownik ortograficzny PWN – zainstaluj wtyczkę.

Wtyczki po zainstalowaniu są dostępne w polu wyszukiwania firefoxa.

Miłego pisania bez byków

Miasto
    Poznań
    Siła Reputacji
    19

Domyślny

Adminie, jesteś bosssski

Edit: Zlinkowałam tę instrukcję w pierwszym poście Poradnika ortograficznego

Edit 2: zainstalowałam sobie wtyczkę ze Słownikiem Języka Polskiego. Całkiem fajny gadżet. Dzięki jeszcze raz, Adminie.
    Ostatnio edytowane przez Blancari ; 20-05-2008 o 23:21

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

Sprytny Lisek rządzi Pod każdym względem jest lepszy od IE.
    Każdy dzień jest specjalną okazją...

Rodzisz się jako oryginał. Nie umieraj jako czyjaś kopia.

Miasto
    Kraków
    Siła Reputacji
    0

Domyślny

Może któraś z was miała taki sam problem z Liskiem - odkąd mam normalny dostęp do Internetu (wcześniej przez 2 tygodnie na modemie - i bez problemu, zaczęło się od środy, kiedy wróciło do mnie stałe łącze), Lisek nie zapamiętuje mojego logowania na fora. Zapamiętuje hasło i nazwę użytkownika - ale logowania nie, mimo że za każdym razem zaznaczam opcję "pamiętaj moje logowanie".

Dłubałam już w opcjach - wszystko jest jak było. Usuwałam ciasteczka. Przeinstalowałam Liska - nic nie pomogło.

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    20

Domyślny

Za zapamiętywanie logowania są odpowiedzialne ciasteczka. Sprawdź ustawienia w firefoxsie dotyczące cookies. Musi być włączone akceptowanie. Private data nie może być czyszczona przy zamykaniu przeglądarki.
    Czasami za takie numery mogą być odpowiedzialne rozszerzenia dodatkowo zainstalowane.

Miasto
    Kraków
    Siła Reputacji
    0

Domyślny

Hm. Pokombinuję z rozszerzeniami, może to to - bo ciasteczka mam włączone, akceptowane, nieczyszczone.

Miasto
    Łódź
    Siła Reputacji
    13

Domyślny

A jak ktoś korzysta z explorera a nie firefoxsa?

Miasto
    Kraków
    Siła Reputacji
    0

Domyślny

To głupio robi Explorer to doskonała przeglądarka, używa się jej do ściągnięcia instalki Firefoksa, Opery albo Chrome

IE, tak jak obecnie WSZYSTKIE przeglądarki, też ma sprawdzanie pisowni.

Aby w przeglądarce Internet Explorer można było swobodnie korzystać z polskiego sprawdzania pisowni należy zainstalować dodatek IE7Pro. Oprócz tego należy ściągnąć polski słownik ze strony pl.openoffice.org lub www.sjp.pl.

Po rozpakowaniu archiwum, pliki pl_PL.aff oraz pl_PL.dic kopiujemy do katalogu C:\Program Files\IEPro\spelldic\pl_PL. Sprawdzanie pisowni można wyłaczyć lub włączyć w preferencjach dodatku IE7Pro (Tools => IE7Pro Preferences => Moduły => Sprawdzanie pisowni). Klikamy PPM na dowolne pole tekstowe w oknie przeglądarki i z menu kontekstowego wybieramy opcję Języki sprawdzania pisowni, a następnie wskazujemy polski słownik (Polish).

Miasto
    Łódź
    Siła Reputacji
    13

Domyślny

dziękuję

Reguły pisania

• Publikować nowe tematy: nie możesz
  • Pisać wiadomości: nie możesz
  • Dodawać załączniki: nie możesz
  • Edytować swoje wiadomości: nie możesz
  •