Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Saggaty - które wybrać? - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 21 do 40 z 40

Temat: Saggaty - które wybrać?

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    11

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Abir Zobacz wiadomość
    Ja mam te z modnitrendorient. Są cholernie głośne, ale ja tam lubię ich dźwięk
    czyli , gdybym grała na nich razem z darbuką to byłoby słychać dobrze oba instrumenty ?
    '' Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce.''

Miasto
    Wrocław
    Siła Reputacji
    15

Domyślny

Sądzę, że jak najbardziej tak
    Te z Szeherezady są bardziej ciche.

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    17

Domyślny

Ja tam specjalistką nie jestem. Kiedyś saggaty kupiłam, bo mi się spodobały, parę razy miałam na palcach, ale regularnie grać się nie uczyłam, bo akurat dopadł mnie "marazm bellydensowy". A teraz nie mam jakoś czasu... Może jakieś warsztaty mnie umotywują

Z tego, co wiem, saggaty powinny mieć dwie dziurki (więc te allegrowe odpadają). Lepsze są duże. Moje mają 5,5 cm średnicy i jakoś specjalnie wielkie nie są.
    Ja mam z tego stylu, co te z szeherezady. Nie znam się na saggatach, robią "dzyń" albo "klap" w zależności od uderzenia. Ale "dzyń" mają bardzo ładne. Pewnym minusem jest brak wiązania, trzeba se dorobić samej
    Nie wiem, czy te czeskie mają wiązania? Bo ta gumka wygląda profesjonalniej?

Moje saggaty były dużo tańsze od tych w szeherazadzie, kupiłam w sklepiku w szkole tańca Riviera (tej głównej).
    live free or die!

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    11

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Niśka Zobacz wiadomość
    Ja tam specjalistką nie jestem. Kiedyś saggaty kupiłam, bo mi się spodobały, parę razy miałam na palcach, ale regularnie grać się nie uczyłam, bo akurat dopadł mnie "marazm bellydensowy". A teraz nie mam jakoś czasu... Może jakieś warsztaty mnie umotywują

Moje saggaty były dużo tańsze od tych w szeherazadzie, kupiłam w sklepiku w szkole tańca Riviera (tej głównej).

w wakacyjnej oferice warsztatów Riviery sa saggatowe warsztaty z Jasmin 26.06-03.07 http://www.taniec.net/?news=386

teraz już nie ma saggatów widzialam tylko chusty i szable. Pozatym Riviera ma te bellydancowe akcesoria własnie z Szeherezady , albo przynajmniej miała bo widziałam ich logo w gablotce.
    Ostatnio edytowane przez Katarzyna ; 07-06-2009 o 20:11
    '' Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce.''

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    17

Domyślny

Nie widze cennika warsztatów? Zresztą, i tak budżet na wakacje mam bardzo precyzyjnie rozplanowany, ale przynajmniej przez kilka miesięcy musze wyhamować z radosnymi wydatkami...
    live free or die!

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    11

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Niśka Zobacz wiadomość
    Nie widze cennika warsztatów? Zresztą, i tak budżet na wakacje mam bardzo precyzyjnie rozplanowany, ale przynajmniej przez kilka miesięcy musze wyhamować z radosnymi wydatkami...

cennik jest w grafiku (w kolumnie cena) 200zł/os (od 22.06 250zł.) cena za 5 dni warsztatów.

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    17

Domyślny

Nie doszłam do tego, nie mam 200 zł
    live free or die!

Miasto
    Toruń
    Siła Reputacji
    11

Domyślny

Znalazłam na allegro zillsy zwykłe bez konkretnego opisu i mosiężne....czym one się różnią? Czy wszystkie zillsy są z tego samego materiału?

Przeklęci niech będą ci, którzy nie tańczą i przeszkadzają tańczyć innym!
    Paulo Coelho

dawniej Lailana

Miasto
    Lublin
    Siła Reputacji
    8

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Saja Zobacz wiadomość
    Znalazłam na allegro zillsy zwykłe bez konkretnego opisu i mosiężne....czym one się różnią? Czy wszystkie zillsy są z tego samego materiału?
    Nie jestem specjalistką, ale wydaje mi się, że różne rodzaje metalu różnie brzmią. Najczęściej spotyka się chyba mosiężne saggaty, ale bywa, że są robione i z brązu, miedzi, itd.
    Najlepiej będzie, jeśli wypowie się ktoś, kto zna się na tym lepiej

A przy okazji sama skorzystam z tematu

Zamarzyły mi się duże saggaty (to Twoja wina, Quesse! ). Co prawda zakup to raczej kwestia odleglejszej przyszłości, ale ze względu na ceny najlepiej wcześniej zacząć odkładać pieniądze.

Stąd moje pytanie: w które najlepiej zainwestować?
    Zastanawiam się między
    Saroyanami http://dwp.bigplanet.com/saroyan/tribalperformances/
    saggatami ze strony FCBD http://www.fcbd.com/catalog/index.ph...roducts_id=301 (z tego, co tam jest napisane to też Saroyany, ale nie bardzo rozumiem, skąd te różnice w cenie)
    i saggatami od Turquoise International https://turquoiseintl.com/store/prod...398cd22dc19a26

Tribalki, które najlepsze?
    "Sha'ira (known to many as the Consort) is a well-known and influential asari who works in the Consort's Chambers of the Citadel. She has many famous and powerful clients that see her for a variety of reasons; each person's needs are unique, but Sha'ira always manages to accommodate them. [...] 'Sha'ira' comes from an Arabic word meaning 'poetess', or 'female poet'."
    (Mass Effect Wiki)

Miasto
    Poznań
    Siła Reputacji
    13

Domyślny

Wszystkie z nich świetne Turquoisy u nas najłatwiej dostępne, mają bardzo ładne brzmienie, o ile wirem, tylko jedno do wyboru, więc brak dylematu, zwłaszcza jeśli kupuje się saggaty dla grupy. W Saroyanach kapitalna jest możliwosć posłuchania każdego modelu z osobna (i na pewno się na nie skuszę przy lepszych wiatrach). FCBD to konkretny model Saroyanów, więc to samo do nich

Moim zdaniem: wszystkie z nich są świetne, za to na inne raczej nie warto tracić czasu (duze ryzyko, ze będą zwyczanie nie stroić...). Za to co do wyboru konkretnych: jeśli chcesz grać sama i Cię stać, weź wymarzone brzmienie Saroyanów. Jeśli w zespole - chyba jednak lepiej Turquoisy, i to ten sam rozmiar, żeby brzmiały równo. Rozmiar i waga - najlepiej dopasowane do poziomu zaawansowania Weź też pod uwagę, że największe nie zawsze znaczą najlepsze (jeśli cały zespół gra na dużych, a muzyka jest nieco ciszej niż zwykle, może sie zdarzyć, że nie będzie słychać nic poza saggatami )
    To the soul's desires the body listens
    What the flesh requires keeps the heart imprisoned
    What the spirit seeks the mind will follow
    When the body speaks all else is hollow

Depeche Mode

Scarabee szyje! Stroje do tribalu i nie tylko
    http://www.belly-dance.pl/forum/showthread.php/4654-Scarabee-szyje!-Stroje-gotowe-i-tkaniny-które-bardzo-chcą-stać-sie-strojami-)

Miasto
    Lublin
    Siła Reputacji
    8

Domyślny

Dzięki Scarabee, to naprawdę cenne uwagi.
    Widzę, że nie ma co uprzedzać faktów, za to muszę zdecydowanie przestawić się na myślenie grupowe, "trajbowe", zwłaszcza, jeśli rzeczywiście uda nam się stworzyć w Lublinie zespół ATSowy
    "Sha'ira (known to many as the Consort) is a well-known and influential asari who works in the Consort's Chambers of the Citadel. She has many famous and powerful clients that see her for a variety of reasons; each person's needs are unique, but Sha'ira always manages to accommodate them. [...] 'Sha'ira' comes from an Arabic word meaning 'poetess', or 'female poet'."
    (Mass Effect Wiki)

Miasto
    Toruń
    Siła Reputacji
    11

Domyślny

ja ponowie swoje pytanie, czy mosiężne saggaty są dobre? Chodzi mi jaki dźwięk wydają? Czym różnią się te http://allegro.pl/saggaty-zillsy-mos...149827992.html
    od tych http://allegro.pl/saggaty-zillsy-tan...149827997.html

Paulo Coelho

dawniej Lailana

Miasto
    Poznań
    Siła Reputacji
    19

Domyślny

Różnią się wyglądem. I rozmiarem tej czaszy

Profesjonalne saggaty to nie są, istnieje duże ryzyko, że nie będą stroić.

Poza tym - przy zakupie saggatów od razu szukaj takich z dwoma otworkami - lepiej się na nich gra, bo lepiej trzymają się na palcach

Powiem tak - jeśli szukasz czegoś na szybko na warsztaty - weź

Jesli chcesz z nimi występować - zainwestuj w turkusy (lub saroyany, ale jak pisałą Scarabee, turkusy łatwiej u nas kupić).
    Na forum mamy przedstawicielkę firmy Turqoise - Nuriyah:
    http://www.belly-dance.pl/forum/show...ional-w-Polsce

Ja gram obecnie na turkusach, wcześniej miałam saggaty podobne do tych na aukcji i uważam je za wyrzucone pieniądze. Nie stroją i do tego maja za małą tę czaszę w środku. Turkusy albo saroyany są droższe, ale jeśli zamierzasz grać na poważnie to szkoda pieniędzy na jakieś zabawki.

Miasto
    Toruń
    Siła Reputacji
    11

Domyślny

tak na poważnie to chyba raczej nie z moimi niemuzykalnymi uszami;p właśnie potrzebuję na warsztaty; dziękuję za odpowiedź

Paulo Coelho

dawniej Lailana

Miasto
    gdzie tribe mój, tam miejsce moje ;-P
    Siła Reputacji
    14

Domyślny

Moja kochana siostra, Scarabee już wszystko pięknie wyłuszczyła, a ja dodam tylko, że Saroyany FCBD są droższe, ponieważ ozdobiono je specjalnymi ornamentami i logo FCBD, więc płacisz za gadżet Miałam okazję grać na nich na jednych warsztatach - brzmią cudownie, mają głębokie, ale taki lekko "szorstkie", tribalowe brzmienie. Osobiście wolę Saoryany od Turkusów, choć nie mogę powiedzieć, żeby te ostatnie były złe - są świetne i warte swej ceny, chodzi wyłącznie o indywidualne preferencje dotyczące barwy wydawanego przez nie dźwięku. W codziennym użytkowaniu mam Turkusy właśnie (ze względu na to, że całe Ouled Nail ich używa i wprowadzanie dysonansu brzmieniowego nie byłoby korzystne) i nie mogę narzekać.
    http://www.oulednail.com

Miasto
    Lublin
    Siła Reputacji
    8

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Herbi Zobacz wiadomość
    Moja kochana siostra, Scarabee już wszystko pięknie wyłuszczyła, a ja dodam tylko, że Saroyany FCBD są droższe, ponieważ ozdobiono je specjalnymi ornamentami i logo FCBD, więc płacisz za gadżet
    Pisząc o różnicach w cenie miałam w zasadzie na myśli w drugą stronę. Tribalowe saggaty ze strony Saroyan kosztują $42, $60 i $65, a te od FCBD $48.

A z innej beczki: w Turquoise International twierdzą, że nie robią innych kolorów, bo źle brzmią, a jak widać Saroyan nie ma z tym problemów

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi. Na razie będę hałasować na swoich zillsach, a w przyszłości się zobaczy
    (Mass Effect Wiki)

Miasto
    Poznań
    Siła Reputacji
    19

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Sha'ira Zobacz wiadomość
    A z innej beczki: w Turquoise International twierdzą, że nie robią innych kolorów, bo źle brzmią, a jak widać Saroyan nie ma z tym problemów
    Każda firma ma swoje patenty na stop metali. Najwyraźniej Saroyan znalazł sposób na inne kolory, a Turquoise nie i bardzo mądrze po prostu nie produkuje tego, czego nie potrafi zrobić bardzo dobrze.

Nie oznacza to jednak, że turkusy są złe. To bardzo dobre, profesjonalne saggaty o bardzo ładnym, strojonym brzmieniu.

Wybór między Saroyanami i turkusami to raczej kwestia wyboru wg własnego gustu, co do wyglądu i rodzaju dźwięku, a nie między różną jakością.

Miasto
    Kalisz
    Siła Reputacji
    13

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Blancari Zobacz wiadomość
    Każda firma ma swoje patenty na stop metali. Najwyraźniej Saroyan znalazł sposób na inne kolory, a Turquoise nie i bardzo mądrze po prostu nie produkuje tego, czego nie potrafi zrobić bardzo dobrze.

Nie oznacza to jednak, że turkusy są złe. To bardzo dobre, profesjonalne saggaty o bardzo ładnym, strojonym brzmieniu.

Wybór między Saroyanami i turkusami to raczej kwestia wyboru wg własnego gustu, co do wyglądu i rodzaju dźwięku, a nie między różną jakością.
    Dokładnie, TI ma swoją tajną recepturę na stop miedzi, dzięki któremu ich saggaty brzmią tak pięknie. Domieszki innych metali zniekształcały dźwięk, więc poprzestali na złotym kolorze. Jakość obu tych firm jest doskonała, ja jednak, z wiadomych względów pozostaję wierna turkusom i polecam je. Mam w Polsce wszystkie rozmiary, nawet te największe (są mega głośne i dźwięczne).
    Podsumowując, nie warto inwestować w inne saggaty niż Turkusy i Saroyany(ale niepolityczne z mojej strony).
    The dance is a poem of which each movement is a word. ~Mata Hari

www.nuriyah.com

Miasto
    zielona kraina.
    Siła Reputacji
    0

Domyślny

Dziewczyny, na dniach wybieram się do Turcji (już trzeci raz ). Po wakacjach będę zaczynała coś nowego - zillsy. W zeszłym roku właśnie w Turcji gdzieś na jakimś bazarze rzuciły mi się w oczy jedne, ale wtedy ich nie potrzebowałam, więc nawet nie przyglądałam się dokładniej. Jak Wam się wydaje, czy te "bazarowe" zillsy będą się do czegoś nadawały? Bo zamierzałam sobie tym razem przywieźć. Nawet nie pamiętam, ile mniej więcej kosztowały...
    vouz m'adorez, ne dites, pas le contraire...

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    11

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez skomplikowana Zobacz wiadomość
    Dziewczyny, na dniach wybieram się do Turcji (już trzeci raz ). Po wakacjach będę zaczynała coś nowego - zillsy. W zeszłym roku właśnie w Turcji gdzieś na jakimś bazarze rzuciły mi się w oczy jedne, ale wtedy ich nie potrzebowałam, więc nawet nie przyglądałam się dokładniej. Jak Wam się wydaje, czy te "bazarowe" zillsy będą się do czegoś nadawały? Bo zamierzałam sobie tym razem przywieźć. Nawet nie pamiętam, ile mniej więcej kosztowały...
    Trudno powiedzieć, bo na bazarze przecież mogą mieć świetne saggaty.
    Ważne, żeby miały dwa otworki na gumkę i żeby były dość ciężkie - grubość metalu jak pięciozłotówka. Jeśli będą leciutkie, to będą miały słaby dźwięk. To ma być dzwon, a nie blaszka
    Zapraszam do mojego saggatowego poradnika (link mam na dole w podpisie)
    Omnia mea mecum porto

www.saggat.pl
    facebook.com/Projekt.Saggat

Poradnik saggatowy na forum: http://www.belly-dance.pl/forum/showthread.php/6412-Saggaty-poradnik

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Reguły pisania

• Publikować nowe tematy: nie możesz
  • Pisać wiadomości: nie możesz
  • Dodawać załączniki: nie możesz
  • Edytować swoje wiadomości: nie możesz
  •