Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Nauka arabskiego. Gdzie? Jak? itp. - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniaOstatnia
Wyniki 21 do 40 z 44

Temat: Nauka arabskiego. Gdzie? Jak? itp.

Miasto
    Wrocław
    Siła Reputacji
    13

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez vasanta Zobacz wiadomość
    Ale jest coś, czego w Warszawie (chyba) nie macie...
    U mnie na studiach można się uczyć TYBETAŃSKIEGO. Za darmo
    I kto ma lepiej? :P

Ja po próbie z greką w liceum i hebrajskim na studiach doszłam do wniosku, że w głowie mi się nie mieszczą inne alfabety poza łacińskim. Niestety. Ale czegoś muszę nie umieć
    W Poznaniu można się na uniwersytecie uczyć baskijskiego... Szkoda, że nie we Wrocławiu

Siła Reputacji
    12

Domyślny

ja słyszałam że np. marokańczyk z tunezyjczykiem mogą mieć problemy w porozumieniu się

znalazlam taką stronkę : www.arabski.net ze slownikiem polsko - arabskim i literami arabskimi.

Miasto
    Poznań
    Siła Reputacji
    19

Domyślny

Tutaj znajdziecie ciekawy artykuł o języku arabskim:
    As salam alaykum, czyli opowieść o języku arabskim

A oto cytat z niego:

Arabowie pochodzący z różnych krajów chcąc porozumieć się rozmawiają w jednym z powszechnie znanych dialektów, np. egipskim (znanym głównie dzięki egipskiej kinematografii) lub syryjskim, który powszechnie uznawany jest za najbardziej elegancki.

Arabskiego można się też uczyć korespondencyjnie w ESKK
    http://www.arabski.eskk.pl/

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    20

Domyślny

Krążąc po internecie kilkakrotnie widziałem interaktywne kursy języka arabskiego. Poszukajcie
    Jak na coś trafię znowu to podrzucę.

Miasto
    Poznań
    Siła Reputacji
    19

Miasto
    Kraków
    Siła Reputacji
    12

Domyślny

W Krakowie poza kierunkiem Orientalistyka-Arabistyka na UJ, są kursy językowe przy tym wydziale (w tym arabski), a także są kursy języków różnych (arabski, chiński, japoński itp) działające przy UJ na ulicy Krupniczej. (tam, gdzie wydział prawa). Wiecej info na stronie UJ.
    pseudonim taneczny: Meg

Siła Reputacji
    11

Domyślny

O! Super. Właśnie chciałam zapytać czy ktokolwiek wie, gdzie w Krakowie można pouczyć sie arabskiego

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    19

Domyślny

Uczę się od 3 czy 4 miesięcy, idzie mi nędznie strasznie, ale już wiem, że istotnie dialekt to poważny problem.
    Choćby nasza sławna tancerka Samia Gamal - w Egipcie będzie nazywana "Gamal", w arabskim klasycznym "Dżamal", a zdaje się, że w tunezyjskim "Żamal".
    Ponoć w krajach, w których analfabetyzm nie jest tak szalejący jak w Egipcie, można dogadac się w klasycznym.

Ale rzeczywiście, gdy słuchamy dialogów wypowiadanych w różnych dialektach, to wrażenie, że mówią innymi językami jest silne.
    Od 18 września 2010 w niektórych kręgach znana jako "Siwa" [wym.: s-iła]

Dla niektórych
    - z niejasnych przyczyn - "Nizina" - miano nadane spontaniczne.

MNR/CM
    (czyt: Małgosia-Naima-Roksolanka /Czarna Mamba

"Taniec brzucha NIE narodził się w świątyni IZYDY." Roksolanka/Naima

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    17

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Roksolanka Zobacz wiadomość
    w Egipcie będzie nazywana "Gamal", w arabskim klasycznym "Dżamal", a zdaje się, że w tunezyjskim "Żamal".
    To jest akurat mała różnica. Wynika z różnej wymowy jednej i tej samej litery.
    Większą różnicę widać w słownictwie stosowanym w różnych dialektach. Czasem jedno i to samo słowo w różnych dialektach brzmi zupełnie różnie.

U nas na kursach i na studiach uczą przede wszystkim fush.a. Nowoczesnej wersji języka pisanego. Ponoć dlatego, że jest to jedyna wersja pisana i wszyscy wykształceni Arabowie ją znają. Oczywiście, mówią między sobą dialektami, ale jeśli spotkają się Arabowie z różnych krajów, mówią w fush.a. Jeśli spotkają Europejczyka mówiącego w fush.a, starają się odpowiadać w tym samym dialekcie.

Roksolanko, powodzenia w nauce. Nie zniechęcaj się, arabski jest cudny. Ale nie oczekuj, że nauczysz się go w takim tempie, jak np. angielskiego. Arabski potrzebuje 5 razy więcej czasu (przynajmniej).

Gdyby ktoś się chciał uczyć sam, to dobrym podręcznikiem jest książka Adnana i Amiry Abbas "Język arabski", To taka książka dla uczących się od podstaw. Używam jeszcze np. kompendium gramatyki napisanego przez Daneckiego i ćwiczeń Kozłowskiej.
    Warto mieć słowniki. Chyba nadal jedynym słownikiem w wersji książkowej jest Słownik arabsko-polski Daneckiego. Są jeszcze dostępne w wersji .pdf w necie słowniki Łaciny.
    live free or die!

Siła Reputacji
    11

Domyślny

Podręcznik Abbasa nie jest niestety doskonały. Przerabiam go właśnie. Na początku uważałam, że jest genialny, ale im dłużej z nim pracuję tym ten zachwyt maleje. Ale jak na początek i tak najlepsze źródło do nauki polskojęzyczne.

Polecono mi książkę MASTERING ARABIC, ale jeszcze do niej nie dotarłam. Przejdę najpierw tego Abbasa.

Roksolanka, a jak wygląda Twoja forma nauki? Kursy? Uczelnia? Czy sama we własnym zakresie?

Podobne pytanie mam do Ciebie Niśka

Z dialektami jest poważny problem. Ale moi znajomi dają radę. Mimo że są z różnych krajów - swobodnie potrafią się porozumieć. Choć zaznaczają, że są poważne różnice.

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    17

Domyślny

W moim przypadku był to kurs prowadzony przez arabistów z UW.
    live free or die!

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    19

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez farasza Zobacz wiadomość

Roksolanka, a jak wygląda Twoja forma nauki? Kursy? Uczelnia? Czy sama we własnym zakresie?
    Zbieramy się z kilkoma koleżankami z zespołu i mamy prywatną nauczycielkę. Odpytuje nas i robi nam sprawdziany - mimo że nie jest filologiem (ani Arabką, co wręcz ułatwia sprawę), jest niezła metodycznie.

W naukę sama w moim wydaniu absolutnie nie wierzę.
    Niestety jestem z byt leniwa - ktoś musi mnie odpytać, zażądać pracy domowej etc...
    Inna sprawa, że nie traktuję tego bardzo, bardzo serio.
    Niestety...
    Od 18 września 2010 w niektórych kręgach znana jako "Siwa" [wym.: s-iła]

Dla niektórych
    - z niejasnych przyczyn - "Nizina" - miano nadane spontaniczne.

MNR/CM
    (czyt: Małgosia-Naima-Roksolanka /Czarna Mamba

"Taniec brzucha NIE narodził się w świątyni IZYDY." Roksolanka/Naima

Siła Reputacji
    12

Domyślny

A mam takie pytanie, czy któraś z was nie wie, gdzie w W-wie można zapisać się na kurs języka tureckiego? Póki co znalazłam 2 szkoły:
    1.Asman, o której wspominałam już wcześniej
    -plus:mam bezpośredni dojazd
    -minusy: kurs trwa kilka miesięcy i nie ma na stronie żadnych informacji o możliwości kontynuowania nauki, trzeba z góry w ciemno zapłacić 1000zł za cały kurs
    2.Stud-tour
    -plusy:języka uczą rodowici Turcy zamieszkali w Polsce, możliwość płacenia 1000zł za jeden trymestr w dwóch ratach, kurs nie kończy się na jednym trymestrze
    -minus:beznadziejny dojazd z kilkoma przesiadkami.

Może wy znacie jeszcze jakieś szkoły? Bardzo by mi zależało na znalezieniu jakiejś porządnej, bo od przyszłego roku szkolnego planuję zapisać się na jakiś kurs.
    "Bir hazine ki: o en kiymetli, o entatli. Ama kimde anahtari: nerede sakli?"

Tarkan "Ozgurluk icimizde"

Miasto
    Legnica
    Siła Reputacji
    11

Domyślny

Ja ucze sie sama arabskiego juz od dwóch lat z róznych podręczników,płyt i kaset.Chyba najbardziej mi sie przysluzyl podręczik wraz z CD wydawnictwa EDGARD "Arabski - kurs podstawowy".

Miasto
    Warszawa
    Siła Reputacji
    17

Domyślny

A z ciekawości. Czy w takich kursach interaktywnych jest omówione JAK wymawiać daną głoskę? Czy tylko wymawiają, a uczący się ma powtórzyć bez możliwości korekty wymowy?
    (Nie czepiam się, bynajmniej, prawidłowa wymowa w języku arabskim jest bardzo ważna.)
    live free or die!

Siła Reputacji
    12

Domyślny

Cytat Pierwotnie wysłane przez Rashida Zobacz wiadomość
    Ja ucze sie sama arabskiego juz od dwóch lat z róznych podręczników,płyt i kaset.Chyba najbardziej mi sie przysluzyl podręczik wraz z CD wydawnictwa EDGARD "Arabski - kurs podstawowy".

No tak, arabski. Ale do arabskiego dużo łatwiej znaleźć podręczniki, chociażby "Arabski dla Polaków", do tureckiego nie ma żadnego podręcznika po polsku, ew. można zamówić z zagranicy po angielsku lub niemiecku, a nie chce mi się w to bawić.

Miasto
    Legnica
    Siła Reputacji
    11

Domyślny

Raczej powtarza się za lektorem...

Ja widziałam rozmówki polsko tureckie i turecko - polskie oraz jakies ksiązki do nauki tego języka - w Legnicy

Siła Reputacji
    12

Domyślny

Dzisiaj trochę poprawiła się moja sytuacja... moja koleżanka mi powiedziała, że jej ciocia uczyła się kiedyś tureckiego i może mi użyczyć swoich notatek w zamian za piosenki Tarkana wydanych po 2003roku
    Co nie zmienia faktu, że wolałabym się zapisać też na zajęcia, żeby ćwiczyć porozumiewanie się w tym języku.

Miasto
    Legnica
    Siła Reputacji
    11

Domyślny

Poszukaj na necie materiałów do nauki tureckiego - może na Allegro cos wynajdziesz.Ja większośc materiałów do arabskiego kupiłam w kasięgarniach,ale kilka rzeczy mam też z Allegro i oczywiscie duzo tańszych niz gdybym kupowała je w ksiegarni

Siła Reputacji
    0

Domyślny Nauka języka arabskiego online

Witam serdecznie, gorąco polecam stronę do nauki języka arabskiego, która niedawno ruszyła : www.arabski-online.pl Strona wprawdzie jeszcze jest w trakcie tworzenia, ale regularnie jest uzupełniana o nowe treści, z różnych dziedzin, na rożne tematy. Gorąco polecam do zapoznania się z jej treścią

Reguły pisania

• Publikować nowe tematy: nie możesz
  • Pisać wiadomości: nie możesz
  • Dodawać załączniki: nie możesz
  • Edytować swoje wiadomości: nie możesz
  •